Zamknij

Gazeta Lubuska

Jest jeden powiat... bez zachorowań. Wskaźniki zakażeń |6 KWIETNIA

Wtorek 6 kwietnia przyniósł w Lubuskiem 205 zakażeń. To najniższa liczba nowych zachorowań od 2 marca, gdy było 177 przypadków koronawirusa. Zakażenia

Pixabay

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/17] Następne

Jest jeden powiat... bez zachorowań. Wskaźniki zakażeń |6 KWIETNIA

Wtorek 6 kwietnia przyniósł w Lubuskiem 205 zakażeń. To najniższa liczba nowych zachorowań od 2 marca, gdy było 177 przypadków koronawirusa. Zakażenia wykryto po przebadaniu 2006 testów.

Co rzuca się nam w oczy po analizie wtorkowych danych? Przede wszystkim to, że jest powiat, w którym nie potwierdzono ani jednego przypadku koronawirusa. Tak wydarzyło się w powiecie krośnieńskim.

Kolejną ciekawostkę dostrzegamy w Gorzowie. Tak jak w poniedziałek wielkanocny w północnej stolicy Lubuskiego było pięć, czyli najmniej zakażeń, tak we wtorek jest ich najwięcej - 47. Owszem, spowodowało to wzrost wskaźnika zakażeń, ale średnia z tych dwóch dni raczej nie powinna niepokoić.

Na co warto też zwrócić uwagę? Już tylko trzy powiaty są w umownej czarnej strefie, do której zalicza się miejsca, gdzie średnia dzienna zakażeń wynosi co najmniej 70 przypadków na 100 tys. osób. To powiaty: międzyrzecki, świebodziński i sulęciński.
Jak wygląda sytuacja w Lubuskiem? Zobaczcie na kolejnych podstronach.

Wideo: Przyjęcia komunijne pod znakiem zapytania


Czytaj również:
Ponad 8 tys. zakażeń w Lubuskiem

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy