MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Imprezy tego weekendu w Lubuskiem. Koncerty i spektakle plenerowe, kino samochodowe, Spacer Pidżamowców... Wybierz się!

hak, tr, eg
Lubuskie Lato Teatralne 2020: hiszpańska komedia omyłek „Księżniczka na opak wywrócona” w ośrodku Temar w Dąbiu - w sobotę, 27 czerwca 2020 r. o godz. 21.00. Występują m.in. Joanna Wąż i Aleksander Stasiewicz
Lubuskie Lato Teatralne 2020: hiszpańska komedia omyłek „Księżniczka na opak wywrócona” w ośrodku Temar w Dąbiu - w sobotę, 27 czerwca 2020 r. o godz. 21.00. Występują m.in. Joanna Wąż i Aleksander Stasiewicz Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska
Kultura odmraża się na lato. Zobaczcie, ile już się dzieje w Lubuskiem! Oto nasz imprezowy rozkład jazdy na weekend 26-28 czerwca 2020.

Dąbie

Lubuskie Lato Teatralne 2020: Joanna Wąż w recitalu „Ojej, kobieta”

Na Lubuskie Lato Teatralne 2020 zapraszają: Lubuski Teatr, Stowarzyszenie Warto Jest Pomagać i Kompleks Wypoczynkowy Temar w Dąbiu.
I właśnie w ośrodku Temar w Dąbiu już w piątek, 26 czerwca o 21.00 na scenie pod wigwamem – „Ojej, kobieta” - recital Joanny Wąż według scenariusza Lecha Mackiewicza. Aktorka Lubuskiego Teatru sięgnęła po „Dwanaście godzin z życia kobiety” i siedem innych piosenek z tekstami Wojciecha Młynarskiego. Joannie Wąż towarzyszyć będą: Adam Janicki (gitara) i Janusz Lewandowski (kontrabas). Bilety: 25 zł (bilet VIP – 50 zł).

Premiera recitalu Joanny Wąż „Ojej, kobieta” w Lubuskim Teatrze

Zielona Góra

Muzyka Andrzeja Trzaskowskiego zabrzmi w Piekarni Cichej Kobiety

W piątek, 26 czerwca, o 20.00 w Piekarni Cichej Kobiety przy ul. Fabrycznej – kolejne wydarzenie w ramach 9. Zielonogórskiej Wiosny Jazzowo-Bluesowej. Utwory Andrzeja Trzaskowskiego wykona Marcin Ślusarczyk Sextet. Zmarły w 1998 r. Andrzej Trzaskowski zaliczany jest do pionierów jazzu w Polsce. Był kompozytorem, pianistą, dyrygentem, parał się też publicystyką i krytyką muzyczną. Był ojcem Rafała Trzaskowskiego – kandydata na prezydenta RP w wyborach w 2020 r.
Marcin Ślusarczyk Sextet wystąpi w składzie: Marcin Ślusarczyk – saksofon, Tomasz Grzegorski – saksofon, Robert Chyła – saksofon, Wojtek Pruszyński – fortepian, Arek Skolik- perkusja, Piotr Stepek – kontrabas.
Bilety: 35 zł. Ilość miejsc jest ograniczona - rezerwacja tel. 501 093 724.

Zielona Góra

Czas na Kulturę: Piosenki z Plecaka - (przed)Wakacyjny Koncert

W piątek, 26 czerwca 2020 o 16.30 - Piosenki z Plecaka - (przed)Wakacyjny Koncert
Piosenki z Plecaka - (przed)Wakacyjny Koncert w wykonaniu młodych wokalistów Studium Muzycznego Tonika i Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.
Dzieci i młodzież pod opieką artystyczną Nataszy Smirnowej, wykonają polskie, optymistyczne piosenki, znane i lubiane przez wszystkich. Będzie to wspaniały przedsmak wakacji, pozytywnie nastrajający słuchaczy zgromadzonych na pl. Teatralnym. Młodzi wokaliści bez wątpienia zaskoczą publiczność swoimi profesjonalnymi wykonaniami.
Koncert dedykowany jest dla osób w każdym wieku!

Zielona Góra

Czas na Kulturę: Magdalena Pytkowska i Grzegorz Zawiliński i ich TRANS-formacja

W piątek, 26 czerwca 2020 o 18.00 - Magdalena Pytkowska i Grzegorz Zawiliński i ich TRANS-formacja.
Magdalena Pytkowska i Grzegorz Zawiliński i ich TRANS-formacja to muzyczno-duchowa podróż transowa, sesja głębokiego relaksu, doświadczenie aktywujące proces zmian, oczyszczenie i koncert w jednym! „Zapraszamy do przestrzeni, w której poprzez muzykę, dźwięki, wibracje i uważność na chwilę obecną, możesz się rozluźnić, zrelaksować, odnaleźć wewnętrzną równowagę i głęboki spokój, jak również doświadczyć głębi i zmiany”. Magdalena - masażystka dźwiękiem, terapeutka tańcem i ruchem: - Towarzyszyć mi będą gongi tybetańskie i misy dźwiękowe o działaniu terapeutycznym (instrumenty z kilkuwiekową tradycją) oraz inni muzyczni przyjaciele, tj. bęben oceaniczny, sansula, kalimba, tank drum, ksylofon, grzechotki, dzwonki rurowe, dzwoneczki Zaphir, tingsza. Grzegorz - muzyk zakochany w rytmie; zagra na tym, co pulsuje i wybrzmiewa rytmem - tabla, bębny obręczowe, tunk drum, water drum, rav vast drum, tampura.
Ubierz się wygodnie, wibracjom najlepiej poddać się na leżąco.

Zielona Góra

Kino Plenerowe 2020 w Archiwum Państwowym

Archiwum Państwowe zaprasza w piątek, 26 czerwca 2020 r. na kolejny seans Kina Plenerowego 2020. Na ekranie przed siedzibą instytucji (al. Wojska Polskiego 67A) od godz. 21.00 możemy spodziewać się reportaży, filmowych przeglądów wydarzeń z lat 50., 60., 70. XX wieku. Wstęp wolny!

Nowa Sól

Naturalnie nad Odrą: talenty z Nowosolskiego Domu Kultury

Pierwsza taka impreza w tym sezonie w cyklu znanym już w mieście z poprzednich lat. Jako pierwsi swoje umiejętności prezentować będą soliści z Nowosolskiego Domu Kultury. Natomiast o godz. 18.30 wystąpi Kapela Bajer.
Sobota, 27 czerwca 2020 r., od godz. 17.00. Miejsce: cypel przy marinie w Nowej Soli.

Siedlisko

Kino samochodowe – czas na pierwszy seans!

To będzie pierwszy seans w kinie samochodowym w gminie Siedlisko. Pokazany zostanie film „Na zawsze razem” - wybrany podczas głosowania.
Sobota, 27 czerwca 2020 r., o godz. 21.30. Miejsce: plac za szkołą przy ul. Szkolnej.

Zielona Góra

Czas na Kulturę: Kaja Frankiewicz - recital

Czas na Kulturę: w sobotę, 27 czerwca 2020 r. o 17.00 – Kaja Frankiewicz
Kaja Frankiewicz, pochodzi ze Sławy. W licealnych latach była bardzo związana z Zieloną Górą. To tutaj kończyła szkołę i działała artystycznie przy Zielonogórskim Ośrodku Kultury, który, jak sama mówi, dał jej ogrom możliwości i poszerzył horyzonty. Mimo że fizycznie bywa już tu rzadko, pozostawiła tu kawał swojego serca.
Kaja Frankiewicz jest tegoroczną absolwentką Policealnego Studium Piosenkarskiego w Poznaniu. W recitalu będzie można usłyszeć standardy jazzowe, utwory z nurtu piosenki poetyckiej oraz utwory soulowe z repertuaru takich wokalistów jak np. Etta James. Usłyszymy to, co najbardziej jej w duszy gra, a na pianie towarzyszyć będzie jej Dawid Troczewski - pianista, kompozytor, aranżer; absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Współpracował on m.in. z kabaretem Zenona Laskowika, Krystyną Prońko, Krzysztofem „Pumą” Piaseckim czy Iwoną Loranc.

Zielona Góra

VI Nocny Spacer Pidżamowców po Wzgórzach Piastowskich i Ogrodzie Botanicznym

VI Nocny Spacer Pidżamowców startuje w sobotę, 27 czerwca 2020 r. o godz. 21.45 (zbiórka na parkingu przed Ogrodem Botanicznym). Godz. 22:00 - wyjście na Wzgórza Piastowskie w stronę źródełka, godz. 23.00 - powrót do Ogrodu Botanicznego. Godz. 23.00 – 24.00 - wydarzenie teatralno-muzyczne „BEPPO ŚPIOCH I ŚWIETLIKI” - Teatr Lalka w Trasie. W programie m.in.: spotkanie z Beppo Śpiochem i tradycją nocy świętojańskiej, w krótkiej formie teatralnej, świetlikowe zabawy muzyczne z wykorzystaniem świateł, poszukiwania świetlikowych skarbów, gonitwa z wiankiem.
Impreza dla dzieci i dorosłych. Obowiązkowy strój to: pidżama lub koszula nocna. Mile widziane podomki i szlafmyce, pamiętamy również o latarkach. Na spacer można zabrać swoje pieski. Przy okazji spaceru – zbiórka środków na cel charytatywny Stowarzyszenia Warto Jest Pomagać.

Międzyrzecz

Kino samochodowe: nominowane do Oscara „Boże Ciało”

Międzyrzecki Ośrodek Kultury zaprasza w sobotę, 27 czerwca 2020 r. na kolejny seans kina samochodowego. Tym razem zobaczymy nagradzane i nominowane do Oskara „Boże ciało” Jana Komasy. Wstęp wolny. Seans rozpocznie się o 22.00, ale wjazd na plac za MOK-iem zostanie otwarty o 21.30. To istotne, bo liczba miejsc będzie ograniczona, a kto przyjedzie wcześniej, może liczyć na lepsze miejsce. Po pierwszym seansie pojawiły się pytania: „a jak słychać?”. Słychać bardzo dobrze, w każdym aucie, ponieważ dźwięk jest przesyłany radiowo do waszych radioodbiorników. Więc film „słychać” w samochodowych głośnikach.

Zielona Góra

Pogromcy Bazgrołów znowu w akcji!

W sobotę, 27 czerwca 2020 r. w godz. 12.00 – 14.00 – akcja: Pogromcy Bazgrołów - Hejt Stop - ekrany przy Trasie Północnej. - Na ekranach dźwiękochłonnych przy Trasie Północnej na wysokości ul. Sobkowiaka widnieją hejterskie, rasistowskie i faszystowskie hasła. Wspólnie zmyjemy je specjalnym płynem do czyszczenia bazgrołów. Na miejscu będziemy mieć rękawiczki, szczotki i gąbki. Dla uczestników akcji mamy też stylowe kominy, które posłużą nam za maseczki – zachęcają organizatorzy. - Zapraszamy wszystkich na akcję (jest realizowana przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra).

Dąbie

Lubuskie Lato Teatralne 2020: komedia omyłek „Księżniczka na opak wywrócona”

Na Lubuskie Lato Teatralne 2020 zapraszają: Lubuski Teatr, Stowarzyszenie Warto Jest Pomagać i Kompleks Wypoczynkowy Temar w Dąbiu.
I właśnie w ośrodku Temar w Dąbiu w sobotę, 27 czerwca 2020 r. o godz. 21.00 – na scenie na plaży - nagrodzony Leonem dla najpopularniejszego spektaklu Lubuskiego Teatru w sezonie 2016/2017 spektakl, który wyreżyserował Robert Kuraś, asystowała mu Kinga Górska.
„Księżniczka na opak wywrócona” to hiszpańska komedia omyłek Pedra Calderóna de la Barcy, sprzed blisko 400 lat, to widowisko, które bawi słowem, gestem, choreografią, a nawet instrumentem (gitara, marakasy, gwizdki...). Występują: Alicja Stasiewicz, Joanna Waż, Lech Mackiewicz, James Malcolm, Robert Kuraś, Radosław Walenda, Aleksander Stasiewicz.
Bilety: 25 zł (bilet VIP – 50 zł).

Premiera komedii w Lubuskim Teatrze – „Księżniczka na opak wywrócona”

Zielona Góra

Promenadowy koncert Orkiestry Dętej Zastal

W niedzielę, 28 czerwca 2020 r. – kolejny z siedmiu koncertów plenerowych Orkiestry Dętej Zastal zaplanowanych tego lata. Zasłużony zespół (Orkiestra Dęta Zastal gra od 1947 roku!) wystąpi o godz. 17.00 na Scenie Letniej Filharmonii Zielonogórskiej. W programie: muzyka filmowa, muzyka rozrywkowa oraz klasyczna na wesoło. Wstęp wolny!

Zielona Góra

Czas na Kulturę: Agata Gołemberska - recital

Czas na Kulturę: w niedzielę, 28 czerwca 2020 r. o 17.00 – Agata Gołemberska
Agata Gołemberska to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów pochodząca z Zielonej Góry. Jej twórczość artystyczna nacechowana jest melancholijnymi i tanecznymi nawiązaniami do lat 80. i 90., co wyraźnie usłyszeć można było we współpracy z projektem TROPIKI oraz w ostatnim wydanym singlu „Give it”. Artystka pracuje obecnie nad solowym albumem, a w niedalekiej przyszłości można spodziewać się kolejnych piosenek w języku polskim. Niektóre z nich usłyszeć będzie można przedpremierowo podczas koncertu na pl. Teatralnym. Akompaniował będzie jej Grzesiu Witczak.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska