Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Jedynka, Budowlanka - najlepsze szkoły w województwie! Oto recepta na sukces

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
od 16 lat
Najlepsze szkoły w województwie lubuskim? To I LO oraz Budowlanka w Zielonej Górze. Obie szkoły zdobyły też wysokie miejsca w rankingu krajowym. Jak osiąga się taki sukces?

"Perspektywy" przedstawiły ranking liceów oraz techników 2023. Który ogólniak w województwie lubuskim okazał się tym najlepszym? To I LO w Zielonej Górze. Wśród techników triumfowała po raz kolejny zielonogórska Budowlanka.

I LO w Zielonej Górze oraz Budowlanka w Zielonej Górze to najlepsze szkoły (liceum i technikum0 w województwie według rankingu Perspektyw

Jedynka, Budowlanka - najlepsze szkoły w województwie! Oto r...

I LO w Zielonej Górze - młodzież wie, do czego zmierza

- Od 25 lat jesteśmy na podium. I to nas najbardziej cieszy, że przez tyle czasu udaje się nam utrzymać wysoki poziom – mówi dyrektor I LO w Zielonej Górze Ewa Habich. – Nasza młodzież chce się uczyć, ma plany na przyszłość i wie, do czego zmierza. Ale też rozwija swoje pasje, organizuje akcje charytatywne, koncerty, odnosi sukcesy w sporcie.

- Najważniejszą rzeczą, która buduje od lat nas sukces, to jest atmosfera w szkole, zaangażowanie wszystkich i wykonywana praca – podkreśla dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 Budowlanka w Zielonej Górze Małgorzata Ragiel.

Kapituła rankingu pod przewodnictwem rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie prof. Barbary Marcinkowskiej brała pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.

W I LO rozwijamy pasję, pomagamy sobie nawzajem

Uczniowie obu szkół nie kryją zadowolenia, że uczą się w najlepszych szkołach w województwie. I LO znalazło się na 84. miejscu wśród wszystkich ogólniaków w kraju, a Budowlana na 8 miejscu wśród wszystkich polskich techników. W przypadku techników budowlanych zielonogórska szkoła jest najlepszą w kraju!

Zuzanna Twardowska mówi, że zawsze mówi prawdę. Nie ma problemu by coś pochwalić, ale też powiedzieć, gdy coś się jej nie podoba.

- Już czwarty rok chodzę do Jedynki i z ręką na sercu muszę powiedzieć, że lepiej nie mogłam wybrać - mówi Z. Twardowska.– Przed nami matura, ale nie stresuję się tak bardzo, bo wiem, że od pierwszych lekcji w tej szkole jesteśmy bardzo dobrze przygotowywani do egzaminów. Mamy też wiele zajęć pozalekcyjnych, dzięki którym możemy się rozwijać i miło spędzać czas. Atmosfera jest bardzo fajna, nie ma niezdrowej rywalizacji.

Nawet nie wiedziałem, że jestem dobry z polskiego

Łukasz Przygoński na co dzień mieszka w Świebodzinie, każdego dnia dojeżdża do Jedynki.

- Słyszałem o tej szkole wiele dobrego i się nie zawiodłem. Nauczyciele są bardzo dobrzy, pomagają m.in. w przygotowaniu się do konkursów czy olimpiad – mówi Ł. Przygoński. – Ja jestem ścisłowcem, odnosiłem sukcesy w tych dziedzinach, a tymczasem pani dyrektor, z którą mam język polski, dostrzegła we mnie także humanistę i namówiła mnie do udziału w olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. Zostałem finalistą!

W Budowlance zdobywamy nowe kwalifikacje i dobrze przygotowujemy się do matury

W podobnym duchu wypowiadają się uczniowie Budowlanki. Marta Miśta podkreśla, że pięć lat nauki to zdobycie doświadczenia i kompetencji, które na pewno pomogą w zdobyciu zawodowego sukcesu. Warsztaty, które mamy przez dwa lata, są bardzo dobrze prowadzone. Murowanie, tynkowanie… Przez dwa lata mamy też miesięczne praktyki. Mamy możliwość robienia kursów, które są bardzo drogie, a my możemy je ukończyć za darmo. No i w Budowlance bardzo dobrze zdaje się maturę, bo przedmioty ogólne też są na wysokim poziomie.

Igor Studziński także opowiada o nauczycielach, dodatkowych zajęciach, przyjaznej atmosferze między uczniami i gronem pedagogicznym.

- Mam nadzieję, że dostanę się na architekturę, bo szkoła właściwie mnie do tego kierunku przygotowuje – podkreśla Igor.

Urszula Dudziak o swoich koszmarach i szkolnych miłościach

ZOBACZ TEŻ

III Mistrzostwa W Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny - Zielona Góra - hotel Grape Town - 29-30 listopada 2019

ZIELONA GÓRA: Mistrzostwa Polski w szyciu chirurgicznym stud...

MISTRZOSTWA POLSKI W SZYCIU CHIRURGICZNYM
Witrualne Dni Otwarte na Uniwersytecie Zielonogórskim 2022r.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska