Katarzyna Kucisz–Rosłoń z McDonald's: Firmy odpowiednio wcześnie powinny przygotować się do raportowania ESG

Materiał informacyjny Polskiej Mocy Biznesu
Obecnie miarą skuteczności firmy staje się nie tylko jej zysk i realizacja oczekiwań właścicieli i klientów, ale także wpływ na otoczenie społeczne, na środowisko naturalne oraz jakość zarządzania. Brak uwzględnienia tej fundamentalnej zmiany w strategii przedsiębiorstwa będzie skutkować utratą konkurencyjności. Jak przygotować się do rewolucji ESG radzi Katarzyna Kucisz–Rosłoń z McDonald’s Polska.

- Dla McDonald’s raportowanie jest częścią długofalowej strategii - w obszarze środowiska, społeczeństwa oraz ładu korporacyjnego działamy już od lat. W tym roku wydaliśmy nasz pierwszy raport ESG. Robimy to wcześniej niż wymaga od nas tego legislacja chcąc jak najlepiej przygotować się do tego procesu – mówi Katarzyna Kucisz–Rosłoń z McDonald’s Polska.

Jak dodaje - wszystkie firmy, niezależnie od wielkości, jeżeli odpowiednio wcześnie przygotują się do raportowania ESG i nie będą czekać aż stanie się to obowiązkowe, mają szansę bardzo sprawnie podejść do tej kwestii.

– To jest proces. Niezależnie od tego, czy jest to długofalowa strategia, czy działania na mniejszą skalę, potrzebny jest czas i odpowiednie zasoby. Tego nie da się przeskoczyć – mówi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Katarzyna Kucisz–Rosłoń z McDonald's: Firmy odpowiednio wcześnie powinny przygotować się do raportowania ESG - Portal i.pl

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie