Kawęcki zdobył kolejne złoto!

Radosław Kawęcki we wspaniałym stylu złoty medal w rozpoczętych w Olsztynie mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców

Zielonogórzanin wygrał swój koronny dystans 200 m grzbietowym w świetnym czasie 1.56,14 wyprzedzając następnego na mecie o ponad 5,5 s. Rezultat uzyskany przez zawodnika Kornera to najlepszy w tym roku wynik w Europie i trzeci na świecie.

Bardzo dobrze w tej samej konkurencji spisał się także 19-letni Bartosz Krzyżaniak (Korner), który finiszował jako czwarty z wynikiem 2.04,35 s. Ósmy w finale 50 m dowolnym w czasie 23,30 był jego kolega klubowy Sebastian Szczepański, wypełniając minimum na mistrzostwa Europy juniorów. Na piątym miejscu sklasyfikowana została sztafeta Kornera 4 x 200 m dowolnym. Płynąc bez oszczędzającego siły po niedawnej kontuzji Kawęckiego zielonogórzanie uzyskali wynik 7.41,53. Z reprezentantów Słowianki Gorzów najlepiej spisała się Agata Szmagalska, ósma w finale 200 m motylkowym w czasie 2.19,38