Jest uzasadnienie w sprawie Jędrzejczaka

(pik)
Uzasadnienie wyroku w sprawie tzw. Afery Budowlanej to 243 strony A4 zapisane drobnym drukiem. Napisał je sędzia Dariusz Hendler (na zdjęciu)
Uzasadnienie wyroku w sprawie tzw. Afery Budowlanej to 243 strony A4 zapisane drobnym drukiem. Napisał je sędzia Dariusz Hendler (na zdjęciu) Jakub Pikulik
243 strony zapisane drobnym drukiem z niewielkimi odstępami - tak wygląda uzasadnienie wyroku napisane przez sędziego Dariusza Hendlera w sprawie afery budowlanej. Jednym ze skazanych jest prezydent Gorzowa.

- Uzasadnienie zostało złożone w sądzie wczoraj przed godziną 18.00 - mówi Roman Makowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Gorzowie. Dodaje, że dokument jest bardzo obszerny, to 243 strony zapisane drobnym drukiem i z niewielkimi odstępami. Teraz trzeba je będzie skopiować w 23 egzemplarzach, które trafią do wszystkich oskarżonych. W sumie do skopiowania jest 5.589 stron formatu A4.

Od momentu otrzymania uzasadnienia strony będą miały dwa tygodnie na zapoznanie się z argumentacją sądu i ewentualne odwołanie się od wyroku.

- Na tym etapie jest za wcześnie, żeby z uzasadnieniem zapoznawała się opinia publiczna. Najpierw muszą to zrobić strony - tłumaczy R. Makowski.

W tzw. aferze budowlanej wyroku usłyszało 17 oskarżonych. Jest wśród nich prezydent Gorzowa Tadeusz Jędrzejczak. On usłyszał wyrok sześciu lat więzienia i ośmiu lat zakazu wykonywania stanowisk kierowniczych w administracji. Miałby też zapłacić w sumie około miliona złotych. Pieniądze miałyby trafić do syndyków masy upadłościowej i kasy miasta.

Wideo

Komentarze 10

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

o
open
cel nie daje upoważnienia do łamania prawa! To jest właśnie chora mentalność Polaków

W dawno już słusznie minionym ustroju wnerwiało dziwne prawo ustanawiane przez starych trepów .
Teraz gdy staliśmy się również starymi...
stwierdzamy ,że ustanawiacze są jeszcze gorsi niż poprzednicy ,cofają się mentalnie do okresu wiktoriańskiego .
Lub ,jak część społeczności uważa, stalinowskiego.
Przyznaję racje ,że chora jest mentalność w ustanawianiu prawa szkodzącego samym sobie(zbieranie pieniędzy na szczytne cele) , prawa które na starcie już jest martwym np. spożywanie piwa na ulicach ,przy sklepach, marketach .
Przykładów jest wiele tylko się rozejrzyjcie.
Nie można w ciszy i spokoju wypić piwo łowiąc ryby np nad Warta koło starej silwany bo to jest też miejsce publiczne ,do którego -celem uchwycenia , idą strażnicy i policjanci.
Jaka mają motywacje oprócz upierdliwości ?
Nakładanie obciążeń finansowych na bary ,puby powodujący wzrost cen sprzedawanego piwa ,wina.
Urząd Miejski nakłada wysoki czynsz ,b. wysoki czynsz od ogródków barowych, haracz od ilości sprzedanego alkoholu podobno wykorzystywany do leczenia alkoholików i opłacania dodatkowych stanowisk w Urzędzie .
Do tych opłat dochodzi wielokrotna opłata od tego samego radioodbiornika TV-radia w postaci abonamentu , STOARTU, ZAIKSU, Cyfry+itp .
Należy tez wspomnieć zasługi ZUS ,US.
Wszystkie te składniki powodują ,że odchodzimy od standartów europejskich, bardziej cywilizowanych . Pusto w barach ,pijemy na ulicach roztwory piwne marketów za 1,50zł

Zamiast korzystać i zapełniać restauracje ,bary ,puby przymuszono do wybrania tańszej, prymitywnej wersji spożywania alkoholu.
Sami sobie wymyślamy problemy, a potem powołujemy wszelakie komisje do walki z nieprawidłowościami.
Dotyczy, to dziwne działanie, nie tylko kulturalnego spożywania trunków ale też w urządzaniu lepszego życia naszego miasta i mieszkańców .
Mamy radnych posłów, którzy dwadzieścia lat temu obiecali sobie(?) ,że jak dojdą do władzy to zmienią .
Nic nie zmienili oprócz swojego statusu finnsowego.
Wózek ciągną każdy w swoja stronę z wiadomym skutkiem .Nienawiść i kłótnie.
Nadzieja( kolejna ) jest w młodych ,którzy teraz protestują jeszcze przeciw ACTA , a potem zmiotą obecnych trepów...
O
Olga
W tej sali odbywaja sie imprezy od czasów SN ,a wczesniej za czasów Herman Gering shulle(wtedy tez była ustawa kto może chlać, a kto nie ?)
Bawili sie wszyscy duzi i mali . Były piekne sylwestry ,bale .
Zawsze sie znajdzie jakiś dupek- w tym kraju,mieście , któremu coś nie pasuje jeżeli nie jest po jego zaburzonej(ładnie powiedziałem) myśli.
Zbierają forsę -źle , nie zbierają też źle .
Nie słuchac takich wypowiedzi tylko zbierać . Wszyscy czarni i czerwoni.
Problem nie przestrzegania ustawy to nie bale charytatywne i kazde inne odbywające się po godzinachh nauki, a chlejąca młodzież piwo(roztwory) po 1,50zł, w centrum miasta.
A ,że ustawa w wielu punktach jest chora to widomo od dawna np 100 od kościoła mozna chlac . Tz ,że wypije na 110m i nachlany przyjdzie na pasterkę,do urzędu szkoły ,miejsca publicznego to jest OK .
Itd.

Nawet najbardziej szczytny i wzniosły cel nie daje upoważnienia do łamania prawa!To jest właśnie chora mentalność Polaków!Nic to,że w cywilizowanych demokracjach obowiązuje rzymska zasada "Dura lex, sed lex" wyrażająca absolutną supremację norm prawa, zgodnie z którą należy bezwzględnie stosować się do jego przepisów niezależnie od ich uciążliwości oraz konsekwencji dla zobowiązanego.Co z tego,że w ogóle jest prawo?Wg takich jak ty (a takich jest niestety wielu!)"prawo jest po to,by je łamać"?!To "umiłowanie" większości Polaków do wszech obecnego nieprzestrzegania nawet najprostszych norm prawnych ośmiela tzw.elyty do łamania prawa na potęgę i wzmacnia poczucie bezkarności!I mamy,to co mamy!A Gorzów jest tego książkowym przykładem!
o
open
W tej sali odbywaja sie imprezy od czasów SN ,a wczesniej za czasów Herman Gering shulle(wtedy tez była ustawa kto może chlać, a kto nie ?)
Bawili sie wszyscy duzi i mali . Były piekne sylwestry ,bale .
Zawsze sie znajdzie jakiś dupek- w tym kraju,mieście , któremu coś nie pasuje jeżeli nie jest po jego zaburzonej(ładnie powiedziałem) myśli.
Zbierają forsę -źle , nie zbierają też źle .
Nie słuchac takich wypowiedzi tylko zbierać . Wszyscy czarni i czerwoni.
Problem nie przestrzegania ustawy to nie bale charytatywne i kazde inne odbywające się po godzinachh nauki, a chlejąca młodzież piwo(roztwory) po 1,50zł, w centrum miasta.
A ,że ustawa w wielu punktach jest chora to widomo od dawna np 100 od kościoła mozna chlac . Tz ,że wypije na 110m i nachlany przyjdzie na pasterkę,do urzędu szkoły ,miejsca publicznego to jest OK .
Itd.
w
wiki
Jak to możliwe,że impreza, na której spożywano alkohol -pomijając fakt,że impreza z jak najbardziej szczytnym podtekstem - odbyła się /z udziałem prezydenta i innych funkcyjnych osób z instytucji samorządowych i rządowych/ na terenie uczelni AWF??? Nastąpiło tu ewidentne złamanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości, która stanowi min," Art. 14. 1. Zabrania się sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych:
1) na terenie szkół oraz innych zakładów i placówek oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych i domów studenckich, ..." Co ciekawe, w myśl ustawy, prawo zostało złamane przez organizatora imprezy oraz przez zarządzającego obiektem i co -ciekawe- także przez... uczestników zabawy alkoholowej.
Tak stanowi ustawa :
Art. 43. 1. Kto sprzedaje lub podaje napoje alkoholowe w wypadkach, kiedy jest to zabronione, albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom,
podlega grzywnie.
2. Tej samej karze podlega kierownik zakładu handlowego lub gastronomicznego, który nie dopełnia obowiązku nadzoru i przez to dopuszcza do popełnienia w tym zakładzie przestępstwa określonego w ust. 1.

Art. 43. 1. Kto spożywa napoje alkoholowe wbrew zakazom określonym w art. 14 ust. 1 i 2a-6 albo nabywa lub spożywa napoje alkoholowe w miejscach nielegalnej sprzedaży, ...
podlega karze grzywny.
g
gorzowianin
I wtedy jeden pan ze Śląskiej, piszący książkę POdobno, odetchnie z ulgą......
p
pasztet
No i nastał koniec pewnej epoki
Z takimi stwierdzeniami to jeszcze bym poczekał .
Chociaz większość łacznie z redaktorami GL ,juz skazała Jędrzejczaka i przypisała nieprawomocny wyrok jako pewnik .
Co z lubościa podkreslane i przypominne jest przy każdej okazji.
Kto miał do czynienia z polskim sądami to nie raz zetknął się z sytuacjami gdzie obwiniony stawał się niewinnym .
Nie znam uzasadnienia ale może ono być ciekawe .
Sędzia mówił w uzasadnieniu po wydaniu wyroku ,że nie udowodniono brania łapówek jak tez uczestnictwa bezposredniego w korzystnych dla biznesu układach , przetargach itd .
Pomówienia .
Czyli ukarano bo niedopilnował .
Juszczence też to zarzucono ,jako premier , no i wyrok podobny.
Sa u nas obozy karne ?

W swom życiu miałem kontakt z sądem i jego bardzo dziwnym działaniem w mojej sprawie .
Wprawdzie był to Sąd Pracy ,którego sędzia miał kłopot z interpretacją przepisów pracy Słuzb Cywilnych. Nie rozróżniał kodeksu Pracy od ustawy o Służbach.
Był nie douczony albo działał na polecenie .
Walczyłem 5 lat na korzystny wyrok(Sąd Najwyzszy) ,który powinienem usłyszeć już na pierwszej rozsprawie Sądu Rejonowego.
Było głupio(kolejnej, 4 a może piątemu , Sędziemu ) na końcowej rozprawie ,która odbyła sie w 10 minut w sali ...konferencyjnej przy jednym stole z Wysokim Sądem.
Koszty rozpraw pokrył budżet . Moich strat nikt nie zrefundował

Co do Jędrzejczaka to:
Jeszcze poczekajmy ,jeszcze sie nie spieszmy nerwom się nie dajmy zwieść...

Dokładnie się zgadzam z opinią - nie zbadane są wyroki sądów. Uzasadnienie wyroku bardzo obszarne a czas na złożenie apelacji krótki ale Prezydent ma swoich prawników, którzy coś znajda w tym uzasadnieniu żeby odwołać się do sądu Apelacyjnego i być moze nawet sprawa znowu trafi do pierwszej instancji. Zwykłemu Kowalskiemu zwyczajowo przyklepali by wyrok pierwszej instancji ale przecież to jest Prezydent i ma dobrych z pewnością prawników. Uważam że sprawa będzie sie jeszcze dość długo ciągnęła zanim wyrok będzie prawomocny i coś mam takie przeczucie że Prezydent ostatecznie będzie uniewinniony i oczyszczony z zarzutów.
o
open
No i nastał koniec pewnej epoki
Z takimi stwierdzeniami to jeszcze bym poczekał .
Chociaz większość łacznie z redaktorami GL ,juz skazała Jędrzejczaka i przypisała nieprawomocny wyrok jako pewnik .
Co z lubościa podkreslane i przypominne jest przy każdej okazji.
Kto miał do czynienia z polskim sądami to nie raz zetknął się z sytuacjami gdzie obwiniony stawał się niewinnym .
Nie znam uzasadnienia ale może ono być ciekawe .
Sędzia mówił w uzasadnieniu po wydaniu wyroku ,że nie udowodniono brania łapówek jak tez uczestnictwa bezposredniego w korzystnych dla biznesu układach , przetargach itd .
Pomówienia .
Czyli ukarano bo niedopilnował .
Juszczence też to zarzucono ,jako premier , no i wyrok podobny.
Sa u nas obozy karne ?

W swom życiu miałem kontakt z sądem i jego bardzo dziwnym działaniem w mojej sprawie .
Wprawdzie był to Sąd Pracy ,którego sędzia miał kłopot z interpretacją przepisów pracy Słuzb Cywilnych. Nie rozróżniał kodeksu Pracy od ustawy o Służbach.
Był nie douczony albo działał na polecenie .
Walczyłem 5 lat na korzystny wyrok(Sąd Najwyzszy) ,który powinienem usłyszeć już na pierwszej rozsprawie Sądu Rejonowego.
Było głupio(kolejnej, 4 a może piątemu , Sędziemu ) na końcowej rozprawie ,która odbyła sie w 10 minut w sali ...konferencyjnej przy jednym stole z Wysokim Sądem.
Koszty rozpraw pokrył budżet . Moich strat nikt nie zrefundował

Co do Jędrzejczaka to:
Jeszcze poczekajmy ,jeszcze sie nie spieszmy nerwom się nie dajmy zwieść...
i
ilona
No i nastał koniec pewnej epoki z korzyścią dla miasta.Bohater pakuje plecak i kierunek Wronki,tam już czekają.Jesienią nowy gospodarz przewietrzy urząd i spółki,pobcina synekurki i okaże się że może być normalnie a przy okazji też lepiej.

...i 50 % taniej!
c
car
No i nastał koniec pewnej epoki z korzyścią dla miasta.Bohater pakuje plecak i kierunek Wronki,tam już czekają.Jesienią nowy gospodarz przewietrzy urząd i spółki,pobcina synekurki i okaże się że może być normalnie a przy okazji też lepiej.
e
emil-tv.pl
cyt. "243 strony zapisane drobnym drukiem z niewielkimi odstępami"

Czy to oznacza, że tak mocno winny, czy że Sąd jest oszczędny?
Dodaj ogłoszenie