Joe Biden zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Andrzej Duda pogratulował nowemu prezydentowi [RELACJA NA ŻYWO]

Kacper Rogacin
Kacper Rogacin
AP/Associated Press/East News
Zaprzysiężenie Joe Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych odbyło się w środę w Waszyngtonie. Ceremonia inauguracyjna rozpoczęła się o godz. 17:18 polskiego czasu. Biden złożył przysięgę o godz. 17:49. W zaprzysiężeniu Bidena nie bierze udziału Donald Trump, który przebywa już w swojej posiadłości na Florydzie. Po zaprzysiężeniu, Joe Biden odebrał gratulacje od przywódców z całego świata, m.in. od Andrzeja Dudy, Emmanuela Macrona, Borisa Johnsona oraz papieża Franciszka.

Zaprzysiężenie Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych - relacja na żywo

22:47

Joe Biden już wszedł do Gabinetu Owalnego w Białym Domu - informuje CNN. Jedną z pierwszych rzeczy, jakie tam zobaczył była zapewne koperta z listem od Donalda Trumpa. Jak informuje CNN, Trump zostawił list do swego następcy i położył go w tym samym miejscu, w którym przed czterema laty znalazł list od swojego poprzednika - Baracka Obamy.

22:40

Daniel Fried, były ambasador USA w Polsce, wyraził zadowolenie z objęcia prezydentury przez Joego Bidena. - Co za ulga słuchać Prezydenta Bidena. Nowa era zaczyna się z nadzieją i przyzwoitością - napisał Fried na Twitterze.

22:05

A oto galeria zdjęć z ceremonii zaprzysiężenia 46 prezydenta Stanów Zjednoczonych

22:00

Joe Biden z małżonką dotarli do Białego domu. Jego przemarszu i całej ceremonii zaprzysiężenia strzegło w Waszyngtonie 25 tysięcy żołnierzy Gwardii Narodowej. To więcej niż Ameryka utrzymuje obecnie żołnierzy na misjach w Iraku i Afganistanie. Przed wejściem do siedziby prezydentów USA Bidenowie przystanęli przed frontem budynku i wysłuchali melodii „Hail to the Chief” i „God Bless America” w wykonaniu orkiestry wojskowej. Chociaż mieli na twarzach maski, po sylwetkach było widać, że to dla nich wielkie przeżycie - obejmowali się, wymieniali krótkie zdania.

21:40

Kolumna samochodów, wśród których jest też prezydencka "Bestia", dotarła właśnie pod Biały Dom.

21:23

Biden i Harris kierują się do Białego Domu, gdzie ok. godz 23 polskiego czasu podpisane zostaną pierwsze rozporządzenia wykonawcze.

20:37

Trwa ceremonia składania wieńców na cmentarzu w Arlington. Byli prezydenci oraz prezydent Joe Biden składają w ten sposób hołd żołnierzom poległym w służbie Stanom Zjednoczonym.

20:27

Lady Gaga zaśpiewała dziś hymn Stanów Zjednoczonych, podczas inauguracji prezydenta Bidena. To niejedyny przypadek, kiedy gwiazdy wykonywały hymn w trakcie ceremonii inauguracyjnych.

20:05

Prezydent Biden i wiceprezydent Harris skierują się teraz na cmentarz w Arlington, gdzie złożą wieńce w towarzystwie Billa Clintona, George'a W. Busha i Baracka Obamy.

19:58

"To był dla mnie zaszczyt służyć jako Ambasador USA w Polsce. Wyjeżdżam z ciężkim sercem, ale ta niespodzianka wywołała mój uśmiech. Bix Aliu, Charge d’Affaires w ambasadzie, będzie teraz reprezentował USA w Polsce. Dziękuję i do zobaczenia!" - napisała Georgette Mosbacher, która dziś opuściła stanowisko ambasadora.

19:53

Prezydent Andrzej Duda pogratulował prezydentowi Bidenowi z okazji zaprzysiężenia. "Liczę na bliską współpracę z Panem, Panie Prezydencie, w zakresie dalszego wzmacniania polsko-amerykańskiego partnerstwa strategicznego. Boże błogosław Polskę i Boże błogosław Amerykę!" - napisał.

19:50

"Gratulacje dla Joe Bidena z okazji zaprzysiężenia na prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz dla Kamali Harris z powodu jej historycznej inauguracji. Przywództwo USA jest niezbędne w kwestiach, które mają znaczenie dla nas wszystkich, od zmian klimatycznych po COVID. Nie mogę się doczekać współpracy z prezydentem Bidenem" - napisał premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

19:46

"Do Joe Bidena i Kamali Harris. Najlepsze życzenia w tym najważniejszym dniu dla narodu amerykańskiego! Jesteśmy razem. Będziemy silniejsi, aby sprostać wyzwaniom naszych czasów. Silniejsi, by budować naszą przyszłość. Silniejsi, aby chronić naszą planetę. Witamy ponownie w porozumieniu paryskim!" - napisał prezydent Francji Emmanuel Macron.

19:29

Wśród dokumentów, podpisanych przez Joe Bidena, były również nominacje do jego gabinetu.

19:24

Joe Biden podpisuje właśnie dokumenty nominacyjne. To jego pierwsza oficjalna aktywność, jako prezydenta Stanów Zjednoczonych.

19:14

W ciągu najbliższych minut prezydent Joe Biden podpisze dokumenty nominacyjne.

19:09

Papież Franciszek złożył gratulacje Joe Bidenowi z okazji zaprzysiężenia. W depeszy gratulacyjnej zapewnił prezydenta o modlitwie w jego intencji.

19:00

"Będę prezydentem wszystkich Amerykanów" - mówił Joe Biden w swoim przemówieniu. Szczegóły jego wystąpienia przygotowaliśmy W TYM MIEJSCU.

18:53

O godz. 19:40 czasu polskiego Joe Biden ma rozpocząć przegląd wojsk USA.

18:51

"Nie ma czasu do stracenia, jeśli chodzi o rozwiązywanie kryzysów, przed którymi stoimy. Dlatego dzisiaj wybieram się do Gabinetu Owalnego, by od razu przystąpić do odważnych działań i natychmiastowej pomocy rodzinom amerykańskim" - napisał prezydent Joe Biden.

18:49

"Gotowa do służby" - napisała Kamala Harris po zaprzysiężeniu.

18:37

"Wszyscy potrzebujemy ponownie odetchnąć świeżym powietrzem. Powodzenia Joe i Kamala!" - napisał na Twitterze Donald Tusk.

18:33

Zakończyła się część ceremonii pod Kapitolem.

18:26

Trwa modlitwa za prezydenta, jego żonę oraz za wiceprezydent i jej męża.

18:14

Ceremonia inauguracyjna trwa dalej. Na godzinę 19:00 czasu polskiego zaplanowano podpisanie przez prezydenta Joe Bidena dokumentów nominacyjnych.

18:13

"Niech Bóg błogosławi Ameryce i chroni nas wszystkich. Dziękuję, Ameryko" - tak swoje przemówienie zakończył Biden.

18:11

"Przed Bogiem i wami wszystkimi daję słowo. Będę bronił konstytucji, demokracji, Ameryki i będę robił wszystko, by wam służyć. Nie władzy" - mówił Joe Biden.

18:09

"Moim pierwszym aktem jako prezydenta, jest prośba do was o dołączenie do modlitwy za tych, którzy stracili życie za nasz kraj. Zmówmy cichą modlitwę dla tych, którzy walczyli i zginęli za naszą ojczyznę oraz tych, którzy zginęli z powodu pandemii" - zaapelował Biden.

18:08

"By stawić czoła wyzwaniom, które przed nami stoją, będziemy potrzebowali jedności. Musimy być razem. Razem przejdziemy przez pandemię, przezwyciężymy wszystkie problemy, nie tylko dzisiejsze, lecz także jutrzejsze. My, jako rządzący, będziemy przykładem dla wszystkich" - powiedział Biden.

18:05

"Ostatnie miesiące pokazały nam, że jest prawda i są kłamstwa. Kłamstwa wypowiadane po to, by zdobyć władzę. Prawda jest podstawą Stanów Zjednoczonych. Będziemy bronić prawdy i walczyć o prawdę" - mówił.

18:03

"Będę prezydentem wszystkich, wszystkich Amerykanów. Będę walczył o interesy tych, którzy na mnie głosowali i tych, którzy na mnie nie głosowali" - zapewnił.

18:02

"Nie mówcie mi, że czegoś nie da się zmienić. Przypomnijcie sobie sen, o który mówił Martin Luther King. Przypomnijcie sobie kobiety, maszerujące i walczące o prawa wyborcze. Dziś pierwsza kobieta została wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych. Nie mówcie, że czegoś nie da się zmienić" - mówił prezydent.

18:00

"Historia pokazuje nam, w jakim kierunku zmierzać. Możemy traktować siebie z szacunkiem i godnością. Żadnych ekstremizmów, żadnego chaosu. To nasz historyczny moment, nasze wyzwanie. Tylko jedność zapewni nam krok naprzód. Jeśli pozostaniemy zjednoczonymi Stanami Zjednoczonymi, przezwyciężymy wszystkie wyzwania" - powiedział Joe Biden.

17:58

"Ekstremizm, wirus, bezrobocie, obawa. Razem jesteśmy w stanie przezwyciężyć wszystkie trudności i sprawić, że Ameryka będzie wielka po raz kolejny" - stwierdził.

17:56

"Koronawirus zabrał tylu obywateli USA, ile Stany Zjednoczone straciły podczas całej II Wojny Światowej. Przed nami wiele innych wyzwań, jak ruch białej supremacji i wewnętrznego terroryzmu. Zniszczymy te radykalizmy" - powiedział Biden.

17:54

"Dziękuję prezydentom, którzy dziś się tu pojawili. Dziękuję im z całego serca. Dziękuję prezydentowi Carterowi, z którym rozmawiałem. Jesteśmy dobrymi ludźmi, jesteśmy wspaniałym narodem. Osiągnęliśmy tak wiele, ale wciąż mamy wiele do osiągnięcia, do odbudowania, do uleczenia i do zbudowania" - mówił prezydent.

17:53

"To dzień Ameryki. To dzień demokracji. To dzień nadziei. Dziś świętujemy zwycięstwo nie kandydata, ale demokracji. Ludzie zostali wysłuchani. Demokracja jest skarbem, jest delikatna, ale przetrwała" - powiedział Biden.

17:52

Rozpoczyna się przemówienie Joe Bidena.

17:51

W momencie złożenia przysięgi przez Joe Bidena, kody do arsenału jądrowego USA, które posiadał Donald Trump, przestały być aktywne.

17:49

Joe Biden został zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

17:48

Rozpoczyna się inauguracja Joe Bidena na 46. prezydenta USA.

17:43

Jennifer Lopez wykona utwór "This Land is Your Land".

17:42

Kamala Harris została zaprzysiężona na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Została tym samym pierwszą kobietą na tym stanowisku w historii.

17:41

Rozpoczyna się zaprzysiężenie Kamali Harris na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych.

17:39

Joe Biden i Kamala Harris podziękowali artystce za odśpiewanie hymnu.

17:37

Lady Gaga odśpiewuje hymn Stanów Zjednoczonych.

17:30

Rozpoczęła się modlitwa przed zaprzysiężeniem Joe Bidena na prezydenta USA. Słowa modlitwy wygłasza ojciec Leo O'Donovan, przyjaciel Bidena

17:26

17:25

Trwają przemowy polityków. Obecnie na mównicy stoi senator z Missouri Roy Blunt.

17:18

Rozpoczyna się ceremonia inauguracyjna Joe Bidena.

17:11

Swoje miejsce zajmuje właśnie Kamala Harris, co oznacza, że za chwilę rozpocznie się inauguracja Joe Bidena.

17:07

Na widowni zasiadł już wiceprezydent Mike Pence z małżonką.

17:00

Podczas ceremonii, amerykański hymn wykona piosenkarka Lady Gaga. "Śpiewanie hymnu jest dla mnie zaszczytem" - napisała na Twitterze artystka.

16:55

Swoje miejsca na widowni zajęli już Bill i Hillary Clinton, George i Laura Bush oraz Barack i Michelle Obama.

16:46

Rzecznik Białego Domu potwierdził, że prezydent Donald Trump zostawił na biurku w Gabinecie Owalnym list do swojego następcy. Jest to tradycja, trwająca w USA od 1989 roku.

16:35

Ceremonia inauguracji rozpocznie się ok. godz. 17:15 czasu polskiego. Zaprzysiężenie Joe Bidena będzie miało miejsce ok. godz. 18:00.

16:30

Joe Biden pojawił się na Kapitolu. Odebrał gratulacje od liderów Kongresu.

16:26

Joe Biden w ciągu kilku minut ma pojawić się na Kapitolu. Wcześniej uczestniczył w nabożeństwie, razem z przyszłą wiceprezydent Kamalą Harris.

16:25

"Moje źródła twierdzą, że prezydent Joe Biden nie wymieni z imienia i nazwiska swojego poprzednika w czasie przemowy. Sama przemowa ma być optymistyczna i podnosząca na duchu" - podała Jamie Gangel, korespondentka CNN.

16:22

Ambasador Georgette Mosbacher, która dziś opuściła stanowisko, w drodze na lotnisko towarzyszyli członkowie Harley Owners Group Warsaw Chapter.

16:20

George W. Bush oraz Laura Bush również są już obecni na Kapitolu.

16:17

Na miejscu pojawił się właśnie wiceprezydent Mike Pence.

16:17

Joe Biden i Kamala Harris opuścili już kościół i zmierzają na Kapitol.

16:16

Na inaugurację oczekują już również Barack i Michelle Obama.

16:09

Na Kapitolu pojawił się już Bill Clinton razem z żoną, Hillary Clinton.

16:08

"Mówimy o czymś więcej niż o przekazaniu władzy. Chodzi o odnowienie naszych stosunków transatlantyckich" - tak o inauguracji Joe Bidena powiedział Charles Michel, szef Rady Europejskiej.

16:03

Temperatura w Waszyngtonie wynosi obecnie ok. 4 stopni Celsjusza. Korespondenci amerykańskich telewizji podkreślają, że z powodu wiejącego wiatru aura jest mroźna.

15:59

Były prezydent Barack Obama zamieścił na Twitterze wspólne zdjęcie z Joe Bidenem. "Gratulacje dla mojego przyjaciela, prezydenta Joe Bidena! To jest twój czas" - napisał Obama.

15:48

Amerykańscy dziennikarze podkreślają, że Joe Biden i Kamala Harris wystąpią podczas inauguracji w kreacjach przygotowanych przez amerykańskich projektantów. "To powrót do tradycji, ponieważ np. Melania Trump na oficjalnym portrecie wystąpiła w kreacji zagranicznego projektanta" - podaje CNN.

15:38

W jaki sposób Joe Biden otrzyma kody do amerykańskiego arsenału jądrowego, skoro Donalda Trumpa zabraknie na ceremonii inauguracyjnej? Rozwiązaniem będą dwie teczki z kodami.

15:34

Pożegnanie Donalda Trumpa ze stanowiskiem prezydenta USA skomentowała m.in. Greta Thunberg. "Wygląda na bardzo szczęśliwego starszego człowieka, który nie może się doczekać świetlanej i wspaniałej przyszłości. Tak miło to widzieć!" - napisała.

15:31

Na Kapitolu pojawiają się kolejni goście, którzy wezmą udział w ceremonii inauguracyjnej Joe Bidena. Swój udział w zaprzysiężeniu zapowiedzieli m.in. byli prezydenci USA: Bill Clinton, George W. Bush i Barack Obama.

15:27

Kulisy pożegnania Donalda Trumpa w Joint Base Andrews opisaliśmy szczegółowo W TYM MIEJSCU.

15:23

Zgodnie z oficjalnym harmonogramem ceremonii zaprzysiężenia Joe Bidena, przyszły prezydent oraz wiceprezydent Kamala Harris pojawią się na Kapitolu o godz. 16:30 polskiego czasu.

15:21

Pożegnanie Joe Bidena w jego rodzinnym Delaware było bardzo emocjonalne. Po przybyciu do stolicy USA prezydent elekt uczcił pamięć 400 tysięcy ofiar pandemii koronawirusa.

15:10

Joe Biden złoży prezydencką przysięgę, trzymając dłoń na Biblii, która była w jego rodzinie od 127 lat.

15:04

Joe Biden bierze w tej chwili udział w nabożeństwie w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie. Amerykańskie media przypominają, że Biden będzie drugim prezydentem w historii, który jest katolikiem.

15:00

Samolot Air Force One z Donaldem Trumpem na pokładzie wystartował z Joint Base Andrews dokładnie o godz. 15:00. W momencie, gdy koła samolotu odrywały się od płyty lotniska, rozbrzmiewały ostatnie słowa piosenki "My Way" w wykonaniu Franka Sinatry, którą puszczono z głośników:

"Yes, it was my way".

14:56

Prezydent Donald Trump wraz z rodziną udaje się na Florydę, gdzie odtąd zamieszka.

14:50

Donald Trump wsiadł na pokład Air Force One. Tymczasem Joe Biden opuścił Blair House i wyruszył w drogę do kościoła, gdzie weźmie udział w nabożeństwie.

14:48

Amerykańscy komentatorzy podkreślają, że w czasie swojej przemowy w Joint Base Andrews, prezydent Trump nie wymienił ani razu nazwiska swojego następcy. Życzył natomiast sukcesu następnej administracji.

14:46

"Życzę wam dobrego życia. Zobaczymy się niedługo" - zakończył Trump.

14:45

"Służba Stanom Zjednoczonym była zaszczytem. Zawsze będę o was walczył. Będę patrzył i słuchał. Przyszłość, stojąca przed USA, nigdy nie była lepsza. Zostawiamy kraj w miejscu, w którym nie był od ponad stu lat. Do widzenia. Kochamy was. Wrócimy w jakiejś formie" - stwierdził Trump. Podziękował też wiceprezydentowi Mike'owi Pence'owi, Kongresowi za współpracę i wszystkim mieszkańcom Waszyngtonu.

14:44

"Zrobiliśmy wiele, ale zostało jeszcze wiele do zrobienia. Pierwsze, co powinniśmy zrobić, to okazać szacunek ludziom, którzy cierpieli z powodu koronawirusa" - powiedział Donald Trump. Nazwał koronawirusa "chińskim wirusem".

14:42

"Pandemia koronawirusa uderzyła w cały świat, ale ciężko pracowaliśmy, by zapobiec jej skutkom. W ciągu dziewięciu miesięcy opracowaliśmy szczepionkę, co eksperci określają mianem cudu. Dzięki temu w najbliższych miesiącach sytuacja ulegnie znaczącej poprawie" - mówił Trump.

14:41

W dalszej części swojego przemówienia Trump stwierdził, że za jego prezydentury odbudowano amerykańską gospodarkę i "jeśli nikt jej nie przeszkodzi, wzrost będzie postępował dalej".

14:40

Prezydent Trump stwierdził, że w czasie jego kadencji odbudowano siłę Stanów Zjednoczonych. Jego zdaniem siła militarna USA wzrosła. Przypomniał też, że obniżył wiele podatków oraz zlikwidował wiele regulacji.

14:39

"Bycie waszą pierwszą damą było dla mnie największym zaszczytem. Dziękuję za waszą miłość i wasze wsparcie. Zawsze będę pamiętała o was w moich modlitwach. Niech Bóg błogosławi wam i Ameryce" - powiedziała Melania Trump.

14:38

"To były niesamowite cztery lata. Osiągnęliśmy bardzo wiele. Dziękuję mojej rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom. Ludzie nie mają pojęcia, jak ciężko ta rodzina pracowała. Każdemu z was dziękuję" - powiedział Trump.

14:35

W Joint Base Andrews prezydenta Trumpa powitały m.in. jego dzieci, w tym Ivanka i Eric Trump. Przed opuszczeniem śmigłowca Trump podziękował pilotom za służbę.

14:30

Helikopter Marine One z prezydentem Donaldem Trumpem na pokładzie wylądował już w bazie Andrews. Stamtąd prezydent uda się na Florydę, jednak wcześniej wygłosi przemówienie.

14:28

Przed wejściem na pokład helikoptera Trump zamienił kilka słów z dziennikarzami. Powiedział m.in., że nie żegna się z nimi na długo - poinformował reporter CNN.

14:23

Śmigłowiec z prezydentem Trumpem na pokładzie nie skierował się prosto w stronę bazy Andrews, ale zatoczył koło nad Waszyngtonem. Prezydent chciał zapewne spojrzeć na miasto po raz ostatni przed ustąpieniem ze stanowiska. Tymczasem w bazie Joint Base Andrews przygotowano już mównicę, z której Trump wygłosi ostatnie słowa przed udaniem się na Florydę.

14:19

Prezydent Donald Trump oraz jego żona Melania Trump opuścili Biały Dom. Zanim wsiedli na pokład helikoptera Marine One, Trump zatrzymał się na chwilę przy dziennikarzach i zamienił z nimi parę słów. Ustępujący prezydent udał się do bazy Joint Base Andrews, oddalonej od Białego Domu o ok. 18 kilometrów.

14:14

Tymczasem Joe Biden oraz Kamala Harris przygotowują się do wzięcia udziału w nabożeństwie w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie. Msza rozpocznie się o godz. 14:45 czasu polskiego.

14:10

Donald Trump nadal nie opuścił Białego Domu. Tymczasem współpracownicy Joe Bidena poinformowali, że nie zamierza on wspomnieć o swoim poprzedniku w przemówieniu inauguracyjnym.

14:05

Amerykańscy dziennikarze donoszą, że w Joint Base Andrews, dokąd Donald Trump uda się z Białego Domu, ustępujący prezydent wygłosi przemówienie.

14:04

Donald Trump miał opuścić Biały Dom o godz. 14, ale jeszcze tego nie uczynił. Dziennikarze i przedstawiciele amerykańskich służb czekają na prezydenta na trawniku przed Białym Domem.

13:55

Helikopter Marine One, którym prezydent Donald Trump odleci z Białego Domu, wylądował już na trawniku przed budynkiem.

13:46

Za niespełna kwadrans prezydent Donald Trump opuści Biały Dom. W swoim ostatnim przemówieniu w roli prezydenta USA Trump wspomniał m.in. o jego wizycie w Polsce.

13:40

Joe Biden ma 78 lat, co oznacza, że rozpocznie swoją prezydenturę jako najstarszy spośród dotychczasowych prezydentów. Dla porównania, Donald Trump w momencie inauguracji miał 70 lat. Z kolei najmłodszym prezydentem w dniu inauguracji był Theodore Roosevelt, który objął urząd mając 42 lata.

13:32

Z powodu pandemii koronawirusa oraz napiętej sytuacji w kraju, ceremonia zaprzysiężenia prezydenta będzie miała w tym roku zupełnie inny charakter, niż poprzednie. W inauguracjach prezydentów zazwyczaj uczestniczyły dziesiątki tysięcy Amerykanów, natomiast tym razem liczba oglądających została zredukowana do kilkuset osób.

13:29

Podczas ceremonii inaugurującej kadencję Joe Bidena, amerykański hymn narodowy wykona Lady Gaga. Oprócz niej w zaprzysiężeniu udział wezmą m.in. Jennifer Lopez, Justin Timberlake, Bruce Springsteen i Tom Hanks.

13:22

O godz. 14 prezydent Donald Trump opuści Biały Dom. Następnie poleci na Florydę, gdzie położona jest jego posiadłość, w której zamieszka. Mieszkańcy Palm Beach boją się utraty ciszy i spokoju przez powrót miliardera.

13:15

Ceremonia zaprzysiężenia Joe Bidena na 46. prezydenta USA rozpocznie się w Waszyngtonie o godz. 18 czasu polskiego. Zgodnie z zapowiedziami, sędzia Sądu Najwyższego John Roberts odbierze od Joe Bidena przysięgę, natomiast wiceprezydent Kamala Harris zostanie zaprzysiężona przez sędzię Sonię Sotomayor.

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Komentarze 25

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Nie słyszałem żeby TUSK pogratulował.

K
KONSTYTUCJA !!!

A ten zastępczy triumf naszych salonów nad PiS - po prostu śmieszny.

C
Co za gość

Mam babcię w jego wieku....i zmieniam jej pieluchy 2 razy na dzień !

O
Only Trump

Zdjęcie mówi wszystko ! Stary człowiek z alzheimerem ! Żal mi cię USA. Rządzić za tego dziadka będą lewacy......smutne czasy

K
Kuci
20 stycznia, 21:30, PO:

Boże błogosław Polskę i Boże błogosław Amerykę!" śmiech na sali z tego PISowskiego klauna

Ile to ludzi myśli że jak powie Polska bóg, to już się wszystko robi dobrze, ułomność widać na każdym kroku, i to nie spraw ym gołym okiem

K
Kuci
20 stycznia, 21:30, PO:

Boże błogosław Polskę i Boże błogosław Amerykę!" śmiech na sali z tego PISowskiego klauna

Jako ważniak, chyba myśli że coś znaczy

G
Gość
20 stycznia, 21:30, PO:

Boże błogosław Polskę i Boże błogosław Amerykę!" śmiech na sali z tego PISowskiego klauna

widzisz podoba ci sie jak w Ameryce sie modla i to ci nie przeszkadza ze na inauguracji Prezydenta jest pastor itd, i to jest OKEJ ale jak zrobi to Prezydent w Polsce to jeest to juz obciach , nie ? to ty jestes klaunem i wiesniakiem nienawidzacym swojego kraju , po prostu sie go wstydzisz, wiec WYSUWAJ STAD JAK NAJDALEJ , NAJLEPIEJ WYSLALIBYSMY CIE DO WUHAN moze, pasi ci ?

G
Gość
20 stycznia, 21:17, Gość:

Polska: Ochrona srodowiska- nie, zamkniecie kopln, -nie, Trumpf - super, Europa - scheiße, Unia - dawac geld i spie..lac, itd.

zajmij sie najpierw najwiekszym trucicielem powietrza z Dalekigo Wschodu a zreszta i tak bedzie z nas sushi i wok wiec dont matter jak ci sie Trump nie podoba zostaje ci CHRL i wielka finasjera ktora cie wydrenuje i wypatroszy

P
PO

Boże błogosław Polskę i Boże błogosław Amerykę!" śmiech na sali z tego PISowskiego klauna

G
Gość

Polska: Ochrona srodowiska- nie, zamkniecie kopln, -nie, Trumpf - super, Europa - scheiße, Unia - dawac geld i spie..lac, itd.

G
Gość
20 stycznia, 19:39, Gość:

Stary bajdziarz da im teraz popalić ....

martw sie o to zeby ci kaczor nie dal popalic.

G
Gość
20 stycznia, 14:54, Gość:

GOODBYE FREEDOM ! GOODBYE AMERICA !

20 stycznia, 17:21, Gość:

Żal [wulgaryzm] ściska co że Biden będzie miał w dupie PIS. Brawo Nowy Prezydent USA

Tego nawet TVN nie wie.

G
Gość

Stary bajdziarz da im teraz popalić ....

G
Gość
20 stycznia, 19:25, Gość:

Przemówienie Bidena - BAJDURZENIE !

Nareszcie Ameryka ma znowu prezydenta bo ten poprzedni to byl pajac tak jak Ka...ski.

G
Gość

Przemówienie Bidena - BAJDURZENIE !

Dodaj ogłoszenie