Internet dla młodych. Ten internet spełni 5 najważniejszych potrzeb ludzi młodych

Materiał informacyjny Play
Różne pokolenia różnie korzystają z internetu. Tak naprawdę każdy z nas ma inne potrzeby, które dostawca internetu powinien spełnić. Szukając nowego operatora warto spisać sobie potrzeby i porównać oferty. Jaka oferta internetu będzie najbardziej korzystna? Na rynku jest aktualnie mnóstwo propozycji do rozważenia. Sprawdzamy jedną z nich!

Internet dla młodych

Młodzi ludzie to osoby, dla których świat wirtualny jest równie ważny co ten analogowy. Wszak wielu z obecnych uczniów szkół podstawowych, średnich oraz studentów korzystało z sieci już od najmłodszych lat - a co za tym idzie ich wymagania są często o wiele większe niż starszych użytkowników.

Z badania przeprowadzonego w ubiegłym roku przez Ministerstwo Cyfryzacji wynika, że młodzi w sieci cenią sobie najbardziej wolność, dostęp do różnorodnych treści oraz wygodę użytkowania. W internecie szukają przede wszystkim wiedzy, znajomych oraz rozrywki.

Dostawcy internetu, aby sprostać wymaganiom młodych użytkowników, prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych ofert. Nie może to dziwić, tym bardziej, że obecnie, z powodu pandemii Covid-19, nastąpiła internetowa rewolucja, zarówno w pracy online, jak i zdalnym nauczaniu.

Advertisement
Advertisement

W szranki z innymi firmami dostarczającymi internet stanął także Play. Operator przygotował m.in. szeroką ofertę Superszybkiego Internetu Stacjonarnego.

Internet stacjonarny czy mobilny?

Wybór internetu to niełatwe zdanie. Jeśli chcemy korzystać z sieci przez krótszy okres lub kiedy wiemy, że nasze miejsce zamieszkania zmieni się w przeciągu najbliższych lat, czy miesięcy, zwykle decydujemy się na internet mobilny – równie wydajny, ale nie ograniczony do konkretnego miejsca.

Ale tak być nie musi. Odpowiadając na potrzeby młodych ludzi, którzy jeszcze nie są „życiowo ustatkowani”, Play przygotował ofertę stacjonarnego internetu, który z powodzeniem pod wieloma względami może konkurować z jego mobilnym odpowiednikiem. Jeśli np. jesteś studentem mieszkającym w akademiku lub wynajmujesz mieszkanie, możesz bez przeszkód korzystać z Superszybkiego Internetu Stacjonarnego.

Jakiego internetu potrzebują młodzi?

Dobry internet powinien spełniać kilka cech, które są szczególnie ważne dla młodego pokolenia. Co zatem powinno go wyróżniać?

 1. Umowa bez lojalki
  Młodzi ludzie, mając świadomość, że ich życiowa sytuacja są bardzo dynamiczna, nie chcą się wiązać na lata z konkretnym operatorem. Często obawiają się, że nie będą mogli korzystać z oferty stacjonarnej przez cały okres trwania umowy, ani się z niej wycofać.

  Mając na uwadze te zastrzeżenia Play proponuje ofertę stacjonarnego internetu, z której w każdej chwili trwania umowy można zrezygnować, bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów.


 2. Prosta obsługa płatności
  Play daje swoim klientom niezwykle szeroki wybór sposobów płatności za internet, który umożliwia aplikacja Play24. Za jej pomocą rachunek możemy zapłacić online – kartą płatniczą, BLIKiem lub przelewem z rachunku bankowego. U usłudze tej nie trzeba wypełniać danych przelewu, numeru rachunku, danych odbiorcy ani wpisywać kwoty.

  Można również ustawić stałe polecenie zapłaty (zostanie ona samoistnie pobrana z konta) i więcej nie zaprzątać sobie głowy rachunkami do uregulowania.


 3. Przystępna cena
  Decydując się na formę podłączenia do sieci, nie bez znaczenia pozostaje także cena usługi internetowej. Dlatego Play zaproponował przyszłym i obecnym użytkownikom Superszybki Internet Stacjonarny już za 35 zł miesięcznie.


 4. Niezwykła wydajność
  Dla przykładu, osoby chcące wyszukiwać niezbędne do nauki informacje w sieci mają do dyspozycji prędkość łącza wynoszącą 150 Mb/s, która przez cały czas trwania umowy pozostanie na stałym poziomie. Z kolei osoby, które pasjonują się gamingową rywalizacją w internecie lub chcące korzystać z niego wespół z innymi użytkownikami, mają do wyboru jeszcze szybsze łącza – 300 Mb/s (za 45 zł), a nawet 600 Mb/s (za 60 zł).


 5. Niezawodność
  Oprócz niezwykłej wydajności internet stacjonarny to także niezawodność. Zwłaszcza obecnie, gdy zarówno nauka, jak i praca często odbywają się za pośrednictwem łączy internetowych chcemy mieć pewność, że siec nie zawiedzie nas w najmniej oczekiwanym momencie, np. podczas wykładu online lub wideokonferencji.

Owa niezawodność, jaką daje stałe łącze, pozwala korzystać także z wielu rozrywek oferowanych przez sieć. Do sztandarowych usług operatora należy m.in. PLAY NOW TV, oferująca dostęp do kilkudziesięciu kanałów tematycznych, takich jak Comedy Central, FOX, AMC czy Eleven Sports, zgrupowanych w różnych pakietach.

Kupując PLAY NOW TV z internetem stacjonarnym od Play, możemy korzystać także z usługi HBO GO, dającej dostęp do najnowszych kinowych hitów oraz pełnych sezonów najbardziej popularnych seriali telewizyjnych. W ramach prezentu od operatora z usługi można korzystać przez pół roku całkowicie bez opłat.

Klienci Play, którzy mają w sieci abonament telefoniczny, internetowy lub telewizyjny, oprócz usługi HBO GO, mogą skorzystać także z bazy filmów i seriali oferowanych przez jeden z najpopularniejszych na świecie serwisów VOD, czyli Amazon Prime Video. Dostęp do materiałów, których nie znajdziemy w innych serwisach, to kolejna darmowa usługa, którą aż na pół roku operator udostępnia swoim klientom.

Materiał oryginalny: Internet dla młodych. Ten internet spełni 5 najważniejszych potrzeb ludzi młodych - Polska Times

Dodaj ogłoszenie