MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jedyny z szansą

ANNA BIAŁĘCKA 833 56 65 [email protected]
Przewodniczący Samoobrony uważa, że prezydent miasta oraz starosta zmierzają w złym kierunku. W efekcie, miasto się nie rozwija i rośnie bezrobocie.

Czesław Litwin ma nadzieję, że jego kandydat do parlamentu europejskiego Andrzej Radomski będzie mógł coś w tej sprawie zmienić.

Jedyny z szansą

- Nasz pretendent ma realne szanse na zwycięstwo - powiedział Cz. Litwin. - I to jako jedyna osoba z Głogowa. Wato więc na niego postawić.
Jednak przewodniczący zapytany, o konkretne zalety kandydata wskazał jedynie na jego wyższe wykształcenie, znajomość j. angielskiego oraz to, że jest z Samoobrony.
Radomski ma się pojawić w ścisłej czołówce na liście dolnośląskiej. - Kandydatów będzie 10, ale liczymy, biorąc pod uwagę obecne poparcie dla naszej partii, że trzy osoby znajdą się w parlamencie, a wśród nich także A. Radomski.
Sam kandydat uważa, że wybór jego kolegów partyjnych jest właściwy. - Gdybym nie wierzył w swoją wygraną, to bym przecież nie startował - powiedział. - Stawiając na mnie, dokonano dobrego wyboru.
Działacz zapewnił, że będzie prowadził kampanię pozytywną, choć nie chciał powiedzieć nic na temat szczegółów.
- Nie mam zamiaru nikogo oczerniać z grona kandydatów z innych ugrupowań, choć słyszę już na mój temat wiele kłamstw - zapewnił. Nie zdradził jednak, kto i na jaki temat rozpowszechnia te kłamstwa.

Bez odpowiedzi

Cz. Litwin i jego zastępca Krzysztof Rusiecki są niezadowoleni ze sposobu sprawowania władzy przez Zbigniewa Rybkę i Elżbietę Urbanowicz- Przysiężną oraz polityków z ugrupować koalicji rządzącej.
- Nie raz proponowałem, zarówno staroście, jak i prezydentowi, aby stworzyć w Głogowie lobby mające wpływ w województwie - poinformował przewodniczący. - Nigdy jednak na te moje propozycje nie otrzymałem odpowiedzi. W Głogowie stawia się na kulturę, zamiast na tworzenie miejsc pracy, oświatę i walkę o przetrwanie szpitala.
- Była szansa na stworzenie w Głogowie strefy ekonomicznej, jednak tego nie wykorzystano -dodał K. Rusiecki.
Cz. Litwin zauważył, że władze Głogowa nie chcą słuchać nie tylko jego rad. - Podobne odczucia ma drugi radny wojewódzki z rejonu głogowskiego - Mirosław Eder. - Jest on z SLD, ale i jego nie słuchają nawet koledzy partyjni - powiedział z przekonaniem lider Samoobrony.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska