MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak przyjaciele

AGNIESZKA MOSKALUK
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Gorzowie jest jedną z największych szkół w województwie. - Mamy z tego same plusy. Ostatnio nawet dostaliśmy pracownię multimedialną od Tesco - cieszą się uczniowie.

Dzięki 2 mln punktów, które zebrali dla szkoły rodzice i przyjaciele uczniów, nauka języków obcych odbywa się teraz w nowoczesnej pracowni. - To ważne, bo stawiamy na języki - cieszy się dyrektor szkoły Tadeusz Wierzbicki.

Jak przyjaciele

Paulina Majewicz wybrała tę szkołę ze względu na jej wysoki poziom. - Słyszałam, że uczniowie trzynastki wygrywają konkursy przedmiotowe, olimpiady oraz biorą udział w różnych ciekawych wydarzeniach - mówi. Michalina Śliwińska dodaje: - A mi zależało na profilu humanistyczno-artystycznym. Mam tu więcej godzin j. polskiego, plastyki i muzyki. Mogę też realizować projekty twórcze.
Uczniowie stwierdzają, że czują się tu u siebie. - Rozwijamy wiedzę i umiejętności, ale też mamy okazję nauczyć się tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka. W klasach integracyjnych uczymy się razem z niepełnosprawnymi kolegami. Jesteśmy jak najlepsi przyjaciele - mówi gimnazjalista Kuba Muńko.

Najważniejsza samorządność

Mocną stroną ,,Trzynastki’’ jest panująca tu demokracja. Uczniowie mają swojego rzecznika, z każdym nauczycielem na początku roku zawierają kontrakt, z którego jasno wynika, co im wolno, a czego nie. - Nauczyciel określa na przykład, które sprawdziany można poprawiać i jak przygotowywać się do odpowiedzi. Odstępstwo od kontraktu jest źle widziane przez obie strony - mówi Klaudia Ogrodnik. W szkole działa wewnętrzny system oceniania, trzynastego każdego miesiąca uczniowie nie dostają pałek i mają wpływ na wszystkie sprawy. Bardzo aktywny jest samorząd szkolny.
- Na początku roku opiekunka samorządu Wiesława Kaczmarek zapowiedziała nam, że tu nie ma miejsca na lenistwo, czeka nas dużo pracy - śmieje się Natalia Słoma.
W ciągu roku samorząd przygotowuje kilkanaście imprez. Bierze udział w akcjach charytatywnych, działa na rzecz profilaktyki antynarkotykowej i antyalkoholowej, organizuje imprezy okolicznościowe i szkolne dyskoteki.
Szkoła jest też organizatorem cieszących się dużą popularnością imprez międzyszkolnych: miejskiego konkursu mitologicznego, międzyszkolnego konkursu filmowego, konkursu matematycznego dla klas II szkoły podstawowej, miejskich mistrzostw ,,Tabliczka mnożenia’’ i międzyszkolnego konkursu ortograficznego ,,O złote pióro’’.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska