IV liga: kilka niespodzianek i kontrowersyjny mecz w Żarach

Paweł Górski
Starcie Promienia Żary z Odrą Nietków miało kontrowersyjny przebieg
Starcie Promienia Żary z Odrą Nietków miało kontrowersyjny przebieg Facebook/KS Promień Żary
Sporo działo się w 27. kolejce lubuskiej IV ligi. Jednym z najbardziej emocjonujących meczów było starcie Promienia Żary z Odrą Nietków, w którym na pierwszy plan wysunął się błąd arbitra.

Kontrowersyjny remis

Bardzo dużo emocji było na żarskim stadionie, gdzie miejscowy Promień podejmował Odrę Nietków. Od 35 minuty spotkania gospodarze prowadzili po golu Karola Łyczko, który wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką przez Łukasza Kaczorowskiego. Najgoręcej było jednak na początku drugiej odsłony. W 63 minucie po raz drugi tego dnia żółtą kartkę obejrzał Szymon Szczerba. Problem jednak w tym, że w wyniku pomyłki sędziego zawodnik Odry nie został w konsekwencji ukarany czerwoną kartką. Wywołało to protesty ze strony żarskiego zespołu, lecz były one nieskuteczne. Chwilę po całym zamieszaniu Szczerba został zmieniony przez Krystiana Seredyńskiego i drużyna z Nietkowa dograła mecz w pełnym składzie. Wynik na 1:1 ustalił w 71 minucie Roman Kopacz z rzutu karnego po faulu na Jarosławie Mućce.

Pogoń wróciła do gry w drugiej połowie

Ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie odniosła Pogoń Skwierzyna, która na własnym terenie pokonała Spójnię Ośno Lubuskie 3:1. Co prawda do przerwy to goście prowadzili 1:0 po bramce „do szatni” Dawida Szczecińskiego, jednak w drugiej odsłonie Pogoń odmieniła losy meczu. W 54 minucie wyrównał kapitan zespołu Mateusz Dura, a niedługo później dwa szybkie ciosy zadał Brazylijczyk Yago Backhaus, który w przeciągu trzech minut zapewnił skwierzyńskiej drużynie dwubramkowe zwycięstwo.

Celuloza urwała punkty Lubuszaninowi

W Kostrzynie nad Odrą walcząca o utrzymanie Celuloza mierzyła się z piątym w tabeli Lubuszaninem Drezdenko. Faworyzowani goście prowadzili od 32 minuty po golu Łukasza Zagdańskiego, lecz nie udało im się dowieźć zwycięstwa. Mecz kończyli oni w dziesiątkę po tym jak w doliczonym czasie drugiej połowy drugą żółtą kartką został napomniany Michał Czajkowski, który faulował we własnym polu karnym. Z „jedenastki” wyrównał wówczas Adrian Jacewicz i drużyny niespodziewanie podzieliły się punktami.

Remis w środku tabeli

Wynik remisowy padł również w Żaganiu, gdzie Czarni podejmowali Dąb Sława-Przybyszów. Rezultat 1:1 został ustalony już w pierwszej odsłonie spotkania. W 25 minucie prowadzenie dał gospodarzom Krystian Chruścicki, a kwadrans później ze strony przyjezdnych wyrównał Michał Stremecki.

Wysokie wygrane Ilanki i Odry

Rewelacja rundy wiosennej, Ilanka Rzepin, odniosła w minionej kolejce wysokie domowe zwycięstwo. Podopieczni trenera Dawida Chanasa pokonali Koronę Kożuchów aż 7:0. Cztery trafienia zapisał na swoim koncie 19-letni Kacper Lewitzki, natomiast po jednym golu dołożyli Andrzej Pawłowski, Dominik Zieliński oraz Mikołaj Sauś.

Podobny wynik padł w Iłowej, skąd Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański wywiozła pewne trzy punkty. Już do przerwy prowadziła ona 4:0 po bramkach Michała Konsewicza, Przemysława Siudaka, Bartosza Skiby i Konrada Grzymisławskiego. Po zmianie stron Piasta dobili Piotr Drzewiecki oraz ponownie Konsewicz. Lider zwyciężył ostatecznie 6:0 i utrzymał pierwszą lokatę w tabeli.

Budowlani stawili opór wiceliderowi

Syrena Zbąszynek zgodnie z planem zainkasowała trzy punkty na terenie outsidera rozgrywek, Budowlanych Lubsko, choć nie miała łatwej przeprawy. Wicelider objął prowadzenie w 36 minucie za sprawą bramki Oskara Kluja, lecz błyskawicznie wyrównał Jakub Borysiewicz. Wynik 1:1 utrzymywał się do ostatnich minut, ale w koncówce – w 84 i 87 minucie – dwa decydujące ciosy zadał Piotr Bimek, dzięki któremu Syrena wywiozła z Lubska zwycięstwo.

Wyniki 27. kolejki IV ligi:

• Budowlani Lubsko – ZAP Syrena Zbąszynek 1:3 (bramki: Borysiewicz – Bimek 2, Kluj)
  • Czarni Żagań – Dąb Sława-Przybyszów 1:1 (Chruścicki – Stremecki)
  • Meprozet Stare Kurowo – Polonia Słubice 1:3 (Brodowski – Gronostaj, Stadie, P. Begier)
  • Piast Iłowa – Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 0:6 (Michał Konsewicz 2, Siudak, Skiba, Grzymisławski, Drzewiecki)
  • Pogoń Świebodzin – Lechia II Zielona Góra 0:0
  • Celuloza Kostrzyn nad Odrą – Lubuszanin Drezdenko 1:1 (Jacewicz – Zagdański)
  • Ilanka Rzepin – Korona Kożuchów 7:0 (Lewitzki 4, Pawłowski, Zieliński, Sauś)
  • Promień Żary – Odra Nietków 1:1 (Łyczko – Kopacz)
  • Pogoń Skwierzyna – Spójnia Ośno Lubuskie 3:1 (Backhaus 2, Dura – Szczeciński)