Jezioro, las i dużo sportu – tak spędzali wakacje mali podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna

Akcja specjalna Pociąg Marzeń
Udostępnij:
Dzięki akcji Gazety Lubuskiej „Pociąg marzeń” więcej dzieci mogło wypocząć w miejscowości Długie. Przekazaliśmy Stowarzyszeniu ponad 18 tysięcy złotych, a wszystko dzięki naszym partnerom, którzy wzięli udział w akcji charytatywnej. Charakterystyczne wagoniki z logotypami naszych partnerów jeździły na stronach gazety i w internecie ponad miesiąc. W tej akcji każdy zakupiony przez firmy wagonik to cegiełka, dzięki której więcej podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna mogło pojechać na niezapomniane wakacje.

Dlaczego to zrobiliśmy?

Głównym celem akcji „Pociąg marzeń” była pomoc w zorganizowaniu letniego wypoczynku dzieciom, które z różnych powodów nie mogą sobie na to pozwolić. Dzieci z domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, ale też podopieczni z rodzin, które z różnych przyczyn borykają się z problemami finansowymi i nie tylko – każde z nich zasługuje na odpoczynek i beztroskie wakacje. Współpracując z fundacjami i stowarzyszeniami, byliśmy w stanie pomóc chociaż części z nich i wspólnie sprawić, żeby te wakacje były dla nich wyjątkowe.

Kto jechał z nami?

Głównym Partnerem naszej akcji była ENEA i to lokomotywa z tym logotypem „ciągnęła” nasz pociąg. Kolejno wagony „jechały” na stronach Gazety Lubuskiej z logotypami firm: NORD Napędy Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o., thomas praefab Międzyrzecz Sp. z o.o., ZIEL-BRUK® Fabryki: w Płotach k. Zielonej Góry i w Gorzowie Wielkopolskim, ENEA Operator Sp. z o.o., Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich, PetRing Sp. z o.o., PERBUD Sp. z o.o., Elżbieta Rafalska, europosłanka i koordynator Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Komisji Zatrudnienia i Spraw Społecznych, POLOmarket oraz JOST Sp. z o.o.

W tym roku partnerem naszej akcji było Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp., które na co dzień zajmuje się dziećmi oraz osobami ubogimi, a także w kryzysach.

Odwiedziliśmy dzieci w ośrodku w Długiem, aby sprawdzić, czy wypoczynek był udany. Akurat trafiliśmy na turnus młodych piłkarzy z PUKS MAKSYMILIAN z Gorzowa Wielkopolskiego. Okazuje się, że miejsce na wypoczynek było doskonałym wyborem, bo dzieci były zainteresowane nie tylko treningami, ale również kąpielą w jeziorze czy obcowaniem z naturą.

W ośrodku nad jeziorem Lipie znaleźli również schronienie uchodźcy wojenni z Ukrainy i dla nich też był to wspaniale spędzony wakacyjny czas.

Zobaczcie, jak wypoczywali młodzi piłkarze i dzieci z Ukrainy.

Pociąg Marzeń ruszył dzięki:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie