Imprezowy rozkład jazdy. To będzie przebojowy weekend! Zagrają: Acid Drinkers, Łydka Grubasa, Cleo, Boys, Piękni i Młodzi, Zenek Martyniuk…

hak, sndr, ap

Wideo

Zobacz galerię (8 zdjęć)
Zobacz, kto i gdzie nam zagra w Lubuskiem podczas weekendu od 7 do 9 lutego 2020 r.

Zielona Góra
Walentynkowy Koncert Gwiazd z Cleo, grupami Boys, Piękni i Młodzi...
Na Walentynkowym Koncercie Gwiazd 2020 w Zielonej Górze wystąpią: Zenon Martyniuk (Akcent) w doborowym towarzystwie topowych zespołów jak Boys, Piękni i Młodzi, Bqll oraz Cleo!
Hala CR-S, ul. Sulechowska, sobota, 8 lutego 2020, 18.00, bilety: w punktach i na abilet.pl.

Gorzów Wlkp.
Raper Słoń powraca z nowym albumem
Znany raper Słoń, który w 2008 r. utworzył projekt WSRH, wydał właśnie nowy album „Mutylatour” (17 nowych kawałków). Oczywiście na koncertowej liście nie zabraknie też znanych utworów z takich albumów, jak „Demonologia”, czy „Szkoła wyrzutków”.
Klub C-60, ul. Zaułek, sobota, 8 lutego 2020, 20.00, bilety: 35-55 zł.

Zielona Góra
Obrazy Aleksandry Waliszewskiej nikogo nie zostawią obojętnym
W piątek w Galerii BWA – otwarcie wystawy Aleksandry Waliszewskiej – „Kocham kotkę, która umarła”. Artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i ściennym, jest autorką gwaszy, rysunków, grafik i ilustracji. W 2003 r. otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki, a w 2010 r. była finalistką polskiego etapu Henkel Art Award. W swoich pracach nawiązuje czasami do makabry czy filmowego horroru. Jak będzie teraz?
Galeria BWA, al. Niepodległości, piątek, 7 lutego 2020, 19.00 – wernisaż, wstęp wolny.

Gorzów Wlkp.
Kameralnie o baroku
Na koncercie kameralnym „Wiolinowe oblicze baroku” melomani usłyszą m.in. utwory Vivaldiego i Bacha. Wystąpią: Krzysztof Garstka (klawesyn, prowadzenie zespołu) i kwartet smyczkowy Straordinario (Miłosz Wieliński, skrzypce; Agnieszka Wenda, skrzypce; Joanna Głąb, altówka; Katarzyna Winkiewicz, wiolonczela).
Filharmonia Gorzowska, piątek, 7 lutego 2020, 19.00, bilety: 20-25 zł.

Czytaj także

Gorzów Wlkp.
Służba zdrowia z przymrużeniem oka, czyli „Bez znieczulenia”
Podczas spektaklu „Bez znieczulenia” z pewnością będziecie się dobrze bawić! O czym jest ta komedia? O służbie zdrowia, ale z przymrużeniem oka. Ten spektakl to recepta na dobry humor. Będzie sporo skeczów, czarnego humoru i muzyki na żywo. Będzie bardzo zabawnie, przyjdźcie koniecznie!
Teatr Osterwy, piątek, 7 lutego 2020, 19.00, sobota, 18.00, bilety: 30-35 zł.

Sulęcin
Rock and Beer Fest 2020
Już w ten weekend w Sulęcinie - kolejna, czwarta, edycja Rock and Beer Fest! Impreza potrwa dwa dni. W piątek Biesiada Rockowa i piwna rewolucja - będzie ponad 100 gatunków piwa, degustacje, piwne konkursy, piwny quiz, blind test, pokazy i wystawa fotografii. Sobota to dzień koncertów. Na scenie pojawi się Łydka Grubasa, Wiewiórka na drzewie, J.A.D, Alive.
Sulęciński Ośrodek Kultury, piątek, 7 lutego 2020, sobota, 8 lutego 2020, 19.00, bilety: 50-65 zł.

Gorzów Wlkp.
Przed państwem... zespół Sorry Boys!
Sorry Boys to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno - popowej. Podczas koncertu „Miłość 2020” publiczność usłyszy materiał z płyty wydanej w maju 2019 r., ale też wcześniejsze przeboje Sorry Boys. A to wszystko stworzy niepowtarzalną miłosną opowieść.
Teatr Osterwy, sobota, 8 lutego 2020, 19.00, bilety: 60 zł.

Gorzów Wlkp./Zielona Góra
Acid Drinkers zagrają z energią. Pasuje?!
Zagra Acid Drinkers. Kwasożłopy to zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzali, będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od lat, panowie podczas koncertów w ramach projektu Pandora uwalniają masę metalowej energii.
Zielona Góra, lub studencki WySPa, kampus B UZ, al. Wojska Polskiego, sobota, 8 lutego 2020, 19.00, 50/60 zł.
Gorzów, Klub C-60, ul. Zaułek, niedziela, 9 lutego 2020, 18.00, bilety: 50-60 zł.

Gorzów Wlkp.
Rodzinna podróż do świata muzyki
Najbliższy koncert familijny w filharmonii przekona wszystkich, że muzyka nie zna granic. I to niezależnie od wieku. Tego właśnie dowiedzie koncert „Muzyczna podróż dookoła świata”. Podczas koncertu oczywiście zagrane będą oczywiście utwory z różnych zakątków świata i na różnych instrumentach. Wykonawcy: Piotr Steczek (muzyka, skrzypce, skrzypce elektryczne, flety orientalne: duduk, ney, zurna, shakuhachi, fujara) oraz muzycy Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej.
Filharmonia Gorzowska, niedziela, 9 lutego 2020, 12.00, bilety: 15-30 zł.

Zielona Góra
Filharmonicy inaugurują dziś Rok Beethovena
Filharmonia Zielonogórska dzisiejszym koncertem zainauguruje Rok Ludwika van Beethovena. Zabrzmi m.in. rzadko wykonywana II Symfonia D-dur tego wielkiego kompozytora. - W tym roku mija 250. rocznica urodzin Ludwika van Beethovena i dzieła tego kompozytora będą w naszym repertuarze przez cały rok – mówi dyrektor Filharmonii Zielonogórskiej prof. Czesław Grabowski. Podczas dzisiejszego wydarzenia - prócz II Symfonii Beethovena - usłyszymy Uwerturę Ruiny Aten op. 113 tego wielkiego kompozytora oraz Koncert na fagot i orkiestrę G. Rossiniego. Orkiestra Symfoniczna FZ zagra pod gościnną batutą Andrzeja Kosendiaka. Solistką będzie Katarzyna Zdybel-Nam (fagot).
Filharmonia Zielonogórska, piątek, 7 lutego 2020, 19.00, bilety: 40/35 zł.

Zielona Góra
Machalica śpiewa piosenki Wysockiego
Zielonogórzanin Krzysztof Machalica postanowił nagrać płytę z piosenkami rosyjskiego barda. Wydawnictwo będzie promował z zespołem: Natasza Smirnowa (fortepian, aranżacje utworów), Andrzej Winiszewski (akordeon), Mateusz Skrzypczak (saksofon).
Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna, piątek, 7 lutego 2020, 20.00, 25 zł.

Zielona Góra
Hanna Banaszak zaśpiewa „Sambę...”
Hanna Banaszak wyśpiewała wiele piosenek, które na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki, takie jak „Pogoda ducha” czy „Samba przed rozstaniem”. Swoją interpretacją uwspółcześnia poezję Jana Kochanowskiego. Wykonuje wiersze J. Brodskiego, W. Szymborskiej, J. Kaczmarskiego…
Filharmonia Zielonogórska, 9 lutego 2020, niedziela, 19.00, bilety: od 99 zł.

Żary
Noworoczny Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej
Burmistrz Danuta Madej i Żarski Dom Kultury zapraszają na Koncert Noworoczny w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej ŻDK i Patryka Adamkiewicza. Dyrygował będzie Jarosław Przerada.
Sala widowiskowa Żarskiego Domu Kultury Luna, ul. Okrzei, niedziela, 9 lutego 2020, 17.00. Bezpłatne karty wstępu - w ŻDK.

Zielona Góra
Pomagamy Marcelince! W Fabryce zagrają Las Melinas i Grunberg
To cud – mówili lekarze o zielonogórzance niedługo po jej przyjściu na świat. Bo jeśli Marcelina miała przeżyć, to się nie rozwijać. Tymczasem dziewczynka dała radę, rozwija się, ale wymaga kosztownej rehabilitacji. Już w sobotę zagrają słynące z rockowej energii zespoły Las Melinas (ska/swing/rock’n’roll) i Grunberg (punkrock). Podczas sobotniego koncertu licytowane będą: ręcznie szyte lalki, portret Louisa Armstronga, pejzaż akwarelowy, czapka z autografem Piotra Protasiewicza.
Fabryka, ul. Moniuszki, sobota, 8 lutego 2020, 20.00, bilety: 20 zł.

Zielona Góra
Iwona Loranc i Grzegorz Tomczak z opowieścią o…
Po sukcesie artystycznym płyty „Opowieści o kobietach” mamy ciąg dalszy. „Opowieści o mężczyznach” – Grzegorz Tomczak z Iwoną Loranc z towarzyszeniem tych samych muzyków, co poprzednio, przygotowali 15 piosenek do tekstów i muzyki G. Tomczaka. Wydarzenie w ramach Krakowskiego Salonu Poezji w Zielonej Górze, które poprowadzi dyrektor książnicy dr Andrzej Buck.
Biblioteka Norwida, niedziela, 9 lutego 2020, 17.00, wstęp wolny.

Zielona Góra
Przegląd Impet: będą improwizowali teatralnie w Tkalni
Stowarzyszenie Inicjatywa Sceniczna Fruuu oraz Fundacja Projekt Kompas zapraszają na Ogólnopolski Przegląd Improwizacji Teatralnej Impet: - To unikalne wydarzenie w skali kraju – mówi „zamieszany” w organizację imprezy Patryk Cyplik. - W Polsce ma miejsce już kilka festiwali, które się odbywają rok w rok. Na każdy z nich zapraszane są grupy z kraju, które mają prezentować impro na najwyższym poziomie. Impet jest wyjątkowy, gdyż w całości ma formę konkursową. Grupy zostały przyjęte na podstawie otwartych zgłoszeń, wystąpią przed jury, zostaną poddane na końcu ocenie i eksperci wybiorą jedną, którą chcą nagrodzić. Najistotniejszym dla nas punktem Przeglądu będzie Forum z jurorami. Jury dostanie czas, by omówić występ każdej z grup.
Tkalnia, ul. Fabryczna:
sobota, 8 lutego 2020: 11.00 -15.00 oraz 17.00-21.00 - przesłuchania konkursowe, 22.00 - after
niedziela, 9 lutego 2020: 11.30 - forum dyskusyjne z jurorami, 14.00 - ogłoszenie wyników i rozdanie nagród

Zielona Góra
Energia z… minerału
Stowarzyszenie Cantata Petram – Zaklęci w skale, zrzeszające pasjonatów geologii, zaprasza na otwarcie wystawy skałek, minerałów i skamieniałości. Będzie to wydarzenie z cyklu Energia z Pasji.
Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze, ul. Bohaterów Westerplatte, sobota, 8 lutego 2020, 13.00, wstęp wolny.

Zielona Góra
Dinozaury zapraszają
W sobotę w Centrum Przyrodniczym zostanie otwarta wystawa „Powrót do przeszłości”, przygotowana przez firmę Kamyk.pl, kierowaną przez Piotra Menduckiego. Ta niezwykła wystawa paleontologiczna to dioramy, gabloty ze skamieniałościami z całego świata oraz modele prehistorycznych zwierząt. Możemy podziwiać m.in. kredowe organizmy z grupy heteromorfów, gąbki, amonity właściwe oraz modele wymarłych dinozaurów. Wszystkie modele zostały wykonane ręcznie, z dbałością o każdy detal, w tym prawdziwe unikaty w postaci modelu gomfotera (wymarły krewniak współczesnych słoni) wykonany na podstawie znalezisk z Bełchatowa czy modelu kredowego dinozaura Zalmoksesa.
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze, ul. Dąbrowskiego, sobota, 8 lutego 2020, 12.00-18.00.

Zielona Góra
Wieczór z MJ. SAX: Michał Jamróz w klubie HotShots
Utalentowany Michał Jamróz jako MJ. SAX daje energetyczne show, którym udowadnia, jak można wykorzystać saksofon w muzyce klubowej, funky i oldschool. Urodzony we Wrocławiu artysta ma na koncie koncerty w Hiszpanii, Francji, Italii, zielonej Holandii, Belgii, Niemczech, na Węgrzech, Czechach, Ukrainie, Bułgarii, Egipcie.
Klub HotShots, ul. Dąbrowskiego, sobota, 8 lutego 2020, 22.00, rezerwacje: tel. 535 551 130.

Zielona Góra
Koncert trzech tenorów
Mariusz Ruta, Mirosław Niewiadomski i Bartosz Kuczyk dadzą koncert w Restauracji TK.
Restauracja TK (dawne Kasyno), ul. Mieszka I, 11 lutego 2020, 18.00, bilety: 50 zł. Więcej informacji – tel. 500 221 890.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Plejada " gwiazd" 😂

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3