Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak zrobić zdjęcie geotagowane? ARiMR wyjaśnia i wprowadza nową funkcję w aplikacji. Kto musi przesłać zdjęcie pola?

OPRAC.:
Agata Wodzień-Nowak
Agata Wodzień-Nowak
Sprawnie działająca aplikacja Mobilna ARiMR może ułatwić życie rolnikom i przyspieszyć załatwianie formalności. Została zaktualizowana 2 lutego 2023.
Sprawnie działająca aplikacja Mobilna ARiMR może ułatwić życie rolnikom i przyspieszyć załatwianie formalności. Została zaktualizowana 2 lutego 2023. pixabay.com
W 2023 roku rolnicy będą mogli dostać część dopłat w ramach ekoschematów. Realizację niektórych zobowiązań trzeba będzie udowodnić zdjęciem geotagowanym. Jak je zrobić? Nie tak trudno. ARiMR wprowadziła dodatkową funkcjonalność w swojej aplikacji „Mobilna ARiMR”.

Spis treści

Zdjęcie geotagowane – co to jest?

Zdjęcie geotagowane to takie, które ma wstawione znaczniki z informacją o położeniu danego terenu, w przypadku rolników — danej działki rolnej. Takie zdjęcie zawiera współrzędne geograficzne.

Kto musi robić zdjęcia geotagowane dla ARiMR?

Ekoschematy pojawią się w kampanii płatności bezpośrednich 2023 jako nowość. Rolnik będzie mógł dostać pieniądze za realizację praktyk korzystnych dla środowiska, klimatu i dobrostanu zwierząt.

Przeczytaj więcej na ten temat: Ekoschematy, czyli dopłaty dla rolników od 2023 roku. Minister Kowalczyk: „Zimą trzeba przygotować się do zmian”

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowała dodatkową funkcjonalność aplikacji Mobilna ARiMR dla rolników, którzy w tegorocznej kampanii dopłat chcą realizować w ramach ekoschematu „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi” praktyki:

  • „Wymieszanie obornika na gruntach ornych w ciągu 12 godzin od aplikacji”,
  • „Stosowanie płynnych nawozów naturalnych innymi metodami niż rozbryzgowo”.

Kiedy i jak zrobić zdjęcie geotagowane?

Producenci rolni, którzy złożą wniosek o to wsparcie, będzie wymagane potwierdzenie wykonania określonych zabiegów agrotechnicznych. Tym potwierdzeniem będzie zdjęcie geotagowane.

Do tej pory wykonywało się je w odpowiedzi na zlecenie Agencji. Teraz można będzie sfotografować dany obszar i przesłać zdjęcie za pośrednictwem aplikacji przy użyciu polecenia: „Zadanie z własnej inicjatywy”. W ten sposób rolnik udowodni, że zrealizował w wymaganym czasie określoną pracę, np. przyorał obornik w ciągu 12 godzin od jego wywiezienia na pole – wyjaśnia agencja.

Rolniku, pamiętaj o tym, zanim przystąpisz do prac polowych, które prowadzone są przed rozpoczęciem naboru wniosków o przyznanie dopłat za 2023 rok.

Jak zainstalować aplikację Mobilna ARiMR?

Dzięki aplikacji rolnicy mogą przesyłać dokumenty i zdjęcia działek bez konieczności wizyty w biurze ARiMR. Aplikację Mobilna ARiMR można pobrać np. ze sklepu Google Play. Nie jest jeszcze zbyt popularna, do 14 lutego 2023 r. pobrano ją z Google Play ponad 10 tys. razy.

Ważne praktyczne wskazówki:

  • Aplikacja jest przeznaczona na urządzenia z systemem Android w minimalnej wersji 5.0 oraz system iOS w wersji 9.0 lub nowszy.
  • Korzystanie z aplikacji odbywa się w języku polskim.
  • Przeznaczona jest do użytku w orientacji wertykalnej.
  • Do poprawnego działania aplikacji użytkownik musi zezwolić na uruchomienie lokalizacji (w przypadku próśb powiązanych z działkami).
  • Przy logowaniu do aplikacji oraz wysyłce zdjęć wymagane jest połączenie internetowe.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jak zrobić zdjęcie geotagowane? ARiMR wyjaśnia i wprowadza nową funkcję w aplikacji. Kto musi przesłać zdjęcie pola? - Strefa Agro

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska