Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jeszcze około dwóch tygodni potrwają prace w tym miejscu skrzyżowania. Potem przeniosą się na drugą stronę. Kiedy koniec?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Trwa przebudowa skrzyżowania ul. Wojska Polskiego, Waryńskiego i Kościuszki w Nowej Soli, 21 lutego 2020 r.
Trwa przebudowa skrzyżowania ul. Wojska Polskiego, Waryńskiego i Kościuszki w Nowej Soli, 21 lutego 2020 r. Eliza Gniewek-Juszczak
Na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Waryńskiego i Kościuszki trwają roboty drogowe. Trzeba zachować ostrożność i stosować się do znaków. Nie da się tędy przejechać, tak jak zawsze się jeździło. Prace mogą się wydłużyć, bo wykryto niespodzianki.

Niespodzianki podczas wykopów przyniosły prąd i gaz. Wiadomo było, że przewody i rury są w ziemi, część jest poniemiecka, część położona po wojnie, ale nikt nie wiedział, że będą one tak płytko. – To nam trochę utrudnia roboty, ale wszystko przebiega zgodnie z planem – zapewnia kierownik budowy Łukasz Kawa.

Kierownik przyznaje, że te niespodzianki sprawiają, że roboty są utrudnione. – Można zobaczyć, ile mamy urządzeń do wykopu – dodaje.

Kiedy można spodziewać się końca korków?

Najpierw przy skrzyżowaniu rozebrane zostały pawilony usługowe. Od kilkunastu dni trwają prace ziemne. Urząd miejski przypomina, że nie jest czynny parking wzdłuż ulicy Wojska Polskiego do ulicy Kościuszki. – W tym miejscu w najbliższych miesiącach powstanie prawoskręt w kierunku ulicy Kościuszki – czytamy w komunikacie urzędu. Takie rozwiązanie umożliwi omijanie korka, który tworzy się przed przejazdem kolejowym, kiedy zamknięte są rogatki.

– Mieszkańcy będą zadowoleni. Na ul. Wojska Polskiego będzie dołożony trzeci pas. Auta, które czekają na przejazd kolejowy pojadą prosto, natomiast auta skręcając na ul. Waryńskiego będą mogły skręcić w lewo – wymienia jeden z celów prac kierownik budowy.

Za ok. dwa tygodnie będą kolejne zmiany w organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu. – Kiedy dołożymy krawężniki i zrobimy podbudowę, puścimy ruch tą stroną, wtedy będzie zmiana organizacji ruchu. Te znaki, które teraz widać będą przysłonięte i będzie wprowadzona nowa organizacja ruchu – dodaje Łukasz Kawa.

Jak będzie wyglądało skrzyżowanie po przebudowie?

Przypomnijmy, na czym będą polegały zmiany w tej części centrum miasta.

Z ul. Kościuszki będzie wyodrębniony prawoskręt w ul. Wojska Polskiego (w stronę torów), zostanie pas do jazdy na wprost w kierunku Waryńskiego.

Z ul. Wojska Polskiego będzie wyodrębniony prawoskręt w ul. Kościuszki (zostaną dwa pasy na wprost z możliwością skrętu w lewo w Waryńskiego).

Z ul. Waryńskiego będzie wyodrębniony lewoskręt w ul. Wojska Polskiego (zostanie pas do jazdy na wprost w stronę ul. Kościuszki).
Planowane zakończenie przebudowy skrzyżowania to 31 lipca tego roku. Koszt inwestycji to ok. 1,5 miliona złotych.

ZOBACZ TEŻ:
W sobotę pierwszy raz w Nowej Soli można było zobaczyć jak się gra w Tchoukball. Już w maju w mieście będą Mistrzostwa Polski [ZDJĘCIA]

W piątek wylano fundamenty. Nowa wieża zbudowana zostanie na wzór starej. Kiedy będzie gotowa? Kiedy zakończy się rewitalizacja tego terenu

POLECAMY:
Nowa Sól. Najważniejsze imprezy na 2020 rok

BUDUJE SIĘ W NOWEJ SOLI

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska