Jak w lidze, tak w pucharze, AZS AJP Gorzów dostaje w końcówce. Tym razem z KP Brno w EuroCup Women

Alan Rogalski
KP Brno - AZS AJP Gorzów
KP Brno - AZS AJP Gorzów Fiba.com
AZS AJP Gorzów wystartował w EuroCup Women z przegraną. Taką jak w lidze, bo w końcówce. Tym razem w czeskim Brnie z KP.

KP Brno 72 - AZS AJP Gorzów 70

• Kwarty: 26:13, 10:21, 20:20, 16:16.
  • KP: Brezinova 17 (5), Page 17 (4), Potter 12, Kopecka 10 (2), Zohnova 5 (1) oraz Dudackova 8, Berankova 3, Hadacova i Remenarova po 0.
  • PolskaStrefaInwestycji Enea: Walker-Kimbrough 24 (1), Hristova 15, Gustafson 11, Owczarzak 4, Kaczmarczyk 2 oraz Green 11, Dźwigalska 3 (1), Szott-Hejmej 0.

- Z drużyną z Brna mamy pewne rachunki do wyrównania za poprzedni sezon [w Cze-chach było 67:71 dla KP - przyp. red.]. To zespół, który bardzo dużo rzuca za trzy - mówił przed wtorkowym meczem trener gorzowianek Dariusz Maciejewski.

Po dwóch minutach było 0:6, po kolejnych sześćdziesięciu sekundach - 2:12. Akademiczki źle wyglądały w obronie, ale jeszcze gorzej w ataku. Przez pierwszą część kwarty nasza liderka Shatori Walker-Kimbrough nie oddała ani jednego rzutu, a jak już to zrobiła, to próba była niecelna. Za to Czeszki z czystych pozycji nie pudłowały. Na tyle, że na cztery minuty przed końcem szkoleniowiec naszych musiał wziąć drugi czas przy stanie 4:18. Ale nic to nie dało, bo skończyło się na... 13:26.

Początek drugiej ćwiartki był już znacznie lepszy, bo w jej połowie nasze panie zdobyły niemal tyle samo punktów, ale w dwukrotnie krótszym czasie. Gospodynie zaczęły się mylić nawet spod pustego kosza, a my wręcz przeciwnie, zdecydowaną większość punktów rzucaliśmy z „pomalowanego”. No i zostały tylko dwa „oczka” straty.

Tyle samo było w 28 min, ale to dlatego, że nasze odrobiły kilkanaście punktów przewagi miejscowych.

Sześć minut potem po akcji Walker-Kimbrough AZS pierwszy raz objął prowadzenie, ale nie utrzymał go. W decydującej akcji przestrzeliła Katarzyna Dźwigalska. Ten mecz z całą pewnością był do wygrania...

W pierwszym spotkaniu tej grupy MBA Moskwa przegrała z Elazig Il Ozel Idare 74:85. W czwartek nasze o 15.00 zagrają z tymi drugimi.