MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak czują się pacjenci oddziału zakaźnego zielonogórskiego szpitala? Co z osobami, które mogły mieć kontakt z pielęgniarką z koronawirusem?

Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska
Przez chwilę był już moment, że w zielonogórskim szpitalu nie było już pacjentów z pozytywnym wynikiem na koronawirusa. Później pojawiły się jednak kolejne zakażenia. Jak sytuacja wygląda obecnie, czyli 1 czerwca 2020 roku? (Zdjęcie ilustracyjne)
Przez chwilę był już moment, że w zielonogórskim szpitalu nie było już pacjentów z pozytywnym wynikiem na koronawirusa. Później pojawiły się jednak kolejne zakażenia. Jak sytuacja wygląda obecnie, czyli 1 czerwca 2020 roku? (Zdjęcie ilustracyjne) Jacek Katos
Sprawdzamy, ilu pacjentów przebywa w poniedziałek, 1 czerwca rano na oddziale zakaźnym zielonogórskiego szpitala. Co z osobami, które mogły mieć kontakt z pielęgniarką z dodatnim wynikiem na koronawirusa, pracującą na oddziale chorób wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze?

Przypomnijmy: w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze przez chwilę nie było już pacjentów z dodatnim wynikiem na koronawirusa. Ta wiadomość ucieszyła wielu mieszkańców.

Jednak szpital wciąć regularnie prowadzi badania przesiewowe personelu. Dzięki temu udało się dowiedzieć, że jedna z pielęgniarek, na co dzień pracująca na zielonogórskim oddziale chorób wewnętrznych, ma pozytywny wynik na koronawirusa.

Podczas badań przesiewowych okazało się, że jedna z pielęgniarek zielonogórskiego szpitala ma dodatni wynik badań na koronawirusa

Trwa głosowanie...

Czy uważasz, że zniesienie obowiązku noszenia maseczek w otwartych przestrzeniach to dobry pomysł?

Pacjentów tego oddziału, którzy byli w dobrym stanie zdrowia, przewieziono do izolatorium umiejscowionego na terenie jednego z zielonogórskich akademików. Reszta trafiła na oddział zakaźny. Personelowi i pacjentom oddziału chorób wewnętrznych wykonano badania na koronawirusa. Zarówno przebadany personel Klinicznego Oddziału Chorób Wewnętrznych, jak i wszyscy 34 pacjenci mieli negatywny wynik badania na koronawirusa.

Jak czują się pacjenci oddziału zakaźnego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze w poniedziałek, 1 czerwca?

W poniedziałek (1 czerwca) rano na oddziale zakaźnym Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze znajdowało się 22 pacjentów.

- Mowa tutaj o 20 osobach z oddziału chorób wewnętrznych. One przebywają na kwarantannie - wyjaśniała nam Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. - Oraz dwie osoby z pozytywnym wynikiem badań na koronawirusa. Osoby, które trafiły z oddziału chorób wewnętrznych, są w trakcie 10. doby kwarantanny, mają wyniki ujemne.

Ta wiadomość o negatywnych wynikach badań na koronawirusa pacjentów bardzo cieszy. Co z dalszą ich kwarantanną? O tym zadecyduje sanepid.

Koronawirus atakuje dzieci?

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT MINUTA PO MINUCIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska