Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kandydacie - sprawdź swoją sprawność. Policja wznowiła ćwiczenia praktyczne przygotowujące do testu sprawnościowego

OPRAC.:
Jakub Kłyszejko
Jakub Kłyszejko
Policja organizuje ćwiczenia przygotowujące do testu sprawnościowego.
Policja organizuje ćwiczenia przygotowujące do testu sprawnościowego. Lubuska Policja
Lubuska Policja wznowiła ćwiczenia praktyczne dla kandydatów do służby. W środę 24 czerwca, między 11:00, a 13:00 chętni do służby w policji będą mogli wspólnie z policyjnymi instruktorami zobaczyć, na czym polega test sprawności fizycznej i poćwiczyć pokonywanie toru przeszkód. Zapraszamy do hali sportowej przy ul. Strzeleckiej 22 w Zielonej Górze.

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. jest inicjatorem doskonalenia umiejętności sprawnościowych dla wszystkich osób, które wiążą swą przyszłość z policją. Policyjni instruktorzy na specjalnie przygotowanych torach przeszkód demonstrują prawidłowe wykonanie zadania. Pokonanie toru przeszkód jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego.

Rekrutacja do policji. Co zrobić, aby trafić do policji?

Aby zostać policjantem, należy przejść pozytywnie procedurę rekrutacyjną. Jednym z etapów, który czeka kandydatów do służby w policji, jest TSF, czyli test sprawności fizycznej. Polega on na pokonaniu toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący - 1.41 min. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Rekrutacja do policji. Wspólne ćwiczenia sprawnościowe

Lubuska Policja w trosce o jak najlepsze przygotowanie kandydatów, zorganizowała spotkania z wyszkolonymi instruktorami, którzy podczas zajęć będą demonstrować prawidłowość tego etapu kwalifikacyjnego i korygować ewentualne błędy kandydatów. Takie spotkanie daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i sprawności, a instruktorzy chętnie podpowiedzą, jak technicznie pokonywać przeszkody, aby zrobić to sprawnie, szybko i zmieścić się w założonym czasie. Spotkania organizowane dla kandydatów zawsze cieszyły się dużą popularnością.

- Kandydaci do służby w policji oraz osoby zainteresowane pełnieniem służby, chcący przygotować się do testu sprawności fizycznej i przystąpić do próby pokonania elementów toru przeszkód, będą mieli możliwość poćwiczyć z instruktorami. Zapraszamy wszystkich chętnych - powiedziała podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

OBEJRZYJ: Strażacy w pełnym rynsztunku pokonali tor przeszkód przygotowany przez 7-latkę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska