Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Każdy chętny może we wtorek zwiedzić liceum ogólnokształcące w Nowej Soli. Zmieniło się dużo. Są nowe pracownie

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Każdy chętny może zwiedzić nowosolskiego "Baczyniaka"
Każdy chętny może zwiedzić nowosolskiego "Baczyniaka" Edward Gurban
We wtorek, 17 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Nowej Soli odbędzie się „Dzień Badacza - nauka przez doświadczenia”.

W godz. 16.00-18.00 szkoła będzie otwarta dla mieszkańców. - Każdy chętny będzie mógł zwiedzić liceum i również uczestniczyć w lekcjach w nowych salach - zachęca Dagmara Ostrowska, rzecznik starostwa powiatowego. Wcześniej odbędzie się spotkanie podsumowujące realizowane w szkole projekty i zmiany.

Nowosolski „Baczyniak” planuje wrócić do starych, dobrych tradycji i co roku organizować koncert noworoczny, który łączy przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego.Pod honorowym patronatem "Gazety Lubuskiej" odbył się w piątek koncert noworoczny w Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego. Przedsięwzięciu patronowali również Starosta Nowosolski i Prezydent Nowej Soli. W trakcie koncertu do nabycia były cegiełki, z których dochód ma być przeznaczony na renowację parkietu auli szkoły. Koncert składał się z  dwóch części: w pierwszej wystąpiła orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej oraz chór a capella „Adeste Fideles”, pod dyrekcją Natalii Ostrowskiej, w drugiej uczniowie i absolwenci LO, kierowani przez Annę Muszyńską.  Koncert prowadzili Joanna Karbowska oraz Mateusz Wykocki. Chór zaczął od utworu „A south African trylogy” (trylogia południowo-afrykańska). Następnie orkiestra wykonała utwór „Joy to the World” (Raduj się świecie). Nie zabrakło znanych kolęd jak: „Cicha noc”, „”Bóg się rodzi”. „Gdy się Chrystus rodzi”, „Mario, czy już wiesz?”, „Pierwsza Gwiazda”, „Wesołych Świąt”. Ostatnim utworem orkiestry była kolęda „Hej, w Dzień Narodzenia”. Po przerwie śpiewali i grali uczniowie: Justyna Kołodziej, Tomasz Augustyniak, Gabriela Czerniak, wystąpiły zespół wokalny LO i grupa tańca towarzyskiego, a śpiewem (tenorem) zachwycił absolwent LO Tomasz Radziszewski. Na zakończenie prowadzący poprosili obecnych do wspólnego śpiewu utworu „Boso”, a zatańczyli: Martyna Bahrij i Łukasz Kępkowski. - Koncert bardzo podobał się gościom, długo bili brawo i dziękowali wykonawcom. Rewelacja! Ludzie podchodzili i gratulowali - cieszy się jedna z organizatorek Aneta Bilińska z LO. Koncert odbył się we współpracy ze szkołą muzyczną. - Rok dopiero się zaczął, a my już daliśmy wiele koncertów w Nowej Soli i powiecie. Jesteśmy otwarci na środowisko. Koncertowaliśmy w Rudnie, Przyborowie i Siedlisku. Był też popis w auli PSM i teraz w LO - wylicza dyrektor szkoły muzycznej Jerzy Tadeusz Szynder.- Moi uczniowie i absolwenci pięknie się pokazali. Udowodnili, że zawsze można na nich polegać. Dobrze mieć takich wykonawców. Był to wyjątkowy czas, który można podsumować złotą myślą Ericha Fromma: „Bez miłości ludzkość nie mogłaby istnieć ani jednego dnia” -  podsumowała Anna Muszyńska. Czytaj też: Nowa Sól dostanie dziesięć tysięcy złotych na cele dobroczynne, bo... zajęła czwarte miejsce w plebiscycie na Świetlną Stolicę Polski

Nowosolskie liceum ogólnokształcące zorganizowało koncert no...

O godz. 10.00 w sali konferencyjnej na I piętrze rozpocznie się w tej sprawie spotkanie z przedstawicielami Kuratorium Oświaty i Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego, a także z dyrektorami szkół podstawowych i gimnazjalnych.
W marcu w szkole odbył się konkurs poetycki.

Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego już po raz trzynasty było organizatorem Konkursu Poetyckiego "Baczyniak". Na starcie konkursu, którego główną organizatorką była polonistka Justyna Bojanowska, stanęło 41 wykonawców z Wrocławia i pow. nowosolskiego.W grupie gimnazjów i szkół podstawowych reprezentowane były: SP 2 i SP 6 Nowa Sól, SP 2 Kożuchów, SP Otyń i Gimnazjum Siedlisko. W grupie szkół ponadgimnazjlanych: LO VII we Wrocławiu, ZSP i LO VI Zielona Góra, LO i CKZiU "Elektryk" z Nowej Soli oraz LO w Nowym Miasteczku (klasa wojskowa). W jury konkursu zasiedli: Elżbieta Gonet, Małgorzata Tatuśko i Edward Gramont. Najlepiej w grupie młodszej wypadli: 1. Kacper Jaworski (Otyń), 2. Wiktoria Sochacka (Siedlisko), 3. Katarzyna Konsewicz (SP 6 N. Sól); wyróżnienia: Adrian Wojewski, Natalia Cyl (oboje Otyń), Mikołaj Sidor (Kożuchów), Julia Kołpaczek (Siedlisko). Z uczniów szkół ponadgimanzjlanych najlepsi okazali się: 1. Oliwia Ciosek, 2. Agnieszka Klajbert (obie LO N. Sól), 3. Ola Skowronek (Wrocław); wyróżnienia: Piotr Sobczak, Małgorzata Maniakowska, Natalia Ćwiklińska (wszyscy Wrocław), Maja Kołtun (LO N. Sól) i Kajetan Serwan (CKZiU "Elektryk" N. Sól). Nagrody wręczał starosta nowosolski, Waldemar Wrześniak. Z mini recitalem wystąpiła Justyna Kołodziej (śpiew) i Przemysław Niemiec (gitara). Po konkursie uczestnicy pozowali do wspólnych zdjęć i wzbogacali plastycznie okolicznościowy mural. Zobacz też: Małe mądrale - odc.1 SMOGPOLECAMY RÓWNIEŻBrak prądu w Lubuskiem. Sprawdź kiedy   i gdzie! W Lubuskiem wystawiono ponad 160 tysięcy mandatów. Za co? Te domy w Lubuskiem sprzedają „za grosze”Urlopy i premie po nowemu, przerwa na papierosa do odpracowania, nowe kategorie zatrudnionych. Takie zmiany szykują się w Kodeksie pracy

Konkurs poetycki "Baczyniak", jak co roku zgromadził uczestn...

Zobacz też: Magazyn Informacyjny GL (13.04.2018)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska