Jacek Kmiecik
Jan Zieliński i jego partner deblowy Hugo Nys
Jan Zieliński i jego partner deblowy Hugo Nys @jan_zielinski_/Instagram
Polski tenisista Jan Zieliński w parze z Monakijczykiem Hugo Nysem zwyciężyli Monakijczyka Romaina Arneodo i Austriaka Tristana-Samuela Weissborna 7:5, 7:5 w 1/8 finału Aix en Provence Challanger.

Mecz rozstawionego z numerem 2 duetu Zieliński-Nys przeciwko Arneodo/Weissborn trwał godzinę i 32 minuty.

Pierwszy set rozpoczął się od przełamań obu par po czym Monakijczyk z Austriakiem wyszli na prowadzenie i kolejny raz zdobyli break pointa. Jan z Hugo zrewanżowali się przełamaniem, na co ponownie rywale odpowiedzieli breakiem. To jednak nie podłamało „Zielaczka” z partnerem i znowu doprowadzili do wyrównania, po czym wygrali swój serwis i „na sucho” zwyciężyli podanie rywali.

W drugim secie Zieliński/Nys od stanu 2:2 odskoczyli na prowadzenie trzema gemami i gdy wydawało się, że zakończą spotkanie, przeciwnicy odrobili straty i doprowadzili do remisu 5:5. Jak w pierwszej odsłonie finaliści tegorocznego Australian Open przełamali rywali i po wyrónanej walce w decydującym gemie sfinalizowali spotkanie identycznym wynikiem, jak w pierwszym secie.

Para Zieliński/Nys wykonała 3 asy w stosunku do jednego Arneodo/Weissborna i popełniła 4 błędy serwisowe przy jednym rywali.

W ćwierćfinale Polak z Monakijczykiem zmierzą się z belgijskim duetem Sander Gille/Joran Vliegen, który w ostatniej rundzie uporał się z Francuzem Albano Olivettim i Hiszpanem David Vegą Hernandezem 7:5, 4:6, 10-7.