Judocy Millenium Akro Rzeszów stawali na podium międzynarodowych zawodów w Warszawie

Tomasz Ryzner
Judocy Millenium Akro nie próżnowali w miniony weekend
Judocy Millenium Akro nie próżnowali w miniony weekend archiwum klubu
Z medalami wrócili z Warszaw judocy i judoczki Millenium AKRO Rzeszów, którzy wzięli udział w mocno obsadzonym turnieju Same Judo Cup. Podopieczni trenerów Piotra i Norberta Majcherów rywalizowali także w Sosnowcu

W kategorii do 40 kg srebrny medal wywalczyła Maria Rzeźnik, a brązowe krążki zdobyli Miłosz Jakubowski (66 kg) oraz Hubert Jakubowski (46 kg). Tuż za podium uplasowali się: Lena Kuzia (63 kg) i Jan Bełch (38 kg), a na wysokich, siódmych pozycjach zawody ukończyli: Bruno Jakubowski (38 kg), Hlieb Fedor (36 kg) oraz Wojciech Gajdek (42 kg).

W stolicy rywalizowało ponad 1200 młodych zawodników z Niemiec, Grecji, Estonii, Litwy, Azerbejdżanu, Serbii, Ukrainy, Węgier, Łotwy, Czech, Słowacji, Kazachstanu i Polski.

Młodzi judocy i judoczki znad Wisłoka walczyli również w zawodach w Sosnowcu (blisko 300 uczestników). Złoto zdobyli: Milena Płaza (do 48 kg), Michał Gajda (81 kg), Jakub Micał (60 kg), Dominik Wołowiec (60 kg), Ksawery Leniart (38 kg), Hanna Dec (32 kg) oraz Ksawery Kruczek (36 kg).

Ze srebrem z Zagłębia wrócili: Jakub Wróbel (66 kg), Roch Zajc (50 kg) oraz Jakub Uchman (34 kg).