Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Robert Lewandowski zdobył bramkę z Schalke
Robert Lewandowski zdobył bramkę z Schalke East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (West Ham United) – Czyste konto Łukasza Fabiańskiego w meczu WHU – Chelsea (0:0).

Artur Boruc (Bournemouth) – Artur Boruc mecz Burnley – Bournemouth (4:0) oglądał z wysokości ławki rezerwowej.

Jan Bednarek (Southampton) – Pierwszy występ Jana Bednarka w obecnym sezonie Premier League. Southampton przegrało na wyjeździe z Liverpoolem 0:3, a reprezentant Polski wszedł na boisko w 55. minucie.

Championship:

Mateusz Klich (Leeds United) – 62 minuty Mateusza Klicha w meczu Leeds – Birmingham (1:2).

Kamil Grosicki (Hull City) – Hull City przegrało na wyjeździe z Reading 0:3. Kamil Grosicki wszedł na plac gry w 63. minucie.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Ipswich Town – Bolton. Bartosz Białkowski całe spotkanie spędził na ławce.

Paweł Olkowski (Bolton) – Paweł Olkowski rozegrał pełne 90 minut.

Paweł Wszołek (QPR) – QPR przegrało u siebie z Norwich 0:1. Paweł Wszołek cały mecz spędził na ławce.

Austria:

Erste Liga:

Martin Pajaczkowski (Floridsdorfer FAC WIEN) – FAC Wien wygrało na wyjeździe z Innsbruckiem 1:0. Martin Pajaczkowski wszedł na boisko w 75. minucie, przy wyniku 0:0.

Azerbejdżan

1. Liga:

Jakub Rzeźniczak (Karabach) – Karabach Agdam wygrał u siebie z Gabalą 4:1. Jakub Rzeźniczak rozegrał pełne 90 minut.

Belgia:

Jupiler League:

Jakub Piotrowski (KRC Genk) – Genk wygrał na wyjeździe z Cercle Brugge 5:2. Jakub Piotrowski całe spotkanie spędził na ławce.

2. Liga:

Bartosz Kapustka (OH Leuven) – 90 minut Bartosza Kapustki w meczu OH Leuven – KSV Roeselare (0:2).

Bułgaria:

Parva Liga:

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw, z Danielem Kajzerem w bramce, przegrał na własnym obiekcie z Łudogorcem 2:3.

Jacek Góralski (Łudogorec) – Jacek Góralski rozegrał pełne 90 minut.

Chiny:

Super Liga:

Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) – 90 minut Adriana Mierzejewskiego w meczu Shanghai SIPG – Changchun Yatai (3:1).

Chorwacja:

1. Liga:

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – Gol Damiana Kądziora w meczu Dinamo Zagrzeb – Zapresic (5:3). Polak zdobył bramkę w doliczonym czasie gry.

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica) – Zwycięski gol Łukasza Zwolińskiego w meczu Osijek – Gorica (0:1). Polski napastnik rozegrał pełne spotkanie.

Krystian Nowak (Slaven Belupo) – Slaven Belupo zremisował u siebie z Rudes 1:1. Krystian Nowak cały mecz spędził na ławce.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (AEL Limassol) – Czyste konto Patryka Procka w meczu Paphos – AEL Limassol (0:2). AEL po czterech kolejkach jest liderem cypryjskiej ekstraklasy z kompletem punktów na koncie.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Dwa gole Kamila Wilczka w meczu Aarhus – Brondby (3:2).

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut Kamila Glika w meczu AS Monaco – Nimes (1:1).

Rafał Kurzawa (Amiens) – 77 minut Rafała Kurzawy w meczu Strasbourg – Amiens (3:1).

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – 90 minut Damiena Perquisa w meczu GFC Ajaccio – Nancy (0:1).

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Malaga) – Malaga przegrała na wyjeździe z Las Palmas 0:1. Paweł Kieszek wciąż jest bramkarzem rezerwowym Malagi.

Holandia:

Eredivisie:

Filip Bednarek (Heerenveen) – Remisem 3:3 zakończył się mecz Excelsior Rotterdam – Heerenveen. Filip Bednarek mecz oglądał z ławki rezerwowej.

Karol Niemczycki (Breda) – N.A.C. Breda przegrało na wyjeździe VVV-Venlo 0:3. Karol Niemczycki cały mecz spędził na ławce gości.

Irlandia Północna:

2. Liga:

Łukasz Adamczyk (PSNI FC) – Gol Łukasza Adamczyka w meczu Dergview – PSNI (2:3).

Łukasz Gwiazda (Harland & Wolff Welders) – Gol Łukasza Gwiazdy w meczu Harland & Wolff Welders – Ballinamallard United (2:0).

Islandia:

1. Liga:

Maciej Majewski (Grindavik) – Grindavik przegrał na wyjeździe z Akureyri 3:4. Maciej Majewski cały mecz spędził na ławce.

2. Liga:

Robert Błąkała (Njardvik) – Njardvik, z Robertem Błąkałą w bramce, wygrał na własnym obiekcie z Selfoss 2:1.

Paweł Grudziński (Njardvik) – 90 minut w zespole gospodarzy rozegrał Paweł Grudziński.

Krystian Wiktorowicz (Njardvik) – Krystian Wiktorowicz wszedł na boisko w 61. minucie.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo, z Krzysztofem Kamińskim w bramce, przegrało u siebie z Yokohamą 1:2.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Gol Roberta Lewandowskiego z rzutu karnego w meczu Schalke 04 Gelsenkirchen – Bayern Monachium (0:2). „Lewy” rozegrał 79 minut.

Marcin Kamiński (Fortuna Dusseldorf) – 90 minut Marcina Kamińskiego w meczu VfB Stuttgart – Fortuna Dusseldorf (0:0).

Adam Bodzek (Fortuna Dusseldorf) – Również 90 minut w barwach Fortuny rozegrał Adam Bodzek. Polak został w końcówce ukarany żółtą kartką.

Łukasz Piszczek (Borussia) – 90 minut Łukasza Piszczka w meczu Hoffenheim – BVB (1:1).

2. Bundesliga:

Rafał Gikiewicz (Union Berlin) – Union Berlin, z Rafałem Gikiewiczem w bramce, zremisował na wyjeździe z Arminią Bielefeld 1:1.

Waldemar Sobota (St. Pauli) – Waldemar Sobota mecz Ingolstadt – St. Pauli (0:1) oglądał z wysokości ławki hamburskiej drużyny.

Norwegia:

Eliteserien:

Artur Krysiak (FK Bodø/Glimt) – Artur Krysiak mecz Bodo/Glimt – Start (1:2) oglądał z wysokości ławki rezerwowej.

2. Liga:

Łukasz Jarosiński (Ham-Kam) – Ham-Kam, z Łukaszem Jarosińskim w bramce, zremisowało przed własną publicznością z Levanger 2:2.

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Wilusz (FK Rostów) – 90 minut i żółta kartka Macieja Wilusza w meczu FK Rostów – Ufa (0:0).

Słowacja:

Fortuna Liga:

Patryk Małecki (Spartak Trnava) – 82 minuty Patryka Małeckiego w meczu Dunajska Streda – Spartak Trnava (3:2).

Tomasz Nawotka (MFK Zemplin) – 90 minut Tomasza Nawotki w meczu Nitra – MFK Zemplin Michalovce (2:1).

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – Dawid Kurminowski wszedł na boisko w 79. minucie.

Jakub Więzik (Podbrezova) – Jakub Więzik wszedł na boisko w meczu Ruzomberok – Podbrezova (3:0) w 64. minucie.

Turcja:

Super Lig:

Jarosław Jach (Rizespor) – 90 minut Jarosława Jacha w meczu Yeni Malatyaspor – Rizespor (1:0).

2. liga:

Jakub Kosecki (Adana) – 90 minut i żółta kartka Jakuba Koseckiego w meczu Altinordu – Adana Demirspor (0:1). Po 6 kolejkach Adana zajmuje 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów.

Adam Stachowiak (Denizlispor) – Czyste konto i żółta kartka Adama Stachowiaka w meczu Osmanlispor – Denizlispor (0:2).

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – Gol Tomasza Kędziory w meczu Dynamo Kijów – Desna (4:0). Reprezentant Polski zszedł z boiska w 78. minucie.

USA:

USL:

Konrad Plewa (Real Monarchs) – 90 minut i żółta kartka Konrada Plewy w meczu LA Galaxy 2 – Real Monarch (6:1).

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – TNS bezbramkowo zremisowało u siebie z Bala Town. Adrian Cieślewicz wszedł na boisko w 82. minucie.

Arkadiusz Piskorski (Druids) – Gol Arkadiusza Piskorskiego w 1. minucie meczu Barry – Druids. Ostatecznie ekipa Polaka przegrała 1:2, a Piskorski zszedł z boiska w 56. minucie.

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Czyste konto Wojciecha Szczęsnego w meczu Frosinone – Juventus (0:2).

Bartosz Salamon (Frosinone) – W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Bartosz Salamon.

Krzysztof Piątek (Genoa) – Gol Krzysztofa Piątka w meczu Lazio Rzym – Genoa (4:1). Były napastnik m.in. Cracovii rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości. Po 5 kolejkach (Genoa rozegrała cztery mecze) Piątek jest liderem klasyfikacji strzelców Serie A z dorobkiem 5 goli.

Łukasz Skorupski (Bolonia) – Czyste konto Łukasza Skorupskiego w meczu Bolonia – AS Roma (2:0).

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – 90 minut Bartosza Bereszyńskiego w meczu Sampdoria Genua – Inter Mediolan (0:1).

Karol Linetty (Sampdoria) – 58 minut i żółta kartka Karola Linettego w meczu z Interem.

Piotr Zieliński (Napoli) – Napoli wygrało na wyjeździe z Torino 3:1. Piotr Zieliński wszedł na plac gry w 54. minucie.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Arkadiusz Milik cały mecz spędził na ławce Napoli.

Michał Marcjanik (Empoli) – Empoli przegrało na wyjeździe z Sassuolo 1:3. Michał Marcjanik całe spotkanie spędził na ławce.

Mariusz Stępiński (Chievo) – 90 minut Mariusza Stępińskiego w meczu Chievo Werona – Udinese (0:2).

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Cały mecz Pawła Jaroszyńskiego na ławce Chievo.

Łukasz Teodorczyk (Udinese) – 66 minut na boisku w meczu z Chievo spędził „Teo”.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina wygrała u siebie ze Spal 3:0. Bartłomiej Drągowski całe spotkanie spędził na ławce „Violi”.

Thiago Cionek (Spal) – 90 minut w ekipie Spal rozegrał Thiago Cionek.

Serie B:

Paweł Dawidowicz (Hellas) – Pełne 90 minut Pawła Dawidowicza w meczu Crotone – Hellas Verona (1:2).

Radosław Murawski (Palermo) – Palermo wygrało u siebie z Perugią 4:1. Radosław Murawski wszedł na boisko w 65. minucie.

Przemysław Szymiński (Palermo) – Całe spotkanie na ławce Palermo spędził Przemysław Szymiński.

Wyspy Owcze:

1. liga:

Michał Przybylski (B36 Tórshavn) – Gol Michała Przybylskiego w meczu B36 Tórshavn – Streymur (5:1). 20-latek rozegrał całe spotkanie.

Najdroższe transfery w historii Ekstraklasy

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24