MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Już wyrysowane granice

ANDRZEJ WŁODARCZAK
Miasto chce sprzedać działkę za budynkiem przy ul. Wojska Polskiego 3. Mieszkańcy obawiają się, że zamknięty zostanie dostęp do pobliskiego jeziora. - Ten ciekawy teren będzie wreszcie uporządkowany - przekonuje burmistrz Strzelec.

W budynku komunalnym przy ul. Wojska Polskiego 3 mieszkają trzy wielopokoleniowe rodziny. Razem 27 osób. Większość dorosłych to bezrobotni. Od lat wolny czas spędzają na sporym podwórzu, sąsiadującym z jeziorem Dolne Strzeleckie.

Już wyrysowane granice

Zdenerwowali się parę tygodni temu na wieść, że sąsiadująca posesja wraz ze sporą częścią ich podwórza ma być wystawiona na sprzedaż. Na dodatek służby miejskie kolorową farbą wyznaczyły już, gdzie w przyszłości znajdować się będzie granica ich podwórza. Ma być ono znacznie mniejsze, niż teraz. - Władze miasta myślą tylko o pieniądzach, zapominają natomiast o najuboższych mieszkańcach. Dlatego sprzedają również większą część tak bardzo potrzebnego nam podwórza. Obawiamy się, że nowy właściciel sąsiedniej posesji odetnie nam dostęp do jeziora - skarżą się Mariola Hałas i Irena Dąbrowska.
Na początku kwietnia zwrócili się do burmistrza ze zbiorową petycją o ,,pozostawienie placu podwórza w takiej formie, jak jest do tej pory’’. Przypominają, że podwórze to uporządkowali kilkanaście lat temu i dzieci nie muszą szwendać się po ulicach. - Najlepiej byłoby ogrodzić to podwórze i posadzić na nim drzewa - proponują.
- Dojście do jeziora zawsze będzie tam zapewnione - mówi Romuald Gawlik, burmistrz Strzelec Krajeńskich. Na terenie wokół budynku przy Wojska Polskiego władze miasta planują budowę zakładów rzemieślniczych, nieuciążliwych dla otoczenia.

Kupcy już są

Wkrótce działkę wystawią na sprzedaż w ramach przetargu publicznego. - Jest to ciekawy teren, mamy chętnych na jego zakup. Nowi właściciele uporządkują wreszcie tę okolicę. Wędkarze nie raz sygnalizowali nam, że mieszkańcy budynku zaśmiecają ten teren - podkreśla burmistrz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska