Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak kobieta ma obezwładnić napastnika? Tego nauczą wojskowi w Sulechowie

oprac. habe
Pierwsze szkolenie kobiet już w sobotę, 19 listopada.
Pierwsze szkolenie kobiet już w sobotę, 19 listopada. archiwum MON
To świetna okazja, by poznać chwyty, które pozwolą kobietom obezwładnić napastnika. Takie szkolenie będzie w Sulechowie. Samoobrony uczyć będą wojskowi instruktorzy.

Plan jest prosty, założenia jasne i konkretne. Samoobrona kobiet to projekt bezpłatnych szkoleń, które będą się odbywały w 30 polskich miastach. Najlepsi wojskowi instruktorzy będą uczyli i pokazywali Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić.

Celem projektu Samoobrona Kobiet jest popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz, zapoznanie kobiet ze sposobem realizacji zajęć z walki wręcz w bliskim kontakcie, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień.

Każda grupa kobiet weźmie udział w sumie w ośmiu spotkaniach (organizowanych od listopada 2016 do czerwca 2017, z reguły w każdą pierwszą sobotę miesiąca) w wytypowanym obiekcie wojskowym. W naszym województwie będą to Sulechów i Międzyrzecz. A w Polsce: w Białymstoku, Bielsku-Białej, Brzegu, Bydgoszczy, Gdyni, Giżycku, Gliwicach, Hrubieszowie, Kielcach, Krakowie, Koszalinie, Lidzbarku Warmińskim, Łasku, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Słupsku, Szczecinie, Świętoszowie, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Ustce, Warszawie, Wrocławiu, Zakopanem, Zamościu i Zegrzu.

Na szkolenie z samoobrony serdecznie zaprasza 5 Lubuski Pułk Artylerii.
Zajęcia prowadzone pod nadzorem doświadczonych instruktorów w obiektach sportowych 5 pułku artylerii, ul. Wojska Polskiego 1 w Sulechowie
Grupa szkoleniowa do 30 osób; zajęcia praktyczne 2 x 45 minut (w godzinach od 10.00 do 11.45).

Wymagania: wiek powyżej 18 lat, deklarowany dobry stan zdrowia i niekaralność, narodowość polska. Pierwsze zajęcia pokazowe z udziałem ochotniczek już w sobotę, 19 listopada o 10.00 (stawiennictwo do godz. 9.30).
Pozostałe terminy szkolenia: 03.12.2016; 14.01.2017; 04.02.2017; 01.04.2017; 06.05.2017; 03.06.2017. UWAGA: wymagane wcześniejsze zgłoszenie do koordynatora: mjr Bogumił Szynaka tel. 261569533 kom. 785 207 229, [email protected]

Czytaj również: Bezpieczna nawet w szpilkach, czyli kobiety uczą się samoobrony [ZDJĘCIA]

Zobacz: Szybkie wyjście z opresji, czyli szpilkami w napastnika. Kurs samoobrony dla kobiet

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska