Kawał męskiej siatkówki

Archiwum GL
Pięciu setów potrzebowali zawodnicy Rajbudu Meprozetu GTPS-u Gorzów i Sobieskiego Areny Żagań, by rozstrzygnąć sobotnie, zaległe, spotkanie w drugiej lidze. Ostatecznie derby wygrali goście 3:2 (21:25, 25:22, 21:25, 25:18, 18:16).

Porażka dla coraz lepiej grających w ostatnim czasie gorzowian, oznacza, że zostaną na siódmym miejscu w tabeli i czekają ich baraże. Trener miejscowych Radosław Maciejewicz przyznał po meczu, że założeniem dla jego zawodników było zwycięstwo za trzy punkty. Rajbud Meprozet GTPS miał jeszcze nadzieje, że przedrze się na szóste miejsce kosztem sulęcińskiej Olimpii. - Dlatego, kiedy przegraliśmy czwarty set, uszło z nas powietrze - podkreślał szkoleniowiec, który miał również duże pretensje do sędziego za jego decyzje w drugiej części gry. - Pierwszy set wygraliśmy, ale w drugim pan sędzia widział błędy tylko po jednej stronie - mówił Maciejewicz, który po ostatniej piłce jeszcze długo dyskutował z arbitrem przy stoliku sędziowskim.

Mimo ostatecznej porażki w całym spotkaniu, w tie breaku to gospodarze byli bliżsi zwycięstwa. Przez większą część seta gorzowianie prowadzili. Po skutecznym ataku Pawła Maciejewicza nawet dwoma punktami (5:3), a po bloku Krzysztofa Kocika i Wojciecha Paniączyka 13:12 w końcówce. Jednak ostatnie piłki należały do "wojskowych". - Wygraliśmy po błędach gospodarzy, ale zespół z Gorzowa zagrał o wiele lepiej niż w Żaganiu. To była prawdziwa, męska siatkówka - ocenił trener Sobieskiego Areny Adrian Milczarek. - Dwa punkty bardzo nas cieszą, bo do końca sezonu czekają nas tylko mecze wyjazdowe.
Rajbud Meprozet GTPS zagrał bez rozgrywającego Jakuba Wagnera. Wnuk słynnego Huberta, który wzmocnił zespół Maciejewicza w trakcie rozgrywek, poprosił o rozwiązanie kontraktu z przyczyn osobistych. Jednak trenera gorzowian bardziej niepokoi postawa środkowych. - Bez ich pomocy nie wygramy. Środkowi muszą zacząć wygrywać pojedynki przy siatce - dodał.

Rajbud Meprozet GTPS: Czapla, Maciejewicz, Paniączyk, Kocik, Zborowski, Janas, Januszewski (libero) oraz Markiewicz.
Sobieski Arena: Janusz, Grześkowiak, Lis, Śląski, Świerzewski, Kaczurowski, Mi. Baumgarten (libero) oraz Sajdak i Ma. Baumgarten.