Irina Brovko

Redakcja
Mstyslav B.
Udostępnij:
Irina Brovko

Firma i miejsce działania: Konfetti Klub. Imprezy tematyczne. Zielona Góra.

Jestem kobietą przedsiębiorczą, ponieważ:
Nie umiem siedzieć z założonymi rękami. Mam za dużo energii, sił i wiedzy, a w głowie zawsze mnóstwo pomysłów. Jako przedsiębiorca, mam doskonałą możliwość, by dawać radość innym: i dorosłym, i dzieciom. Jestem Ukrainką, a obcokrajowcom nie jest łatwo dostać zezwolenie na pracę w Polsce. Mimo to, zdecydowałam się na założenie działalności gospodarczej, żeby robić to, co podoba mi się najbardziej, uzyskując maksimum satysfakcji z pracy i zadowolenia z realizacji swoich pomysłów.

W ramach działań Fundacji Kombinat Kultury pracuję nad projektami:

 1. Cykl Inny Wymiar Kina “Dzieci Wojny. Dzieci Źołnierze” Festiwalu KinoPozaKinem Filmowa Góra. http://filmowa-gora.pl/

  INNY WYMIAR KINA jest działaniem – ogólnopolską Kampanią społeczną -  mającym za zdanie sprowokować, pobudzić widza do zwrócenia uwagi na ważne aspekty życia. Celem cyklu Festiwalu jest przybliżenie idei „wojna jest nie filmem, wojna jest realna, ona jest historią, ona trwa tu i teraz, w tym momencie”. Chcemy przypomnieć, że my również możemy podarować dzieciom wojny radość dzieciństwa. Poprzez konfrontację naszej rzeczywistości z okrutną  wojną degradują-cą psychikę młodych i bardzo młodych ludzi pokazać, że nie wszystkie dzieci mają dzieciństwo, nie wszystkie dzieci mają szanse na rozwój w pokoju. Nie zmienimy od razu sytuacji na świecie, ale możemy głośno o tym mówić i poruszać ludzkie serca i umysły w celu dokonania zmiany stylu myślenia i postrzegania.

  Pracując nad tematem cyklu, zrozumieliśmy, że chcemy więcej niż same rozmowy. Dlatego już teraz zaczęliśmy działania charytatywne skierowane na pomoc dzieciom wojny, byłym dzieciom-żołnierzom. Kampania ma wsparcie Fundacji “War Child” (Wielka Brytania), “Gua Afryka” (Wiel-ka Brytania), “Terre des Hommes” (Niemcy), “Amnesty International” (Polska), Uniwersytetu Zielonogórskiego w ramach współpracy z prof. Zbigniewym Izdebskim i doktorem Ernestą Magdą.  Działania i kierunki Kampanii Społecznej:

  - Międzynarodowa Akcja  RED HAND DAY  Działania polegają na zbieraniu odbitek czerwonych rąk.  Jest to sprzeciw  przeciwko wykorzystywaniu dzieci w strefach wojennych. Każda odbitka jest jednym głosem. Akcja odbyła się w Gimnazjum i Liceum Zielonej Gó-ry, Przylepie, Drzonkowie, Nowej Soli. Odbyła sie w Poznaniu Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, Chorzowie i innych miastach w Polsce. W ciągu  dwóch tygodni udało nam się zebrać ponad 5,5 tys. odbitek rączek. Wszystkie odbitki będą poprzez Europosłów przekazywane do Ambasad tych krajów, gdzie dzieci jeszcze walczą w dorosłych wojnach,  aby wywrzeć presję społeczną na “władców” krajów Afryki i Bliskiego Wschodu.
  Jako koordynator projektu, przeprowadzałam prezentacje w szkołach, obserwowałam, jak nasze dzieci głęboko zrozumiały ten problem, i jak wierzą, że nawet ich małe rączki potrafią zmienić świat na lepsze. Akcja trwa. Czerwone odbitki przyjmujemy do 31 sierpnia.

  - Zbiórka materiałów edukacyjnych i sportowych dla szkół w krajach Afryki, które pomagają byłym dzieciom żołnierzom. Akcja jest pomocom  tym, którzy potrzebują pomocy każdego z nas. Organizujemy zbiórkę nie tylko w całej Polsce. Korzystając z tego, że mam dużo przyjaciół w Ukrainie i Rosji, docieramy do ludzi z tych krajów by poprosić ich o pomoc dla dzieci, które nie mają prostych dla nas rzeczy typu: ołówki, kredki, farbki, piłki, zeszyty itp.
  Jednocześnie akcja ma swoim celem nauczyć nasze dzieci, że warto jest pomagać innym. W chwili obecnej modny jest kierunek wszechstronnego rozwoju dziecka, jednakże często zapominamy o uczenia dzieci współczucia i miłosierdzia. Tą akcją chcemy przypomnieć dorosłym o potrzebie po-mocy innym i uczeniu dzieci, że zawsze jest warto pomagać. Materiały przyjmujemy od marca do maja.

  - Konferencja naukowa w Uniwersytecie Zielonogórskim. Celem konferencji jest prezentacja studentom problemu wykorzystywania dzieci w wojnach, oraz pobudzenie ich do wspólnych dzia-łań. W konferencji będą brać udział przedstawiciele Fundacji, z którymi współpracujemy w ramach Kampanii “Dzieci Wojny”, ludzie dobrej woli, oraz uchodźcy z Nigerii.
   

 2. Strefa Przyjazna Dzieciom.
  Jestem współorganizatorem i koordynatorem Strefy Przyjaznej Dzieciom 2013. STREFA PRZYJAZNA DZIECIOM w roku 2013 tak, jak w roku ubiegłym zostanie umiejscowiona pod Zielonogórskim ratuszem i będzie dostępna bezpłatnie dla dzieci i ich rodziców od 1czerwca do 31sierpnia, oferując w tym czasie liczne imprezy tematyczne oraz szereg stałych atrakcji. W każdą sobotę or-ganizowane będą pikniki tematyczne pod wspólną nazwą ,,Spacery stolicami świata”, przybliżające kulturę, sztukę, gastronomię, gry i zabawy oraz muzykę i taniec poszczególnych państw. W ten sposób chcemy przybliżyć najmłodszym i ich rodzicom kulturę i sztukę rożnych krajów świata, zachęcić – poprzez zabawę - do jej poznawania, zorganizować bezpieczną zabawę na terenie zielo-nogórskiej starówki.
   

 3. Międzynarodowy Festiwal Rockowy ROCK NOCĄ
  Jestem koordynatorem Festiwalu ds. współpracy ze Scenami Wschodnimi.Międzynarodowy Festiwal Rockowy - Rock Nocą organizowany jest od 1998 r. przez Fundację Rozwoju Kultury Kombinat Kultury oraz klub ,,4 Róże dla Lucienne” w Zielonej Górze. Przez trzynaście poprzednich edycji w Festiwalu wzięło udział ponad 560 młodych zespołów rockowych.
  Celem Festiwalu jest promocja i umożliwienie startu młodym muzykom i wykonawcom rockowym z całej Polski i Europy. Tworzenie pomostów kulturowych ponad politycznych łączących młodych ludzi we wspólnym działaniu i pasji do muzyki. Eliminacje do Festiwalu odbywają się równocze-śnie na 8 Scenach Eliminacyjnych w Polsce i 5 w Europie.
  Festiwal Rock Nocą to nie tylko muzyka, lecz także liczne wystawy, projekcje filmowe i happeningi.
  Dwudniowy Finał XIV edycji Festiwalu Rock Nocą, przy udziale gwiazd i 16 zespołów z eliminacji z Polski i Europy odbędzie się w Zielonej Górze. W tym roku w Festiwalu będą brali udział zespoły z Polski, Niemiec, Anglii, Ukrainy, Rosji, Litwy.
  Powyższe działania są elementem wspomagającym rozwój  kultury, promocję oraz integrację z eu-ropejską kulturą dla Zielonej Góry oraz Województwa Lubuskiego.

W życiu ważne jest dla mnie:
Pragnę zostawić coś po sobie, ofiarować swoją wiedzę i umiejętności dla dobra innych. Chcę wychować moje dziecko na człowieka mądrego i kreatywnego, odznaczającego się pozytywnym myśleniem. Pragnę podnosić komfort życia mojej rodziny. Bardzo ważne jest dla mnie pomaganie innym – nigdy nie odmawiam pomocy, wiem, że każdy może być w trudnej sytuacji i potrzebować pomocy. Chciałabym spełniać się w różnych rolach: nie tylko jako matka, ale i jako przyjaciółka, żona czy córka oraz realizować się zawodowo.

Za największe osiągnięcie w moim życiu uważam:
Zdobyłam solidną podstawę dla dalszego rozwoju. Mam  wszechstronne wykształcenie: szkoła muzyczna, liceum sztuk plastycznych, szkoła językowa (angielski), uniwersytet techniczny ze specjalizacją w technice laserowej. Oraz bardzo bogate doświadczenie zawodowe: od administratora systemu w laboratorium uniwersytetu po menadżera ds. współpracy z partnerami zagranicznymi, a teraz - przedsiębiorcy, organizatora imprez rozrywkowych.
W mojej rodzinie kocham i jestem kochana. Rodzina jest dla mnie ochroną, wsparciem, i źródłem inspiracji. Miasto, w którym obecnie mieszkam, jest dobrym miejscem do życia i znalazłam tu wielu przyjaciół. Wszystko to są moje największe osiągnięcia. I wszystko to jest pięknym fundamentem do realizacji postawionych celów.

Jestem osobą:
Otwartą, komunikatywną, ekspresywną, kreatywną, wesołą. Jestem człowiekiem, który docenia każdą przeżytą chwilę i który smakuje każdy haust życia.

W wolnych chwilach lubię:
Jeździć na rowerze, biegać, podróżować, grać na fortepianie, tańczyć, bawić się z dzieckiem. W wolnych chwilach lubię, żeby ciało aktywnie odpoczywało, a głowa pracowała nad nowymi pomysłami.

Uśmiecham się, gdy:
Świeci słońce, uśmiecha się dziecko, wieje wietrzyk, gra ulubiona muzyka. Uśmiecham się przez większą część swojego życia, po prostu dlatego, że kocham życie.

W życiu najbardziej nie lubię: zdrady i kłamstwa

Moje marzenie to:.Wyjechać w podróż dookoła świata własnym jachtem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie