Kajakarstwo: Polacy zdobyli złote medale

(jh)
Rafał Rosolski z Admiry Gorzów zakończył Mistrzostwa Europy w Poznaniu z dorobkiem dwóch srebrnych medali. fot. Kazimierz Ligocki
W Poznaniu zakończyły się mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców. Gorzowscy zawodnicy nie zawiedli i zdobyli cztery medale, w tym jeden złoty.

Najlepszą gorzowską zawodniczką okazała się Daria Polakowska z Admiry, która wywalczyła jedyny złoty krążek dla gorzowian. Innym młodzieżowcem, który zdobył srebrny medal był Marcin Nickowski (AZS AWF). Juniorzy z Gorzowa także pokazali klasę, a przede wszystkim Rafał Rosolski (Admira), który stanął dwa razy na drugim stopniu podium. Rosolski uzyskanymi czasami zapewnił sobie udział w mistrzostwach świata juniorów w Moskwie. Na uwagę zasługują jeszcze junior Paweł Sandras (MRKS Gdańsk) oraz młodzieżowcy Tomasz Kaczor (Warta Poznań) i Przemysław Kaczmarek (Posnania Poznań), którzy wywalczyli dla Polski dwa pierwsze miejsca.

Wyniki: młodzieżowcy: K-4 500 m - 1. Polakowska (Admira), K-2 1.000 m - 2. Nickowski (AZS AWF), K-2 500 m - 5. Nickowski (AZS AWF), C-4 500 m. i 1.000 m - 5. Piotr Okuniewski (AZS AWF), K-4 500 m - 6. Arkadiusz Krajewski (Admira), K-4 1.000 m. - 9. Jakub Cebula (Admira); juniorzy: K-1 1.000 m. - 2. Rosolski (Admira), K-4 1.000 m. - 2. Rosolski, K-2 500 m. - 6. Arkadiusz Polewski.