MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jest wynik, jest remont

MACIEJ IŻYCKI [email protected]
Od kilkudziesięciu lat nie odnawiana była elewacja budynku głogowskiego kina Jubilat. Pracownicy placówki mają nadzieję, że przynajmniej częściowy remont zostanie przeprowadzony jeszcze w tym roku.

Kino jest własnością państwowego przedsiębiorstwa Odra Film we Wrocławiu. Utrzymuje się jednak ze środków pochodzących ze sprzedaży biletów. W związku z tym, że coraz mniej mieszkańców miasta chodzi do kina, nie jest jednostką szczególnie dochodową.

Jest wynik, jest remont

- Remonty w kinach należących do naszej firmy, zależą głównie od ich wyników finansowych - mówi dyrektor kina Jubilat Karolina Telwikas. - Na niezbędne dotacje mogą liczyć placówki, które przynoszą większe zyski.
Dotychczas największą kinową inwestycją, było zakupienie i zainstalowanie w 2001 r. stereofonicznej aparatury nagłaśniającej. Zdaniem pracowników kina, taki zakup był konieczny, by móc konkurować z placówkami w okolicznych miejscowościach. Jednak, by stojący w centrum miasta budynek nie straszył swym wyglądem, wymaga on generalnego remontu.

Kosmetyka wnętrza

- W tej chwili prowadzone są prace wewnątrz kina - mówi K. Telwikas. - Mają one jednak charakter kosmetyczny. Odświeżane są niektóre ze ścian oraz wymieniana jest część instalacji wodno- kanalizacyjnej.
Są spore szanse na to, że jeszcze w tym roku odnowiona zostanie elewacja frontowej ściany budynku. - Mamy to obiecane już od dawna - mówi szefowa kina. - Mamy nadzieję, że prace w końcu się rozpoczną.
Jak się dowiedzieliśmy, na odsunięcie w czasie remontowych inwestycji w kinie Jubilat, miały wpływ miedzy innymi plany budowy w mieście galerii handlowej, na której terenie miały powstać nowoczesne sale kinowe.

Kłopotliwe śmieci

Czytelnicy zwrócili naszą uwagę na śmieci zalegające w krzakach wokół budynku. Po publikacji na ten temat, nieczystości zniknęły, ale problem pozostał.
- Z parkingu, przy którym stoi nasz kontener, korzystają także klienci pobliskiego targowiska - opowiada K. Telwikas. - Wiele razy byliśmy świadkami, gdy wprost z samochodów, worki i kartony ze śmieciami ustawiano obok niego. Gdy powieje wiatr, wszystko ląduje w krzakach wokół kina. Śmieci są również rozwlekane przez poszukiwaczy surowców wtórnych.
Zdaniem pracowników, nie są oni w stanie pilnować kontenera i w ten sposób zapobiegać procederowi. - Całkiem niedawno, pomiędzy drugim a trzecim seansem, ktoś rozerwał 120 litrowy worek, i rozrzucił śmieci po całym terenie - mówi jeden z kinooperatorów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska