Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

IV Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Baczyniak" odbędzie się 2 kwietnia w liceum ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Nowej Soli

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
- 18 uczniów wraz z nauczycielami ze szkół z Austrii, Hiszpanii i Turcji to goście nowosolskiego liceum. Przyjechali w ramach projektu Erasmus+, którego celem oprócz nawiązania przyjaźni, jest przełamanie bariery między bierną konsumpcją aplikacji mobilnych, a aktywnym wykorzystaniem dostępnych narzędzi do tworzenia potrzebnych aplikacji  - czytamy w informacji urzędu miejskiego. W poniedziałek goście odwiedzili urząd i prezydenta Wadima Tyszkiewicza.
- 18 uczniów wraz z nauczycielami ze szkół z Austrii, Hiszpanii i Turcji to goście nowosolskiego liceum. Przyjechali w ramach projektu Erasmus+, którego celem oprócz nawiązania przyjaźni, jest przełamanie bariery między bierną konsumpcją aplikacji mobilnych, a aktywnym wykorzystaniem dostępnych narzędzi do tworzenia potrzebnych aplikacji - czytamy w informacji urzędu miejskiego. W poniedziałek goście odwiedzili urząd i prezydenta Wadima Tyszkiewicza. Urząd Miejski w Nowej Soli
Dwa pierwsze dni kwietnia to daty dwóch ważnych wydarzeń w Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego. W poniedziałek przyjechali goście z Europy w ramach programu Erasmus+. We wtorek zjadą uczestnicy IV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Baczyniak".

Pod honorowym patronatem Gazety Lubuskiej w nowosolskim liceum odbędzie się IV Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Baczyniak". Organizatorzy otrzymali zgłoszenia od ok. czterdziestu uczniów.

W kategorii szkoły podstawowe wezmą udział uczniowie z miejskich podstawówek nr 1, 2, 6, 8 oraz z Siedliska, Bytomia Odrzańskiego i Otynia.
Natomiast w kategorii dla szkół średnich wystartują przedstawiciele 1 LO z Zielonej Góry, VII LO z Wrocławia, CKUiZ „Elektryk” z Nowej Soli i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „Spożywczak”. Łącznie będzie ok. 40 uczestników.

Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego już po raz trzynasty było organizatorem Konkursu Poetyckiego "Baczyniak". Na starcie konkursu, którego główną organizatorką była polonistka Justyna Bojanowska, stanęło 41 wykonawców z Wrocławia i pow. nowosolskiego.W grupie gimnazjów i szkół podstawowych reprezentowane były: SP 2 i SP 6 Nowa Sól, SP 2 Kożuchów, SP Otyń i Gimnazjum Siedlisko. W grupie szkół ponadgimnazjlanych: LO VII we Wrocławiu, ZSP i LO VI Zielona Góra, LO i CKZiU "Elektryk" z Nowej Soli oraz LO w Nowym Miasteczku (klasa wojskowa). W jury konkursu zasiedli: Elżbieta Gonet, Małgorzata Tatuśko i Edward Gramont. Najlepiej w grupie młodszej wypadli: 1. Kacper Jaworski (Otyń), 2. Wiktoria Sochacka (Siedlisko), 3. Katarzyna Konsewicz (SP 6 N. Sól); wyróżnienia: Adrian Wojewski, Natalia Cyl (oboje Otyń), Mikołaj Sidor (Kożuchów), Julia Kołpaczek (Siedlisko). Z uczniów szkół ponadgimanzjlanych najlepsi okazali się: 1. Oliwia Ciosek, 2. Agnieszka Klajbert (obie LO N. Sól), 3. Ola Skowronek (Wrocław); wyróżnienia: Piotr Sobczak, Małgorzata Maniakowska, Natalia Ćwiklińska (wszyscy Wrocław), Maja Kołtun (LO N. Sól) i Kajetan Serwan (CKZiU "Elektryk" N. Sól). Nagrody wręczał starosta nowosolski, Waldemar Wrześniak. Z mini recitalem wystąpiła Justyna Kołodziej (śpiew) i Przemysław Niemiec (gitara). Po konkursie uczestnicy pozowali do wspólnych zdjęć i wzbogacali plastycznie okolicznościowy mural. Zobacz też: Małe mądrale - odc.1 SMOGPOLECAMY RÓWNIEŻBrak prądu w Lubuskiem. Sprawdź kiedy   i gdzie! W Lubuskiem wystawiono ponad 160 tysięcy mandatów. Za co? Te domy w Lubuskiem sprzedają „za grosze”Urlopy i premie po nowemu, przerwa na papierosa do odpracowania, nowe kategorie zatrudnionych. Takie zmiany szykują się w Kodeksie pracy

Konkurs poetycki "Baczyniak", jak co roku zgromadził uczestn...

Natomiast w poniedziałek, 1 kwietnia do szkoły przyjechali goście ze szkół partnerskich w Austrii, Hiszpanii i Turcji w ramach projektu Erasmus+ Integration of Mobile Apps into Education. Zostaną do soboty.

Pierwszego dnia spotkali się z prezydentem Nowej Soli Wadimem Tyszkiewiczem. Podczas pobytu odwiedzą firmę, która wykorzystuje w działalności nowoczesne technologie.

- Tak naprawdę najważniejszym celem projektu jest integracja i wymiana dobrych praktyk pomiędzy nauczycielami i uczniami – informuje Rafał Bilski, jeden z nauczycieli liceum, którzy biorą udział w projekcie. – Produktem projektu będzie stworzenie kilku aplikacji mobilnych, które będą mogły mieć zastosowanie w edukacji. Podczas spotkań uczniowie nauczą się pisać aplikacje na telefon. Będą one darmowe i publiczne, opublikowane zostaną na stronach internetowych projektu i szkół biorących udział w projekcie. Oprócz tego może docelowo trafią do ogólnodostępnych platform.

Projekt trwa 24 miesiące.

POLECAMY:
VI Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski o Złoty Puchar "Bądź piękna... bądź eko" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 "Nitki" w Nowej Soli

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska