MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jedna z ulic w centrum Nowej Soli będzie miała zupełnie nowe oświetlenie. Staną nowoczesne lampy, a kable będą pod ziemią

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Jedna z najnowszych inwestycji w Nowej Soli będzie dotyczyć budowy kablowej linii oświetleniowej w ciągu ul. Wróblewskiego i ul. Gimnazjalnej.
Jedna z najnowszych inwestycji w Nowej Soli będzie dotyczyć budowy kablowej linii oświetleniowej w ciągu ul. Wróblewskiego i ul. Gimnazjalnej. Urząd Miasta w Nowej Soli
Na jednej z ulic w centrum Nowej Soli zamiast napowietrznej linii oświetleniowej będzie linia kablowa. Ponadto staną 22 nowoczesne lampy. Konieczne będą wykopy na chodniku.

Urząd miejski w Nowej Soli kończy procedurę przetargową dotyczącą wyłonienia wykonawcy budowy kablowej linii oświetleniowej. Prace zostały zaplanowane w ciągu ulic Wróblewskiego (od Wrocławskiej do Muzealnej) i Gimnazjalnej (od Muzealnej do Towarowej)

DZIEJE SIĘ

Inwestycje w Nowej Soli. Kable oświetleniowe pod ziemią

Na części ul. Wróblewskiego i Gimnazjalnej powstanie kablowa linia oświetleniowa o łącznej długości 670 metrów bieżących. Zamontowane zostaną nowe słupy oświetleniowe z nowoczesnymi oprawami LED. Będą 22 nowe latarnie.
W specyfikacji technicznej zaznaczono, że wykopy pod kabel w pobliżu prywatnych posesji mają być wykonane ręcznie. Ma być zachowana odległość pół metra pomiędzy słupami oświetleniowymi, a krawędzią jezdni.

W Nowej Soli doświetlane są przejścia dla pieszych. Pisaliśmy o tym m.in. tutaj: Na przejściach dla pieszych w Nowej Soli ma być bezpieczniej. Dwanaście takich miejsc zostanie doświetlonych. 30 marca ruszyły prace

Nowe lampy. Kiedy ruszą prace?

- W wyznaczonym terminie wpłynęło siedem ofert, od 119,7 do 208,8 tysiąca złotych. Oferenci zaproponowali maszemu miastu okresy gwarancji: jeden 36 miesięcy, pięciu 60 miesięcy i jeden 72 miesiące na wykonane prace - poinformował prezydent Nowej Soli Jacek Milewski.
Trwa ocena ofert pod względem formalno-prawnym. Za kilka dni ma być wybrana oferta wykonawcy. Miasto wyznaczyło termin zakończenia prac na 100 dni od daty podpisania umowy.

DZIEJE SIĘ

ZOBACZ WIDEO: Rozmowa z prezydentem Nowej Soli

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska