Janowski stanął w obronie Drabika: Nie zgadzam się na hejt,...

  Janowski stanął w obronie Drabika: Nie zgadzam się na hejt, zawiść i kłamstwo

  Dawid Foltyniewicz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Janowski stanął w obronie Drabika: Nie zgadzam się na hejt, zawiść i kłamstwo

  ©Paweł Relikowski

  W piątkowy wieczór Maciej Janowski za pośrednictwem mediów społecznościowych wystosował oświadczenie, w którym wyraził swoje zdanie na temat artykułu, który jego zdaniem ubliża rodzinie klubowego kolegi z Betardu Sparty Wrocław, Maksyma Drabika.
  Janowski stanął w obronie Drabika: Nie zgadzam się na hejt, zawiść i kłamstwo

  ©Paweł Relikowski  Na naszych łamach również wspominamy czasem o sprawach zawodników poza żużlowymi stadionami – o tym, jak spędzają wakacje czy o narodzinach córki Taia Woffindena.
  Wychodzimy jednak z założenia, że istnieje wyraźna granica pomiędzy tym, o czym można powiedzieć a kwestiami, które powinny pozostać jedynie w gronie ich najbliższych krewnych, znajomych czy współpracowników. Wspomnianą granicę ustalają sami sportowcy, publikując za pośrednictwem mediów społecznościowych jakiekolwiek treści związane ze swoim życiem prywatnym lub wypowiadając się na ten temat w mediach.

  Podobnie było w przypadku Maksyma Drabika po ligowym meczu Betardu Sparty Wrocław w jego rodzinnej Częstochowie. Napisaliśmy wówczas: „(...) po zakończeniu rywalizacji przyznał, że ojciec Sławomir nie jest już w jego teamie. Sam junior więcej o tej kwestii mówić nie chciał, zatem i my ją teraz zamykamy”.

  – Skoro media przekazują nasze przekleństwa czy emocje, niech robią to rzetelnie ze wszystkim innym. Nie widzę w tym problemu, to jest sport. Nikt nikomu nie będzie tu tłumaczył wyrafinowaną polszczyzną czy czytał elaboratów. W parku maszyn padają krótkie komendy i czasem trzeba powiedzieć sobie po męsku kilka mocniejszych słów. Myślę, że nikt nie będzie mówił tu wierszem – stwierdził z kolei w rozmowie z nami Rafał Dobrucki.

  Naszym zdaniem na wspomnianym przez Macieja Janowskiego portalu można znaleźć teksty również tych przedstawicieli mediów, którzy bardzo dobrze znają specyfikę żużla, mają lekkie pióro i – co najważniejsze – w swojej pracy przestrzegają zasad szeroko rozumianej etyki dziennikarskiej. W pogoni za jak największą liczbą wyświetleń treści czy tytuły coraz częściej odnoszą się jednak niestety do sensacyjnych wieści z życia zawodników. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby tego typu artykuły publikowano w serwisie plotkarskim, a nie sportowym. Nad poniższym nagłówkiem, który swego czasu znalazł się na głównej stronie portalu, spuśćmy zatem zasłonę milczenia.  Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak poprzeć apel kapitana Betardu Sparty i dołączyć do niego prośbę o traktowanie treści publikowanych przez zawodników z odpowiednim dystansem i szczyptą humoru. Jedno z ostatnich zdjęć Macieja Janowskiego na Instagramie, na którym pozuje w towarzystwie skąpo odzianych kobiet, naprawdę nie musi być przyczynkiem do tytułu: „Janowski na wczasach w Miami odnalazł miłość życia!”...

  GŁOSUJ! SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018 - !!! AKTUALNE WYNIKI !!!
  Nominuj sportowca, trenera i drużynę w wielkim Plebiscycie Sportowym "Gazety Wrocławskiej". Zgłoś do nagrody juniora - dziecko, które przejawia sportowy talent i odnosi pierwsze sukcesy. GŁOSUJ! Laureaci są wybierani w głosowaniu Czytelników. Osobno najlepszych sportowców na Dolnym Śląsku nagrodzi kapituła. Na zwycięzców czekają nagrody.

  SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018 Rozpoczynamy 66. edycję plebiscytu! Nominuj najpopularniejszych: sportowca, trenera, juniora, drużynę - WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ (KLIKNIJ)

  KLIKNIJ i nominuj kandydatów


  Dołącz do wydarzenia na Facebooku i obserwuj plebiscyt na bieżąco
  ->> KLIKNIJ W PONIŻSZE ZDJĘCIE:  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo