Kajakarstwo: Czwórka na podium

(rg)
Podczas niedawno zakończonych MEJ w Poznaniu Rafał Rosolski zdobył srebrne medale w K-1 i K-4 na 1.000 m. W MŚJ w Moskwie dorzucił do tej kolekcji brąz w K-4 na 1.000 m. fot. Kazimierz Ligocki
Trwa medalowa passa Rafała Rosolskiego. Wychowanek Admiry Gorzów dzielnie walczył w Moskwie w MŚ juniorów.

Gorzowianin wraca do domu z brązowym medalem, zdobytym w wyścigu K-4 na 1.000 m. Partnerami Rafała Rosolskiego byli: Paweł Szandrach (MRKS Gdańsk), Tomasz Filipiak (Posnania Poznań) i Mateusz Grześ (Energetyk Poznań). Szybsi od Polaków byli tylko Rosjanie i Węgrzy. Na dwukrotnie krótszym dystansie ta sama czwórka, prowadzona w reprezentacji przez trenera Michała Brzuchalskiego, wywalczyła piąte miejsce.

- Rafał znakomicie spisał się też w rywalizacji jedynkarzy na 1.000 metrów - usłyszeliśmy od Jerzego Krajewskiego, klubowego szkoleniowca Rosolskiego. - Był czwarty, wpływając na metę niemal równocześnie z Hiszpanem, Węgrem i Niemcem. Całą stawkę dzieliło 0,7 sekundy. Naszemu chłopakowi zabrakło do brązu zaledwie 0,2 sekundy.

Rosolski trafił do Admiry w 2004 r. Podstaw kajakarstwa uczyła go Izabela Olszewska, potem trafił na krótko do grupy Rafała Krajewskiego. Teraz już piąty sezon jest podopiecznym J. Krajewskiego.
Na olimpijskim torze w Moskwie nasi juniorzy zdobyli łącznie cztery medale - jeden srebrny i trzy brązowe. Oprócz ,,gorzowskiej’’ czwórki, miejsca na podium wywalczyli: Michał Kudła - 2. w C-1 na 1.000 m; Krzysztof Jarocki i Wojciech Pietrzak - 3. w K-2 na 1.000 m; Adam Wiśniewski i Marcin Smoliński - 3. w C-2 na 500 m.