ŚRODA
  16 stycznia

  Tak lubuscy maturzyści
  bawią się na studniówkach

  Rozwiń
  Kasy fiskalne: 9.10.2018. Sprzedajesz towar lub usługi...

  Kasy fiskalne: 9.10.2018. Sprzedajesz towar lub usługi konsumentom, sprawdź czy nie będziesz musiał mieć nową kasę fiskalną - typu on-line

  Zbigniew Biskupski / AIP

  Strefa Biznesu

  Aktualizacja:

  Strefa Biznesu

  Kasy fiskalne: 9.10.2018. Sprzedajesz towar lub usługi konsumentom, sprawdź czy nie będziesz musiał mieć nową kasę fiskalną - typu on-line

  ©Bartosz Pudełko / Polska Press

  Już za niespełna trzy miesiące setki tysięcy przedsiębiorców - w tym najmniejszych firm będzie mogło prowadzić działalność tylko rejestrując obroty w zupełnie nowych, podłączonych on-line do skarbówki, kasach fiskalnych. To prawdziwa rewolucja, oznaczająca w krótkim czasie wymianę aktualnie wykorzystywanych kas na zupełnie nowe.
  Kasy fiskalne: 9.10.2018. Sprzedajesz towar lub usługi konsumentom, sprawdź czy nie będziesz musiał mieć nową kasę fiskalną - typu on-line

  ©Bartosz Pudełko / Polska Press

  Wprowadzenie obowiązku rejestrowania sprzedazy na rzecz kosumentów (osób prywatnych - nie prowadzących działalności gospodarczej) wyłączenie w specjalnych kasach fiskalnych, podłączonych on-line do skarbówki to kolejny etap walki z wyłudzeniami oraz unikaniem płacenia podatku od towarów i usług VAT.

  Dlatego w pierwszej kolejności, już od 1 stycznia nowego roku takie kasy będą musieli stosowac podatnicy działający w branzy motoryzacyjnej.

  Dotyczy to dwóch dużych grup przedsiębiorców: po pierwsze - prowadzących działalność w postaci usług naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów (w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania) oraz w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów; po drugie - dokonujących sprzedaży benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu przeznaczonego do napędu silników spalinowych.

  Sonda

  Wiesz, ile masz punktów karnych?  Od połowy przyszłego roku (1 lipca 2019 r.) do tego kręgu dołącza przedsiębiorcy działając y w gastronomii i turystyce, a ściślej
  Pół roku później, czyli od 1 lipca 2019 r.
  nowe kasy będą musieli mieć podatnicy świadczący usługi związane z wyżywieniem wyłącznie świadczone przez stacjonarne placówki gastronomiczne (w tym również sezonowo) oraz w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania, a więc hotele, hostele, kampingi itp.

  To zagrożenie dla każdej firmy, nawet najmniejszej. Sejm uchwalił, że skarbówka może zablokować wszystkie konta bankowe bez uprzedzenia a od takiej decyzji nie ma odwołania ani skargi. Kliknij w ten tekst a dowiesz się wszystkiego!

  Sprawa nabrała niezwykłego przyspieszenia: Sejm już o krok od uchwalenia ustawy dzięki której grunt pod blokami przejdzie na własność mieszkańców, a zmiana stanu prawnego nie będzie wymagała wizyty u notariusza. Kliknij, a dowiesz się szczegółów!

  Natomiast za półtora roku - czyli od 1 stycznia 2020 r. krąg przedsiębiorców zobowiązanych do stosowania kas fiskalnych on-line poszerzy się znacząco także co do zakresu a nie tylko liczby. Dojdą bowiem firmy budowlane i wszystkie działalności związane z wyglądem, kondycją fizyczną, zdrowiem a także obsługą prawną: m.in. firmy fryzjerskie, kosmetyczne, lekarze i dentyści oraz prawnicy działający w formie firmy czy osoby prowadzące kluby fitness.

  Szczegółowe kwestie zostana uregulowane w ustawie zmieniającej ustawę o VAT oraz Prawo o miarach. Rządowy projekt takiego aktu prawnego z 21 marca 2018 r. wciąż jest w toku prac sejmowych.

  Wybierasz się w ten weekend nad Bałtyk albo właśnie teraz rozpoczynasz urlop nad morzem? Sinice wykluczają kąpiel, ale nie wszędzie. Kliknij w ten tekst, a będziesz miał informacje na bieżąco - gdzie sanepid zamknął kąpielisko!

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo