Jeśli KKP Warta Gorzów pokona Unifreeze Górzno, Final Four Pucharu Polski może być w Kostrzynie

Alan Rogalski
W rundzie jesiennej KKP Warta ograła GSS Grodzisk Wlkp. 4:1. Teraz, m.in. przez Puchar Polski w futsalu, podopieczne Pauliny Brzozowskiej przygotowują się do rewanży. Na starcie wiosny przyjdzie im zmierzyć się właśnie z ekipą z Wielkopolski. Alan Rogalski
Piłkarki KKP Warta Gorzów w wyniku losowania w ćwierćfinale Pucharu Polski zagrają z Unifreeze Górzno, wiceliderem grupy północnej ekstraligi.

Drużyna z Górzna podobnie, jak gorzowianki rywalizuje też w tej samej grupie drugiej ligi w tradycyjnym futbolu. Mecz odbędzie się 13 marca w hali MOSiR przy ul. Mickiewicza w Kostrzynie, a jego stawką będzie awans do turnieju finałowego Pucharu Polski.

Dyrektor MOSiR w Kostrzynie Zygmunt Mendelski zadeklarował, że jeśli Warta wygra, to będzie ubiegał się o organizację turnieju Final Four z udziałem najlepszych ekip Pucharu Polski.

- Szczęście jest więc bardzo blisko, bo gdyby "warcianki" wygrały spotkanie z "truskawkami", to być może wielki finał Pucharu Polski w futsalu kobiet obędzie się w Kostrzynie nad Odrą. My na taką finałową organizację, z udziałem oczywiście Warty Gorzów Wielkopolski, jesteśmy gotowi - przyznał na Facebooku Mendelski.

Przypomnijmy, w I rundzie Warta wygrała ze Ślęzą Wrocław 3:2, w II pokonała I-ligowy ROW Rybnik 9:2, za to LFA Szczecin przegrała z Unifreeze 3:9. W III rundzie Warta otrzymała punkty walkowerem (5:0) od ekstraligowego AZS AWF Warszawa, a AZS SGGW Warszawa uległa Unifreeze 1:7.

Nie zmienia to faktu, że zawodniczki trenerki Pauliny Brzozowskiej przygotowują się do rundy rewanżowej na trawie. Ich weekendowy sparing z wielkopolskim LZS Juna-Trans Stare Oborzyska, ale tydzień przed tym gorzowianki pokonały GSS Grodzisk Wlkp. 10:2. Inauguracja rozgrywek, nomen omen z GSS-em, 12 lub 13 marca.