MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jesteś osobą niepełnosprawną i masz kłopot z dojazdem na szczepienie przeciw koronawirusowi? W Zielonej Górze uruchomiono specjalny telefon

Natalia Dyjas-Szatkowska
Kto będzie mógł skorzystać w Zielonej Górze z transportu na szczepienie?
Kto będzie mógł skorzystać w Zielonej Górze z transportu na szczepienie? Waldemar Wylęgalski/PolskaPress
W Zielonej Górze uruchomiono specjalne numery telefonu dla osób z niepełnosprawnością, które mają kłopot z transportem na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Podpowiadamy, co warto zapisać i wiedzieć.

W piątek, 15 stycznia, ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób powyżej 80. roku życia. Od najbliższego piątku będą mogły to zrobić również osoby powyżej 70. roku życia.

Rejestrować można się na kilka sposobów: np. przy pomocy specjalnej infolinii pod numerem telefonu: 989, przez internet, ale i bezpośrednio w danym punkcie szczepień.

Miasto Zielona Góra uruchamia telefony z myślą o osobach z niepełnosprawnością

Narodowy Program Szczepień Ochronnych przeciwko koronawirusowi już w pełni.

Dlatego też zielonogórski magistrat informuje, że w związku z potrzebą zapewnienia transportu do punktów szczepień osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym (upośledzenie narządu ruchu, choroby neurologiczne) lub odpowiednio z pierwszą grupą niepełnosprawności oraz mających trudności z dostępem do punktów szczepień (chodzi tu o osoby starsze czy samotne), prezydent Janusz Kubicki uruchomił dedykowane im numery.

By magistrat mógł zbierać informacje od osób, które chcą skorzystać z transportu do konkretnych punktów szczepień.

Jesteś osobą niepełnosprawną i potrzebujesz transportu na szczepienie?

Więcej na ten temat możesz się dowiedzieć, dzwoniąc pod te numery telefonów:

  • 68 479 36 55
  • lub 68 479 36 56.

- Informacje należy składać w chwili otrzymania powiadomienia od punktu szczepień, nie krócej jak z dwudniowym wyprzedzeniem przed terminem szczepień we wskazanym punkcie - informuje zielonogórski magistrat. - Na podstawie zebranych informacji będą przydzielone środki transportu w celu przewozu osób.

- Mamy specjalne busy dostosowane do tego, aby przewieźć osobę na wózku elektrycznym, ale i z innymi schorzeniami ruchowymi - mówi Wioleta Haręźlak, dyrektor departamentu edukacji i spraw społecznych w zielonogórskim magistracie. - Mamy świadomość tego, jak ważne jest dla osób niepełnosprawnych poczucie bezpieczeństwa. Tę ofertę prześlemy do wszystkich. Firma, która zajmuje się transportem osób niepełnosprawnych, będzie dodatkowo wykonywać tę usługę. Osoby niepełnosprawne nie będą za to płacić. My bierzemy to na siebie, ale mamy też informację, że [Lubuski] Urząd Wojewódzki chce partycypować w kosztach związanych właśnie z przewozem tej grupy mieszkańców na szczepienia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jakie gwiazdy wystąpią w Paryżu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska