Czego się spodziewać w tym roku?
W ramach festiwalu odbędzie się sześć koncertów o zróżnicowanym charakterze, podczas których w głównej roli wystąpią oczywiście instrumenty dęte blaszane – waltornia, trąbka, puzon, eufonium (po raz pierwszy) i tuba. Część z nich będzie efektem pracy kadry pedagogicznej z kursantami, a część to wynik współpracy pomiędzy samymi artystami w trakcie festiwalu. Odbędzie się koncert Filharmonii Zielonogórskiej pod kierunkiem Sebastiana Perłowskiego, w którym zaprezentują się solowo nasi artyści ergo wszystkie blaszane instrumenty dęte. Usłyszymy także Orkiestrę Filharmonii Zielonogórskiej, Michał Tomaszczyk Quartet oraz jeden z najpopularniejszych europejskich big-bandów: "Jazzrausch" wykonujący muzykę z pogranicza jazzu, klasyki i muzyki elektronicznej.
Pomysł dwojga zielonogórzan
Twórcami festiwalu są Łukasz Łacny i Maciej Baranowski, wychowankowie PSM w Zielonej Górze. Ich kontakty z wybitnymi muzykami na świecie pozwalają na zapraszanie gwiazd do rodzinnego miasta.
Warsztaty dla każdego
Podczas festiwalu odbędą się profesjonalne, międzynarodowe warsztaty gry na waltorni, trąbce, puzonie, eufonium i tubie, prowadzone przez wykwalifikowaną i międzynarodową kadrę pedagogiczną. Około dziewięćdziesięciu młodych adeptów przyjeżdża rokrocznie do Zielonej Góry z ponad dwudziestu krajów z całego świata. Oprócz zajęć indywidualnych prowadzone będą zajęcia grupowe, kameralne i zespołowe. Wykładowcami będą artyści z takich uczelni jak Uniwersytet Muzyczny w Warszawie, Akademie Muzyczne w Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu, Hans Eisler w Berlinie, Uniwersytet Antona Brucknera w Linz, Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze, Akademia Muzyczna w Bazylei czy Royal College of Music w Londynie. Warsztaty kierowane są do uczniów szkół, studentów, absolwentów uczelni muzycznych, a także amatorów, pasjonatów gry na instrumentach blaszanych z kraju i zagranicy. Ze względu na umiejętności, doświadczenie i wykształcenie prowadzących, warsztaty będą prowadzone na najwyższym możliwym poziomie. Dzięki temu uczestnicy będą mogli czerpać najlepsze wzorce i nawiązywać drogocenne kontakty, co z pewnością zaowocuje w rozwoju ich artystycznej kariery. Zajęcia będą prowadzone przez 24 pedagogów, a w tygodniu festiwalowym odbędzie się ponad 500 lekcji indywidualnych i grupowych.
Gdzie znaleźć program?
Dokładny harmonogram, program koncertów oraz informację o tym, czy udział w nich jest płatny czy darmowy, znajdziecie Państwo na stronie festiwalu >>>>.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?