Jednostronne derby Zielonej Góry. W klasie okręgowej Zorza z łatwością pokonała Drzonkowiankę

Jakub Kłyszejko
W derbach Zielonej Góry wyraźnie lepsza okazała się Zorza.
W derbach Zielonej Góry wyraźnie lepsza okazała się Zorza. Jakub Kłyszejko
Pierwsze tegoroczne derby Zielonej Góry w klasie okręgowej padły łupem Zorzy. Podopieczni trenera Michała Grzelczyka pewnie pokonali Drzonkowiankę Racula 4:0 (2:0). Byli drużyną wyraźnie lepsza i po dwóch kolejkach mają na swoim koncie komplet punktów.

Ci, którzy liczyli na wyrównane spotkanie w derbach miasta, srogo się zawiedli. Przyjezdni od początku narzucili swój styl gry i chcieli jak najszybciej zdominować rywala. Dłużej utrzymywali się przy piłce, praktycznie nie schodzili z połowy gospodarzy i konstruowali akcję za akcją.

Karny na raty

Strzelanie rozpoczął w 26.minucie kapitan Łukasz Janus. Arbiter podyktował rzut karny, a do piłki podszedł etatowy wykonawca jedenastek w Zorzy. Świetnie jego intencje wyczuł bramkarz gospodarzy Michał Grzegorczyk. Jego radość trwała jednak bardzo krótko. Sędzia główny tego spotkania Maciej Mikołajewski kazał powtórzyć rzut karny. Zdaniem jego asystenta, golkiper Drzonkowianki za szybko opuścił linię bramkową, tym samym mocno ułatwił sobie zadanie. Drugi raz do piłki podszedł Janus i tym razem kopnął w drugi róg bramki. Zorza wyszła na prowadzenie 1:0. Tuż przed przerwą goście zadali drugi cios. Olek Kobusiński podwyższył na 2:0 i chwilę potem drużyny zeszły do szatni. Mocno przekroczyłeś linię? - zapytaliśmy bramkarza Drzonkowianki. Odpowiedział, że trochę i nie kontrolował odległości. Jednak nie zmienia to faktu, że w niższych klasach rozgrywkowych rzadko spotykamy się z sytuacją powtórzenia rzutu karnego.

Jednostronna druga połowa

Po zmianie stron Drzonkowianka w żaden sposób nie potrafiła odpowiedzieć. Tego dnia była zdecydowanie słabszym zespołem. Zespół z Ochli nie zatrzymał się na dwóch trafieniach. Kolejne gole strzelali Oskar Blinkiewicz i Tomasz Wasielewski. Pierwsze w sezonie 2020/2021 derby Zielonej Góry zakończyły się wysokim zwycięstwem Zorzy.

Drzonkowianka Racula - Zorza Ochla 0:4 (0:2)
Bramki: Janus (26-karny), Kobusiński (45), Blinkiewicz (67), Wasielewski (82).

Pozostałe wyniki 2.kolejki: Delta Sieniawa Żarska - Piast Czerwieńsk 0:2, Budowlani Lubsko - Mieszko Konotop 6:2, Pogoń Przyborów - Odra Bytom Odrzański 4:1, Promień Żary - Sprotavia Szprotawa 3:1. Reszta spotkań odbędzie się w niedzielę 2 sierpnia.