Kapitalny Patryk Dudek! Żużlowiec Falubazu Zielona Góra wygrał Grand Prix Słowenii [ZDJĘCIA]

cekon
Patryk Dudek wygrał turniej Grand Prix Słowenii.
Patryk Dudek wygrał turniej Grand Prix Słowenii. Jarosław Pabijan
Patryk Dudek lider Falubazu Zielona Góra wspaniale ścigał się na torze w Krško. Wygrał turniej Grand Prix Słowenii. Zielonogórski żużlowiec jest bardzo blisko medalowej pozycji w klasyfikacji generalnej.

„Zwycięstwo. Przypsowało i zapisuję w CV drugi raz zwycięstwo w cyklu Grand Prix. Dziękuję teamowi za pracę, rodzinie i dziewczynie za wsparcie, sponsorom i kibicom” – napisał Patryk Dudek na Facebooku tuż po zawodach.
Na początku ścigał się „w kratkę”, ale końcówkę zawodów miał świetną. Wygrał ostatni wyścig turnieju zasadniczego, a później był bezkonkurencyjny w półfinale, i rzecz jasna w finałowej gonitwie. Pokonał w niej Australijczyk Jasona Doyle’a, Amerykanina Grega Hancocka i Słoweńca Martina Vaculika.
Patryk Dudek wygrał drugi turniej Grand Prix w swojej karierze żużlowca. Poprzednio triumfował w ubiegłym rokuj na toruńskiej MotoArenie.

POLECAMY: ZAKRĘCENI W LEWO: Wstyd. Wobec prezesa Falubazu należało postąpić inaczej

Gorzowianka Paulina Orzeł zajęła trzecie miejsce w konkursie Miss Startu 2018. W rywalizacji najpiękniejszych podprowadzających żużlowej PGE Ekstraligi zwyciężyła Sandra Muzalewska (Get Well Toruń), a druga była Roksana Wróbel (MRGARDEN GKM Grudziądz). Zobaczcie ich zdjęcia i pozostałych finalistek konkursu. Paulina Orzeł (CASH BROKER Stal Gorzów) w finale konkursu uzyskała prawie 23 procent głosów. Piąte miejsce zajęła Sara Krawczak z Falubazu Zielona Góra. WYNIKI KONKURSU MISS STARTU 2018:1. Sandra Muzalewska (GET WELL Toruń) – 24,603 proc. głosów2. Roksana Wróbel (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 23,693 proc.3. Paulina Orzeł (CASH BROKER STAL Gorzów) – 22,859 proc.4. Kornelia Sikora (forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa) – 8,937 proc.5. Sara Krawczak (FALUBAZ Zielona Góra) – 7,870 proc.6. Agnieszka Pawlusek (FOGO UNIA Leszno) – 5,167 proc.7. Angelika Mastela (GRUPA AZOTY UNIA Tarnów) – 5,075 proc.8. Paulina Majcher (BETARD SPARTA Wrocław) – 1,796 proc. POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:Koniec sezonu dla Patryka Dudka! Falubaz znów osłabiony

Poznaliśmy Miss Startu. Trzecie miejsce dla podprowadzającej...

Drugi z lubuskich żużlowców startujący w Słowenii – Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów – też zakończył rywalizację w półfinale, w którym szybsi od niego byli Patryk Dudek i Greg Hancock. Zajmujący drugie miejsce w klasyfikacji generalnej gorzowianin odrobił jednak sporo punktów do prowadzącego Taia Woffindena. Brytyjczyk miał aż 16 punktów przewagi nad Bartoszem Zmarzlikiem. Według wielu ekspertów pewnie zmierzał po tytuł mistrza świata. Tymczasem żużlowiec z Wielkiej Brytanii ostatnio w Grand Prix nie ściga się tak dobrze, jak na początku sezonu. W Krško mocno zawiódł, ścigał się bezbarwnie, a do tego z jednego wyścigów został wykluczony za to, że spóźnił się na start.

„Tajski” w sumie zdobył tylko cztery punkty i zajął dopiero 14. miejsce. Bartosza Zmarzlika wyprzedza już tylko o dziewięć punktów. - Mój team się spisał, tylko ja źle pojechałem, w półfinale popełniłem błąd na pierwszym łuku – mówił Bartosz Zmarzlik reporterowi telewizji nc+. - Ten tor jest dziwny, bo nawet jadąc na czele ciężko jest dobrze prowadzić motocykl. W różnych miejscach nawierzchni sprzęt spisuje się inaczej. Coś planujesz, a tu nagle plan musi iść w niepamięć, bo są pułapki na torze. Nie dało się napędzać, motocykle miałem wspaniale, ale ja na własne życzenie zepsułem ten pierwszy łuk.

Patryk Dudek wciąż zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji, ale do będących na trzeciej i czwartej pozycji Macieja Janowskiego i Fredrika Lindgrena traci już tylko pięć punktów. Zielonogórski żużlowiec po raz drugi stanął na podium Grand Prix Słowenii. Przed rokiem był trzeci. Tamten sukces był dla zawodnika Falubazu początkiem drogi do tytułu wicemistrza świata.

WYNIKI GRAND PRIX SŁOWENII
1. Patryk Dudek (Polska) – 1. miejsce w finale 16 (1,3,1,2,3,3,3), 2. Jason Doyle (Australia) – 2. miejsce w finale 17 (2,3,2,3,3,2,2), 3. Greg Hancock (USA) – 3. miejsce w finale 15 (3,1,3,3,2,2,1), 4. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 4. miejsce w finale 13 (3,2,1,1,3,3,0), 5. Bartosz Zmarzlik (Polska) 12 (2,2,3,2,2,1), 6. Maciej Janowski (Polska) 10 (0,2,3,1,3,1), 7. Chris Holder (Australia) 10 (3,1,2,3,1,0), 8. Martin Vaculik (Słowacja) 9 (2,3,2,d,2,0), 9. Artiom Łaguta (Rosja) 7 (0,3,3,0,1), 10. Nicki Pedersen (Dania) 7 (2,1,2,2,0), 11. Emil Sajfutdinow (Rosja) 5 (1,0,0,3,1), 12. Niels Kristian Iversen (Dania) 5 (3,0,1,1,d), 13. Craig Cook (Wielka Brytania) 5 (1,d,0,2,2), 14. Tai Woffinden (Wielka Brytania) 5 (1,2,1,w,1), 15. Przemysław Pawlicki (Polska) 2 (0,1,0,1,d), 16. Matic Ivačič (Słowenia) 0 (0,0,0,0,0), 17. Nick Skorja (Słowenia) (0).