Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kierownicy z przydziału

DSF
(INF. WŁ.) Obsada stanowisk kierowniczych w oddziałach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Małopolsce była w 65 procentach wynikiem uzgodnień koalicyjnych pomiędzy PSL a SLD - powiedział wczoraj "Dziennikowi" Włodzimierz Okrajek, sekretarz małopolskiego PSL. Kazimierz Chrzanowski, lider małopolskiego SLD, mówi, że to nieprawda.

- Obsada stanowisk wynikiem uzgodnień koalicyjnych pomiędzy PSL a SLD - powiedział nam WŁodzimierz Okrajek z PSL. Kazimierz Chrzanowski z SLD mówi, że to nieprawda.

   Wczoraj dziennik "Rzeczpospolita" opublikował fragment uchwały Zarządu Wojewódzkiego PSL w Krakowie z 22 czerwca, który jednak potwierdza wcześniejsze doniesienia prasy na ten temat. Czytamy w niej m.in: "Realizując ustalenia koalicyjne z Sojuszem Lewicy Demokratycznej proponujemy, aby kierownikami oddziałów powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w następujących powiatach były osoby rekomendowane przez PSL: Bochnia, Chrzanów, Dąbrowa Tarnowska, Limanowa, Miechów, Nowy Sącz, Tarnów, Wadowice, Proszowice". W pozostałych powiatach województwa kierownikami mieli zostać ludzie rekomendowani przez SLD, a reprezentanci PSL mieli być ich zastępcami.
   Przyjęcie i realizację uchwały potwierdził nam wczoraj Włodzimierz Okrajek, sekretarz PSL w Małopolsce.
   - W myśl ustaleń z SLD, mieliśmy obsadzić stanowiska kierownicze w dziewięciu powiatach. Wytypowaliśmy 9 osób; wszystkie spełniały kryteria ustalone przez warszawską centralę agencji, m.in. miały wyższe wykształcenie. Centrala - która powołuje kierowników oddziałów powiatowych - zaakceptowała 6 naszych propozycji, natomiast kierowników trzech oddziałów powiatowych wybrała spośród innych kandydatur - powiedział "Dziennikowi" Włodzimierz Okrajek. Dodał, że według jego rozeznania, podobną skuteczność uzyskał małopolski SLD; centrala agencji uwzględniła 65 - 70 proc. kandydatur sugerowanych przez małopolskich działaczy Sojuszu.
   Kazimierz Chrzanowski, lider małopolskiego SLD, twierdzi jednak, że żadnych ustaleń z PSL-owskim koalicjantem nie było. - Owszem, na moje dyżury poselskie przychodzili ludzie załamani brakiem pracy. Jeśli spełniali kryteria określone w ogłoszeniach ARiMR, informowałem ich o możliwości zatrudnienia w agencji. To wszystko, co SLD w Małopolsce przedsiębrał w tej sprawie - powiedział nam poseł Chrzanowski. Nie wykluczył jednak, że posłowie SLD mogli w Warszawie rekomendować niektóre kandydatury.
   Warszawska centrala Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapowiedziała, że swoje stanowisko w sprawie nominacji w Małopolsce przedstawi nam dzisiaj.
(DSF)
   1 grudnia wojewódzki oddział ARiMR przeniesie się z al. 3 Maja na ul. Lubicz, gdzie w dawnych pomieszczeniach "Nafty" zajmie 2 tys. metrów kwadratowych. Zygmunt Szopa, prezes małopolskiego oddziału agencji, twierdzi, że docelowo ARiMR - wraz m.in. z oddziałem powiatu krakowskiego ziemskiego i grodzkiego - będzie zatrudniać 120 osób, a dzierżawa pomieszczeń przy ul. Lubicz jest dużo tańsza niż wynajmowanie lokalu przy al. 3 Maja. (DSF)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski