Zamknij

Gazeta Lubuska

Karambol na S3 koło Cigacic. Tir staranował ciężarówkę, busa i osobówkę

karambol na s3

Piotr Jędzura

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/18] Następne

Karambol na S3 koło Cigacic. Tir staranował ciężarówkę, busa i osobówkę

Do zdarzenia doszło w piątek, 16 grudnia, z samego rana na S3 pod Zieloną Górą. – Nagle zobaczyłem ciężarówkę, która jechała pod prąd, pędziła prosto na mnie – mówi Zenon Kozłowski z Torzymia, kierowca cysterny, która staranowała pojazdy na S3.

Do karambolu doszło na wysokości Cigacic. Cysterna z dużą siłą uderzyła w tył ciężarówki, która wpadła na renault clio, a te z kolei uderzyło w tył jadącego przed nim busa. Ranny kierowca ciężarówki został zabrany do szpitala przez ekipę karetki pogotowia ratunkowego.

Na drodze w miejscu zderzenia policja wprowadziła ruch wahadłowy. Trwa wyjaśniania przyczyn wypadku. Uczestnicy karambolu na wysokości Cigacic mówią, że tylko cudem nie doszło do tragedii.

W kierunku Zielonej Góry zmierzał m.in. bus z domu dziecka w Świebodzinie. Jechali do Zielonej Góry. – Nagle zobaczyłem tira, który z naprzeciwka jedzie pod prąd, walił prosto na mnie – opowiada kierowca busa, który wiózł podopiecznego domu dziecka do lekarza. W pewnym momencie odbił w prawo na tyle, na ile pozwoliły mu barierki znajdujące się na moście nad Odrą, dzięki czemu uniknął staranowania przez tira. Kierowca jakby nie zdawał sobie sprawy z tego, co się dzieje. – Dostrzegłem tira w ostatniej chwili, gdybym nie skręcił i nie przyhamował, to doszłoby do czołowego zderzenia - mówi Zenon Kozłowski, kierowca cysterny z Torzymia, który uderzył w tył ciężarówki.

Na S3 trwa budowa nowej drogi ekspresowej. Obowiązują ograniczenia prędkości oraz są wytyczone nowe pasy do jazdy. Pojazdy momentami jadą bardzo blisko siebie. Kierujący muszą tam zachować szczególną ostrożność i uważnie obserwować oznaczenia.

Kierowcy jeżdżący S3 sugerują, że w miejscu, w którym doszło do zderzenia samochodów pasy faktycznie mogą się mylić. - Nie oznacza to jednak, że kierowca, który jest sprawcą, powinien uciekać z miejsca wypadku – mówią uczestnicy karambolu. Pasy mogą wprowadzać w błąd kierujących również na zwężeniu przy samej Zielonej Górze, tuż koło zjazdu na Trasę Północną. Najgorzej jest po zmroku. Jeszcze gorzej gdy pada deszcz, wtedy też źle widoczne są migające świata ostrzegawcze.

Autor: Piotr Jędzura

Zobacz także: Spowodował karambol na A4, zginęły 4 osoby. Hiszpan skazany na 5 lat więzienia

źródło: TVN24

Przeczytaj też: Kierowca tira zjechał do rowu. Nie wytrzymał stresu. Doszło do tragedii

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy