Jedynka Wschowa - AZS UG Gdańsk: to był bój o utrzymanie

(tok)
Najskuteczniejsza w ekipie ze Wschowy Małgorzata Andrzejewska zdobyła 20 punktów, w tym dwie trójki. fot. Tomasz Krzymiński
Łatwe prowadzenie na początku uśpiło zawodniczki Jedynki Wschowa w starciu z Uniwersytetem Gdańskim.

UKS JEDYNKA MARMORIN WSCHOWA - AZS UG GDAŃSK 78:64 (15:9, 14:21, 26:17, 23:17)

JEDYNKA: Andrzejewska 20, Iwanowska 17, Lubak 16, Paluch 10, Błaszyk 4 oraz Konradowska 6, Iwan 3, Majkowska 2, Czuk i Frąckowiak.

To był jeden z najważniejszych meczów w sezonie. Wschowianki musiały go wygrać, bo akademiczki z Gdańska to bezpośredni rywal w walce o utrzymanie. Zaczęło się obiecująco.

Za trzy trafiła Małgorzata Andrzejewska, po chwili dwa razy Barbara Iwanowska i za trzy Patrycja Lubak ,i było już 10:0! Dopiero w 6 min. Aleksandra Chojnowska zdobyła pierwsze punkty dla akademiczek.

W drugiej kwarcie przyjezdne się przebudziły. Po akcji Katarzyny Strzeleckiej był remis 23:23. Gdańszczanki wyszły nawet na dwupunktowe prowadzenie. Na przerwę po rzucie Andrzejewskiej ekipy schodziły przy stanie 29:30. - Trochę nas uśpiło to prowadzenie na początku - wyjaśnia Sylwia Błaszyk.

Trzecia kwarta należała do M. Andrzejewskiej. Trafieniem za trzy doprowadziła do remisu 39:39. Po chwili dorzuciła kolejne trzy oczka. Po kontrze P. Lubak zrobiło się 52:43.

W ostatniej części meczu miejscowe coraz bardziej odjeżdżały. - Wiedzieliśmy, że ta ekipa dobrze spisuje się w pierwszej połowie, ale gorzej po przerwie. Sprawdziło się - mówi trener wschowianek Damian Janowicz.

Wynik tego starcia ustaliła P. Lubak na 78:64. Ten rezultat właściwie zapewnia utrzymanie Jedynce. - Tylko seria nieszczęść może nas tego pozbawić - dodaje trener.