14 medali sportowców z Victorii

/PISZ/
Barbara Kasprowicz biegała i... śpiewała podczas Parafiady na złoty medal.
Barbara Kasprowicz biegała i... śpiewała podczas Parafiady na złoty medal. M. Radzimowski
Aż 14 medali zdobyli reprezentanci Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola podczas rozegranej w Warszawie Parafiadzie Dzieci i Młodzieży.

Wszystkie medale stalowowolanie wywalczyli w konkurencjach lekkoatletycznych. W ostatnim dniu zmagań tej dyscypliny sportowej klasą błysnęły bliźniaczki Agnieszka i Agata Nowakowskie. Obie wystartowały w biegach na 300 i 800 metrów w rywalizacji juniorek młodszych. W obu zwyciężyła Agnieszka, a jej siostra Agata zajmowała trzecie miejsca. Wywalczyły więc po dwa złote i dwa brązowe medale.

Swój talent potwierdziła także Barbara Kasprowicz, która wygrała bieg na 400 metrów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, a jako druga linię mety przekroczyła klubowa koleżanka Basi Anna Szuba. Ania była najlepsza w biegu na 800 metrów.

- To był udany występ naszej młodzieży. Szkoda tylko, że ze względu na kłopoty finansowe nie mogliśmy wysłać szerszej grupy zawodniczek i zawodników, bo medali byłoby wtedy znacznie więcej - stwierdził trener i prezes Victorii Stalowa Wola Stanisław Anioł.
Basia Kasprowicz błysnęła na Parafiadzie nie tylko umiejętnościami czysto sportowymi, zdobywając złote medale na 100 i 400 metrów. Okazała się też najlepsza w parafiadowym konkursie piosenki.