Inwestycja w kryptowaluty. Czy to się opłaca?

Materiał informacyjny onemilion.com
Cyfrowe waluty są coraz chętniej wykorzystywanym środkiem płatniczym. Na rosnącą popularność kryptowalut wpływa m.in. bezpieczeństwo transakcji, ochrona prywatności użytkowników oraz ich finansowych działań. Wiele osób traktuje je również jako lokatę kapitału, korzystając z giełd, na których można kupić bądź sprzedać kryptowalutę.

Giełdy kryptowalut. Tam kupimy cyfrowe waluty

Najbardziej popularne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, można kupić lub sprzedać na giełdach kryptowalut. Najprościej rzecz ujmując, są to serwisy internetowe, służące właśnie do obrotu wirtualnymi pieniędzmi. Można skorzystać w tym celu z zagranicznych portali lub rodzimych giełd, takich jak Bitbay lub Coindeal. Wymienione krytpotogiełdy pozwalają kupować wirtualne monety w zamian za waluty takie jak polski złoty, euro, dolar, funt. Akceptują również tradycyjne systemy płatności, takie jak przelewy bankowe i karty kredytowe.

Oczywiście istnieją również inne giełdy kryptowalut, gdzie można zakupić swoje pierwsze wirtualne pieniądze, jak np. Binance, Kucoin, Coinbase.

Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie kryptogiełdy uznają tradycyjne pieniądze i może pojawić się konieczność zakupienia innej kryptowaluty, by móc zacząć handlować.

W każdym przypadku pamiętać musimy, aby przechowywać swoje kryptowaluty na giełdzie tylko tak długo, jak jest to konieczne. Po dokonanej transakcji powinny trafić do tzw. portfela kryptowalutowego (oprogramowanie służące do odbierania i przesyłania kryptowalut). Portfele kryptowalut, czyli miejsca gdzie trzymamy zakupione na giełdzie kryptowaluty, bądź te, które chcemy sprzedać, wydają się najlepszym wyjściem dla osób początkujących.

Aby stać się posiadaczem kryptowaluty, trzeba zarejestrować się online na interesującej nas giełdzie oraz udostępnić dane osobowe, które nas uwiarygodnią i pozwolą na naszą identyfikację.

Giełda umożliwia zakup waluty na dwa sposoby: bezpośrednio lub pośrednio – wówczas musimy złożyć ofertę wskazującą, jaką walutę, w jakiej ilości i cenie chcemy kupić, a gdy otrzymamy satysfakcjonującą nas ofertę sprzedaży, możemy dokonać transakcji.

Wartość kryptowaluty może zmieniać się zdecydowanie szybciej, niż kursy tradycyjnych walut. Warto więc śledzić na bieżąco, jak kształtują się ich notowania, które aktualizowane są codziennie w wirtualnych serwisach.

Kryptogiełda a giełda tradycyjna

To, co odróżnia kryptogiełdy od giełd, gdzie transakcje zawierane są za pośrednictwem tradycyjnych walut, to m.in. dostępność. W zasadzie każda giełda kryptowalut czynna jest codziennie, przez 24 godziny na dobę. Tradycyjne giełdy zaś działają jedynie w ustalonych godzinach.

Jeszcze ważniejszym czynnikiem jest brak centralizacji. Kryptogiełdy istnieją tylko i wyłącznie w postaci wirtualnej - tym samym nie posiadają swojego fizycznego odpowiednika. Transakcje z udziałem wirtualnych środków zawierane są wyłącznie drogą internetową. W związku z tym cały proces nie jest w żaden sposób kontrolowany przez wyższe organa nadzorujące, jak rządy, czy banki.

Czy inwestowanie w kryptowaluty jest bezpieczne?

Nie oznacza to jednak, że korzystanie z giełd kryptowalut obciążone jest jakimś dużym ryzykiem. Większość z nich tworzy własne systemy zabezpieczeń, chroniące użytkowników przed utratą środków. Kryptowaluty wykorzystują m.in. technologię blockchain (bloki danych zawierające m.in. listę transakcji, którą możemy śledzić) oraz kryptografię, czyli specjalistyczne utajnianie danych, które zabezpiecza je przed niepowołanym dostępem.

Zgromadzone przez nas środki znajdują się w spersonalizowanym cyfrowym portfelu, gwarantującym dobry poziom poufności i prywatności. Pamiętajmy jednak, aby na portfelu giełdy nie przechowywać większej liczby kryptowalut jeśli nimi nie obracamy!

Token MONx. Płać łatwiej kryptowalutą

Mówiąc o kryptowalutach, nie sposób nie wspomnieć o tokenach (odmiana kryptowaluty), którymi płacić można za określony rodzaj usług.

Platforma internetowa OneMilion.com, jako jedna z pierwszych, uruchomiła wirtualny sklep - One Milion Shop - w którym zakupy zrobimy płacąc tylko i wyłącznie w kryptowalutach.

Platforma OneMilion dla swoich obecnych i przyszłych klientów wprowadziła własny token, a mianowicie Token MillionCoinX, czyli w skrócie MONx.

Fundamentem budowania wartości tokenów MONx są przede wszystkim ich „użyteczności”, rozumiane jako dokonywanie szybkich transakcji wewnątrz poszczególnych platform One Million i pomiędzy segmentami portalu.

Dal przykładu, entuzjaści kryptowalut, posługując się tokenami MillionCoinX, mogą płacić nie tylko za pojedyncze produkty bądź usługi, ale również opłacać wszelkiego rodzaju abonamenty.

Liczyć mogą także na liczne rabaty i przywileje, jak np. udział w zyskach wirtualnego sklepu, lepsze warunki handlowe dla współpracujących z nim sprzedawców (m.in. na platformie OneMillion Partners), billing transakcji dla użytkownika ekosystemu, czy porady prawno-podatkowe w platformie OneMillion Consulting.

Wśród unikalnych funkcjonalności poszczególnych platform wymieć trzeba także opłaty za zlecenia programistyczne na rzecz OneMillion Software House, funkcję copy tradingu w OneMillion Trading Systems oraz generowanie nowych tokenów dla firm na platformie OneMillion Tokenize.

Co wpływa na wartość tokena MONx ?

Całkowita liczba wyemitowanych przez One Milion tokenów MONx to 34 mln sztuk i niemożliwe jest wyprodukowanie dodatkowych. To ogromna zaleta, która nie tylko ogranicza możliwości spekulacji, ale także ogranicza podaż, przyczyniając się tym samym do wzrostu wartości tokenu.

Na wartość tokena MONx ma wpływ również stale powiększająca się liczba usług dla posiadaczy kryptowalut, a także przemyślana ekonomia tokena.Już teraz ekosystem OneMillion składa się z platformy e-commerce, platformy tradingowej, platformy do tokenizacji czy programu partnerskiego.

Już teraz przy założeniu konta w OneMillion można skorzystać z trwającej obecnie oferty promocyjnej, otrzymując od platformy 10 tokenów MONx o wartości 45 PLN. Konto można założyć tutaj.

Kiedy debiut tokenu MONx

Debiut tokena MONx na kilku światowej klasy giełdach kryptowalutowych przypadnie na pierwszy kwartał tego roku.

Więcej informacji na temat debiutu będzie można dowiedzieć się z profilu Facebook OneMillion

Materiał oryginalny: Inwestycja w kryptowaluty. Czy to się opłaca? - Strefa Biznesu

Dodaj ogłoszenie