Jak głosować

Redakcja
Udostępnij:
Wybory parlamentarne odbędą się dopiero 25 września, ale my już rozpoczynamy zabawę przedwyborczą. Podajemy nazwiska 270 kandydatów do Sejmu nowej kadencji. Okręg lubuski będzie miał na Wiejskiej 12 posłów, więc 258 osób obejdzie się smakiem. Mamy nadzieję, że dzięki głosom Czytelników, jeszcze przed oficjalnymi wyborami dowiemy się, kto w naszym regionie cieszy się prawdziwym poparciem.

Jak głosować

  • Zasady głosowania w naszych prawyborach są podobne do tych, które będą obowiązywały podczas oficjalnego głosowania w niedzielę 25 września br. Wyborcy najpierw będą wskazywali listę, potem nazwisko kandydata na tej liście.

  • Można głosować tylko i wyłącznie na kandydatów zarejestrowanych przez okręgową komisję wyborczą. Kogo komisja zarejestrowała w okręgu lubuskim, podajemy niżej. Nazwiska kandydatów do parlamentu zarejestrowanych w innych okręgach podaliśmy na stronach lokalnych wydania papierowego.

  • W oficjalnych wyborach komisja najpierw przydzieli miejsca komitetowi wyborczemu, potem wskaże osoby, które otrzymały mandaty poselskie. W naszych prawyborach będzie to prostsze: zwyciężą ci, którzy dostaną najwięcej głosów.

  • Nasze prawybory zakończymy 21 września. Dwa dni później zamieścimy zdjęcia i nazwiska tych kandydatów, którym Czytelnicy przyznali najwięcej głosów. Wyniki głosowania będziemy starali się podawać w środy i soboty-niedziele.

  • Można głosować tylko na oryginalnych kuponach wyciętych z "Gazety". Kupony będziemy drukowali codziennie. Każdy Czytelnik może nadesłać dowolną liczbę wypełnionych i podpisanych kuponów.

  • Czytelnicy, którzy będą głosowali na kandydatów zarejestrowanych w woj. lubuskim, powinni wysyłać kupony na adres: "Gazeta Lubuska", al. Niepodległości 25, 65-042 Zielona Góra, skrytka pocztowa 95. Głosujący na kandydatów w pow. głogowskim mogą wysyłać kupony do oddziału "GL": ul. Stawna 10 d, 67-200 Głogów. Głosujący w woj. wielkopolskim - oddział "GL", ul. Dąbrowskiego 2, 64-200 Wolsztyn. Głosujący w woj. zachodniopomorskim - oddział "GL", ul. Sikorskiego 22, 66-400 Gorzów Wlkp.

  • Wśród uczestników naszych prawyborów rozlosujemy wartościowe książki i redakcyjne upominki.

    Kandydaci do Senatu

    1. Jacek Dariusz Bachalski - menedżer, Gorzów Wlkp. (Platforma Obywatelska RP)
    2. Andrzej Bocheński - urzędnik samorządowy, Zielona Góra, (Sojusz Lewicy Demokratycznej)
    3. Andrzej Chrzanowski - nauczyciel akademicki, Zielona Góra (Zjednoczenie Prawicy)
    4. Jolanta Danielak - psycholog, Zielona Góra, (Sojusz Lewicy Demokratycznej)
    5. Jolanta Fedak - politolog, Zielona Góra (Polskie Stronnictwo Ludowe)
    6. Czesław Jan Jasionowski - inżynier ekonomista, Zielona Góra (Liga Polskich Rodzin)
    7. Stefania Jawornicka - nauczycielka, Nowogród Bobrzański (Partia Demokratyczna)
    8. Jarosław Kaczmarek - inżynier rolnik, Trzciel (Polskie Stronnictwo Ludowe)
    9. Joanna Kasprzak-Perka - politolog, (Sojusz Lewicy Demokratycznej)
    10. Władysław Komarnicki - menedżer z Gorzowa Wlkp. (niezależny)
    11. Marian Miłek - nauczyciel akademicki, Zielona Góra (niezależny)
    12. Alfred Owoc - lekarz, Zielona Góra (niezależny)
    13. Hubert Antoni Radecki - rzecznik patentowy, Warszawa
    14. Elżbieta Rafalska - nauczyciel akademicki, Gorzów Wlkp. (Prawo i Sprawiedliwość)
    15. Mirosław Raiter - przedsiębiorca, Skwierzyna, (Platforma Janusza Korwina-Mikkego)
    16. Przemysław Samociak - doradca ds. społeczno-gospodarczych, Gorzów Wlkp. (Samoobrona)
    17. Janusz Leon Soroka - technik budowlany, Wojcieszyce (Organizacja Narodu Polskiego - Liga Polska)
    18. Stanisław Stolarczyk - rolnik, Mycielin (Samoobrona)
    19. Jan Tyblewski - ekolog, Zielona Góra (Ogólnopolska Koalicja Obywatelska)
    20. Grażyna Teresa Wojciechowska - nauczycielka, Gorzów Wlkp. (Socjaldemokracja Polska)

    Kandydaci do Sejmu

    DOM OJCZYSTY
    1. Henryk Stanisław Giecołd - tokarz, Lubinicko
    2. Adam Janusz Jaworski - emerytowany maszynista pojazdów trakcyjnych, Gorzów Wlkp.
    3. Zdzisław Kazimierz Kostrzewa - technik mechanik, Gorzów Wlkp.
    4. Marian Adam Lewicki - monter konstrukcji, Żary
    5. Halina Michalska - inżynier nadzoru budowlanego, Gorzów Wlkp.
    6. Robert Sas - adwokat, Nowa Sól
    7. Stanisława Armata - inżynier ekonomista, Gorzów Wlkp.
    8. Dominik Popławski - inżynier technolog żywienia, Świebodzin
    9. Józef Antoni Skwarek - technik konserwator, Gorzów Wlkp.
    10. Elżbieta Pietrasik - przedsiębiorca, Świebodzin
    11. Adam Wieloch - inżynier sadownik, Brzezie
    12. Kinga Jadwiga Brózda - nauczycielka, Międzyrzecz
    13. Bogusława Teresa Mielnicka - nauczycielka, Nowa Sól
    14. Stanisław Kliber - księgowy, Sława
    15. Józef Kokota - rolnik, Trzebiechów
    16. Jarosław Dac - malarz, Żary
    17. Jadwiga Krystyna Wojtkowska - pracownik umysłowy, Zielona Góra
    LIGA POLSKICH RODZIN
    1. Stanisław Gudzowski - ekonomista, Zielona Gra
    2. Jan Winiarz - meteorolog, Gorzów Wlkp.
    3. Stanisław Stojanowski-Han - projektant budowlany, Zielona Góra
    4. Ferdynand Sańko - dyrektor liceum, Skwierzyna
    5. Henryk Czaiński - mechanik konstruktor, Gorzów Wlkp.
    6. Jan Cichanowicz - nauczyciel, Małomice
    7. Lech Kopyść - nauczyciel akademicki, Przytoczna
    8. Zbigniew Ogrodniczuk - nauczyciel, Kiełcz
    9. Teresa Kiełczyńska - lekarz, Zielona Góra
    10. Krzysztof Bosak - student, Zielona Góra
    11. Władysław Czyżewski - historyk, Czechów
    12. Adam Józef Tramś - inżynier elektryk, Zielona Góra
    13. Wojciech Szadek - filozof, Wschowa
    14. Halina Grzybowska - ekonomistka, Gorzów Wlkp.
    15. Barbara Kipa - pracownik administracyjny, Żagań
    16. Ireneusz Mikołajek - student, Kępsko
    17. Robert Peciak - nauczyciel, Nowa Sól
    18. Barbara Walczak - nauczyciel akademicki, Zielona Góra
    19. Stanisław Irski - stolarz, Karczówka
    20. Wojciech Gawlik - politolog, Kalsk
    21. Marta Srebniak-Buszewska - studentka, Nowa Sól
    22. Paweł Dybaś - inżynier marketingu i zarządzania, Zielona Góra
    23. Mikołaj Michalczuk - inżynier organizator przemysłu, Gorzów Wlkp.
    24. Eleonora Szymkowiak - ekonomistka, Zielona Góra
    OGÓLNOPOLSKA KOALICJA OBYWATELSKA
    1. Edmund Kotlarski - technik odlewnik, Nowa Sól
    2. Jerzy Raniś - przedsiębiorca, Marcinowice
    3. Andrzej Aleksander Czupryński - lekarz, Żagań
    4. Piotr Piotrowski - inżynier technolog, Żagań
    5. Cezary Symonowicz - dr inż. budownictwa, Gorzów Wlkp.
    6. Tadeusz Zarówny - przedsiębiorca, Tarnów Bycki
    7. Władysława Kujaczyńska - inżynier rolnik, Zielona Góra
    8. Alicja Urszula Mroczkowska - prawnik, Żagań
    9. Ryszard Kulczycki - dr wychowania fizycznego, Gorzów Wlkp.
    10. Danuta Patalas - technik spożywczy, Kolsko
    11. Anna Róża Warczak - handlowiec, Łężyca
    12. Krzysztof Guz - inżynier sanitarny, Gorzów Wlkp.
    13. Maria Elżbieta Mikłuszka - pracownik administracyjny, Żagań
    14. Elżbieta Kaczmarek-Kudełko - pedagog, Nowa Sól
    15. Maciej Kosowicz - inżynier budownictwa, Gorzów Wlkp.
    16. Iwona Walewska-Kocięcka - ekonomista, Nowa Sól
    17. Lucjan Batura - inżynier elektryk, Gorzów Wlkp.
    18. Halina Trębicka - pielęgniarka oddziałowa, Żagań
    19. Arkadiusz Zaleski - przedsiębiorca, Żary
    20. Zygmunt Sadowy - emerytowany oficer Wojska Polskiego, Gorzów Wlkp.
    21. Jerzy Artur Stahl - handlowiec, Łężyca
    22. Andrzej Pilczuk - technik włókiennictwa, Baczyna
    23. Piotr Kujaczyński - technik rolnictwa, Zielona Góra
    24. Władysław Zakrzewski - inżynier rolnictwa, Niedoradz
    PARTIA DEMOKRATYCZNA
    1. Wiesław Pietruszak - nauczyciel, Drezdenko
    2. Waldemar Paweł Buchta - lekarz weterynarii, Rzepin
    3. Jarosław Feliks Kropski - ekonomista, Żary
    4. Władysław Tadeusz Biernat - farmaceuta, Międzyrzecz
    5. Konrad Jan Tołkacz - inżynier włókiennik, Gorzów Wlkp.
    6. Marek Kołodziejski - inżynier elektronik, Drzonów
    7. Bogdan Jan Furtak - inżynier mechanik, Sulęcin
    8. Paweł Tomasz Lichtański - nauczyciel, Czyżówek
    9. Alicja Halina Skrobot - nauczyciel, Strzelce Krajeńskie
    10. Wojciech Marek Wiktorowicz - lekarz, Skwierzyna
    11. Stanisław Teodor Jałoszyński - technik ogrodnik, Gorzów Wlkp.
    12. Adam Paweł Scheffler - politolog, Zielona Góra
    PLATFORMA JANUSZA KORWINA-MIKKEGO
    1. Stanisław Marcinkowski - lekarz, Torzym
    2. Janusz Ryszard Gabryniewski - przedsiębiorca, Gorzów Wlkp.
    3. Tomasz Maciej Ebert - lekarz, Gorzów Wlkp.
    4. Andrzej Wichman - nauczyciel, Nowa Sól
    5. Ludmiła Maria Zając - katechetka, Gorzów Wlkp.
    6. Marcin Kaczmarek - informatyk, Gorzów Wlkp.
    7. Antoni Monach - przedsiębiorca, Gorzów Wlkp.
    8. Stanisław Bieda - inżynier budowlany, Gorzów Wlkp.
    9. Mariusz Kawala - przedsiębiorca, Gorzów Wlkp.
    10. Wojciech Hryniewiecki - przedsiębiorca, Nowa Sól
    11. Mariusz Gałuszka - technik budowlany, Gorzów Wlkp.
    12. Grzegorz Jerzy Dobosiewicz - przedsiębiorca, Gorzów Wlkp.
    13. Roman Wilant - przedsiębiorca, Nowa Sól
    PLATFORMA OBYWATELSKA
    1. Czesław Fiedorowicz - inżynier organizacji przemysłu, Zielona Góra
    2. Bożenna Bukiewicz - mechanik konstruktor, Zielona Góra
    3. Krystyna Mieczysława Sibińska - inżynier budownictwa, Gorzów Wlkp.
    4. Marcin Artur Jabłoński - menedżer, Słubice
    5. Bogdan Bojko - przedsiębiorca, Nowa Sól
    6. Radosław Artur Wróblewski - nauczyciel historii, Gorzów Wlkp.
    7. Paweł Skrzypczyński - mgr filologii polskiej, Żary
    8. Wojciech Tadeusz Wilento - inż. leśnik, Drezdenko
    9. Waldemar Szadny - przedsiębiorca, Gorzów Wlkp.
    10. Bogusław Michał Zaborowski - lekarz weterynarii, Przytoczna
    11. Roman Dziduch - mgr ekonomii, Kostrzyn nad Odrą
    12. Sebastian Sylwester Ciemnoczołowski - ekonomista, Zielona Góra
    13. Jarosław Podyma - technik elektronik, Gozdnica
    14. Tomasz Możejko - nauczyciel historii, Świebodzin
    15. Roman Pilecki - lekarz, Zielona Góra
    16. Leszek Wojciech Maćkowiak - emerytowany żołnierz, Żagań
    17. Stanisław Antoni Iwan - menedżer, Zielona Góra
    18. Tomasz Hałas - informatyk, Gorzów Wlkp.
    19. Marek Cebula - menedżer, Krosno Odrzańskie
    20. Jan Krawiec - dr nauk ekonomicznych, Zielona Góra
    21. Kamilla Aleksandra Barłowska - nauczyciel historii, Torzym
    22. Robert Ireneusz Deplewski - mgr inż. zarządzania i marketingu, Nowa Sól
    23. Ireneusz Henryk Plechan - pracownik samorządowy, Babimost
    24. Sławomir Wojciech Ronowicz - mgr inż. elektryk, Zielona Góra
    POLSKA PARTIA NARODOWA
    1. Zbigniew Wiśniewski - prof. medycyny alternatywnej, Szczecin
    2. Jolanta Anna Cichoń - ekonomistka, Gorzów Wlkp.
    3. Stefan Rogalski - emeryt wojskowy, Babimost
    4. Stanisław Kędzierawski - inżynier, Gorzów Wlkp.
    5. Józef Tomasz Basaraba - fryzjer, Ochla
    6. Wiesław Krasicki - plastyk liternik, Nowa Sól
    7. Marek Trynda - nauczyciel, Gorzów Wlkp.
    8. Ryszard Cichoń - kierowca, Gorzów Wlkp.
    9. Waldemar Kurowski - technik mechanik, Warszawa
    10. Anna Beata Świtoń - handlowiec, Katowice
    11. Jan Świtoń - murarz, Chorzów
    12. Beata Lidia Filik - krawiec, Głogów
    13. Zofia Groszewska, technik ekonomista, Głogów
    14. Hanna Teresa Jacek - kucharz, Głogów
    15. Małgorzata Dorota Fogel - sprzedawczyni, Katowice
    PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
    1. Kazimierz Marcinkiewicz - nauczyciel akademicki, Gorzów Wlkp.
    2. Marek Ast - radca prawny, Wschowa
    3. Jerzy Marian Materna - przedsiębiorca, Zielona Góra
    4. Marek Tomasz Surmacz - emeryt policyjny, Gorzów Wlkp.
    5. Danuta Regina Janowicz - przedsiębiorca, Rzeczyca
    6. Władysław Dajczak - mgr inż. mechanik, Strzelce Krajeńskie
    7. Robert Jarosław Paluch - mgr politologii, Nowa Sól
    8. Piotr Jacek Łuczyński - przedsiębiorca, Rzepin
    9. Bogdan Bakalarz - burmistrz, Lubsko
    10. Elżbieta Płonka - lekarz, Gorzów Wlkp.
    11. Jerzy Bielawski - mgr ekonomii, Żagań
    12. Czesław Rzepka - lekarz, Kostrzyn nad Odrą
    13. Lech Jan Pawlisiak - nauczyciel, Nowogród Bobrzański
    14. Ryszard Duda - przedsiębiorca, Bukowiec
    15. Andrzej Żubrycki - bibliotekarz, Żary
    16. Jeremi Krzysztof Borowiec, mgr inż. odlewnictwa, Sulęcin
    17. Mariusz Piotr Herbut - pracownik samorządowy, Gronów
    18. Ryszard Szczepaniak - menedżer ochrony zdrowia, Skwierzyna
    19. Ewa Bosy - prawnik, Sulechów
    20. Krzysztof Świtalski - mgr sztuki, Zielona Góra
    21. Ryszard Zubko - pracownik samorządowy, Szprorawa
    22. Władysław Antoniak - przedsiębiorca, Rzepin
    23. Ryszard Czekajło - ekonomista, Żary
    24. Wojciech Grygiel - przedsiębiorca, Zielona Góra
    POLSKA PARTIA PRACY
    1. Karol Ludwik Gierliński - artysta rzeźbiarz, Pobiedziska
    2. Bolesław Predlak - przedsiębiorca, Przecław
    3. Zygmunt Tomasz Krzyżak - metalurg, Przecław
    4. Alicja Irena Janik - przędzarz bawełny, Przyborów
    5. Bogusław Stefan Siuta - mechanik samochodowy, Nowa Sól
    6. Zenon Kucharski - technik meliorant, Gorzów Wlkp.
    7. Zofia Janik - rolnik, Bobrowniki
    8. Józef Kotowski - murarz, Krosno Odrzańskie
    9. Bronisław Kazimierz Ochota - mechanik samochodowy, Zielona Góra
    10. Mieczysław Edward Lis - ślusarz, Brzostowa
    11. Izabela Glenszczyk - pielęgniarka, Ruda Śląska
    12. Władysław Andrzej Sarnowski - emeryt policyjny, Żary
    13. Kazimierz Bredlak - przedsiębiorca, Kożuchów
    14. Andrzej Stanisław Dziakiewicz - telemonter, Tychy
    15. Maria Bogusława Kądziołka - handlowiec, Kostrzyn nad Odrą
    POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
    1. Józef Zych - prawnik, Zielona Góra
    2. Maciej Wawrzyciec Szykuła - nauczyciel, Gorzów Wlkp.
    3. Stanisław Peczkajtis - rolnik, Krzeszyce
    4. Leopold Owsiak - inżynier telekomunikacji, Słubice
    5. Andrzej Rogala - technik budowlany, Bobowicko
    6. Henryk Radecki - inżynier odlewnik, Nowa Sól
    7. Jacek Brzeziński - socjolog, Żary
    8. Aleksander Polański - nauczyciel, Sława
    9. Jan Świrepo - inżynier mechanik, Strzelce Krajeńskie
    10. Anna Magdalena Urbaniak - politolog, Zielona Góra
    11. Jadwiga Elżbieta Oziemkowska - nauczyciel, Zawada
    12. Agata Gembara - ekonomista, Zielona Góra
    13. Stanisław Czapaluk - ekonomista, Witnica
    14. Izabela Danuta Franaszek-Szpak - nauczyciel, Zielona Góra
    15. Maciej Stanisław Rębacz - nauczyciel, Kęszyca Leśna
    16. Piotr Tysiak - ekonomista, Żagań
    17. Zdzisław Wilczyński - lekarz, Szprotawa
    18. Rafał Marek Ławiński - kierowca, Iłowa
    19. Zygmunt Muszyński - inżynier mechanik, Kożuchów
    20. Włodzimierz Przykaza - finansista bankowiec, Zielona Góra
    21. Jan Kosiński - nauczyciel, Stara Jabłona
    22. Wojciech Rafał Białek - emerytowany żołnierz, Gubin
    23. Zbigniew Kazimierz Burnos - inżynier mechanik, Świebodzin
    24. Jan Tadeusz Andrykiewicz - nauczyciel akademicki, Jany
    RUCH PATRIOTYCZNY
    1. Krzysztof Dziedzic - przedsiębiorca, Zielona Góra
    2. Radosław Jakubowski - politolog, Racula
    3. Bartosz Ryszard Lewicki - politolog, Zielona Góra
    4. Marian Grzegorz Żelasko - elektronik, Orzewo
    5. Hubert Witucki - politolog, Zielona Góra
    6. Agata Joanna Maciejewska - kasjer kredytowy, Zielona Gora
    7. Artur Ostapiuk - politolog, Racula
    8. Violetta Żelasko - pracownik biurowy, Orzewo
    9. Paweł Korczyński - kierowca, Zielona Góra
    10. Mieczysław Jakubowski - przedsiębiorca budowlany, Racula
    11. Krzysztof Kliczkiewicz - konserwator, Zielona Góra
    12. Joanna Dziedzic - pracownik biurowy, Zielona Góra
    13. Andrzej Terek - pracownik administracyjny, Zielona Góra
    SAMOOBRONA RP
    1. Waldemar Henryk Starosta - technolog żywności, Radzyń
    2. Ireneusz Ganczar - mgr inż. rolnictwa, Siecieborzyce
    3. Ryszard Tupin - doktor ekonomii, Warszawa
    4. Bogdan Lech Kowsz - rolnik, Kamień
    5. Maciej Grzegorz Nawrocki - emerytowany żołnierz, Gorzów Wlkp.
    6. Piotr Kowalski - student, Nowa Sól
    7. Ireneusz Pietrasz - informatyk, Międzyrzecz
    8. Krzysztof Tomaszek - dziennikarz, Żary
    9. Alina Kwapińska - przedsiębiorca, Gorzów Wlkp.
    10. Stanisław Ryszard Kościuk - trener, Warszawa
    11. Zdzisław Stanisław Szukalski - przedsiębiorca, Nowa Sól
    12. Jarosław Mądry - archiwista, Przylep
    13. Teresa Alina Gospodarek - pielęgniarka, Żary
    14. Wojciech Mierkiewicz - informatyk, Przylep
    15. Waldemar Świerczyński - przedsiębiorca, Bobrzany
    16. Marek Babul - ekonomista, Dychów
    17. Edward Stefaniak - przedsiębiorca, Broniszów
    18. Edward Grzegorz Poprawka - energetyk, Gorzów Wlkp.
    19. Ireneusz Suchomel - przedsiębiorca, Kostrzyn nad Odrą
    20. Marian Majewski - technik mechanik, Gorzów Wlkp.
    21. Ewa Batura - ekonomistka, Międzyrzecz
    22. Walerian Bielecki - behapowiec, Gorzów Wlkp.
    23. Bogdan Łaszczyński - przedsiębiorca, Przylep
    24. Aniela Krystyna Radziuk - księgowa, Lubsko
    SOCJALDEMOKRACJA POLSKA
    1. Ewa Freyberg - pracownik naukowy, Warszawa
    2. Józef Kwiatkowski - technik mechanik, Słubice
    3. Robert Krzysztof Krzych - prawnik, Międzyrzecz
    4. Maria Masztalerz - ekonomista, Kostrzyn nad Odrą
    5. Piotr Listowski - mechanik urządzeń klimatyzacyjnych, Gorzów Wlkp.
    6. Jarosław Kulka - eksploatator maszyn i urządzeń, Żary
    7. Stanisław Góralczyk - inżynier rolnik, Szprotawa
    8. Irena Lidia Adamczyk - instruktor handlowy, Krosno Odrzańskie
    9. Krzysztof Tadeusz Słowiński - historyk, Zielona Góra
    10. Arkadiusz Śliwiński - student, Modrzyca
    11. Piotr Hełmiński - ekonomista-zarządzanie marketing, Zielona Góra
    12. Mariusz Tadeusz Fredyk - mechanik pojazdów samochodowych, Gorzów Wlkp.
    13. Krzysztof Rajmund Czerwiński - mechanik, Witnica
    14. Jarosław Ozimek - technik elektryk, Gorzów Wlkp.
    15. Mirosław Adam Kałużyński - mgr inż. ekonomii transportu samochodowego, Szczecin
    16. Adam Fularz - pracownik naukowy, Zielona Góra
    SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
    1. Jan Kochanowski - politolog, Gorzów Wlkp.
    2. Bogumiła Burda - historyk, Zielona Góra
    3. Jakub Derech-Krzycki - ekonomista, Gorzów Wlkp.
    4. Bogusław Wontor - pedagog, Zielona Góra
    5. Kazimiera Jakubowska - pedagog, Słubice
    6. Franciszek Wołowicz - socjolog, Żary
    7. Andrzej Brachmański - dziennikarz, Zielona Góra
    8. Tomasz Nesterowicz - historyk, Zielona Góra
    9. Robert Pawłowski - prawnik, Krosno Odrzańskie
    10. Elżbieta Hałabaty - prawnik, Nowa Sól
    11. Roman Cholewiński - nauczyciel, Drezdenko
    12. Dariusz Lesicki - ekonomista, Słubice
    13. Barbara Malinowska - technik rolnik, Słone
    14. Stanisław Kierzkowski - ekonomista, Świebodzin
    15. Edward Kraszewski - politolog, Zielona Góra
    16. Mirosława Winnicka - ekonomistka, Gorzów Wlkp.
    17. Józef Żarski - nauczyciel, Kostrzyn nad Odrą
    18. Adam Rębacz - emeryt wojskowy, Żagań
    19. Andrzej Kurtek - technik rolnik, Międzyrzecz
    20. Dominika Dauksza - politolog, Sulęcin
    21. Robert Kozaczek - leśnik, Legnica
    22. Tadeusz Kąkalec - technik budowlany, Wschowa
    23. Wioletta Brzezińska - lekarz, Gubin
    24. Artur Hebda - historyk, Zielona Góra
    OD REDAKCJI
  • Listy kandydatów do Sejmu publikujemy według kolejności alfabetycznej. Do 26 sierpnia Państwowa Komisja Wyborcza w drodze losowania przydzieli im numery. Kandydaci na listach są wymieni w takiej kolejności, w jakiej znajdą się na kartach do głosowania.
  • Nazwiska kandydatów do Senatu wymieniamy w kolejności alfabetycznej, w takiej też będą na kartach do głosowania.

  • Dołącz do nas na Facebooku!

    Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

    Polub nas na Facebooku!

    Kontakt z redakcją

    Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

    Napisz do nas!

    Komentarze

    Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

    Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

    Podaj powód zgłoszenia

    Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
    Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Lubuska
    Dodaj ogłoszenie