Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kargowa: Zaczytane całe szkoły

Agata Ceglińska 0 68 324 88 54 [email protected]
Przebraniem, które cieszyło się największym powodzeniem wśród gimnazjalistów był strój... mistrza krzyżackiego
Przebraniem, które cieszyło się największym powodzeniem wśród gimnazjalistów był strój... mistrza krzyżackiego fot. Bartłomiej Kudowicz
W gimnazjum odbyło się podsumowanie akcji pod hasłem "Czytanie - tak, uzależnienia - nie".

Miała ona wzbudzić w uczniach miłość do książek i uświadomić im zagrożenia, jakie niosą ze sobą używki.

- Niestety, ludziom w naszym wieku wcale nie jest trudno dotrzeć do "zakazanych substancji" - mówi Liwia Bilska. - To duży problem, bo np. uzależniony od papierosów szkodzi później swojemu otoczeniu trując innych albo namawiając do spróbowania. A dzisiaj nauczyciele starają się pokazać nam, że są ciekawe sposoby, by spędzić wolny czas. Z dala od używek.

Nie nudzimy się

Imprezę zorganizowały nauczycielka bibliotekarka Alina Radom i pedagog szkolny Małgorzata Szadkowska. - A ja z jeszcze jedną koleżanką z ostatniej klasy pomagamy w przeprowadzaniu konkursów - mówi trzecioklasistka Agnieszka Sarbak.

- Były prezentacje klas, w których trzeba się było przebrać za postaci z lektur, kalambury i "żywy pomnik" - wymienia Agata Zakrzewska. - Nikomu się nie nudziło.
Rzeczywiście, w tym temacie gimnazjaliści byli jednomyślni.

- Podoba nam się, bo jest zabawnie - opowiada Agata Przybyła. - Choć mowa głównie o książkach obowiązujących w kanonie szkolnym, to są one przedstawiane w ciekawy sposób.

- Jesteśmy zadowoleni z efektu naszej pracy - cieszy się A. Radom. - Już myślimy o kolejnych konkursach i reklamach czytelnictwa. A ja oczekuję większego ruchu w bibliotece szkolnej. Chyba pokazaliśmy młodzieży, że literatura jest piękna i warto do niej sięgać.

Nocne lektury

Tymczasem w podstawówce trwały przygotowania do "Czytania nocą". W projekcie wzięli udział piątoklasiści, którzy wspólnie z nauczycielami i dyrektorem szkoły czytali "Pana Samochodzika i Templariuszy".

- Chcemy krzewić czytelnictwo - deklaruje dyrektor Dariusz Wróblewski. - Żyjemy w czasach, kiedy nowe media są właściwie wszechobecne. Ale myślę, że można je doskonale połączyć z miłością do książek. Dlatego pragniemy dotrzeć do uczniów w trochę niebanalny sposób.

Stąd pomysł z nocowaniem w szkole i wspólnym rozwiązywaniem zagadek. Trochę atrakcji, żeby młodszych także zainteresować literaturą.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska