MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kiedy wrócą utrudnienia w Krośnie Odrzańskim? Ruch wahadłowy przy moście w lipcu czy później?

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
od 12 lat
Na początku czerwca urząd miasta w Krośnie Odrzańskim podał informację o tym, że najprawdopodobniej w lipcu przywrócony zostanie ruch wahadłowy przy moście na Odrze, co spowoduje potężne utrudnienia i korki w mieście. Dopytujemy, kiedy dokładnie spodziewać się utrudnień.

Przez Krosno Odrzańskie przejeżdża średnio prawie 15. tys. pojazdów na dobę. Przeprawić się przez Odrę można tylko jedną drogą - DK29. Wystarczy więc niewielka kolizja na tym odcinku lub drobne remonty i w mieście powstają potężne korki.

Z największymi stolica powiatu krośnieńskiego borykała się, gdy w ramach podniesienia i remontu mostu na Odrze wprowadzony został ruch wahadłowy na ulicy Chrobrego i Trakt Książęcy (przy wjazdach na most). Przejazd przez miasto zajmował czasami ponad godzinę. Ponad pół roku temu wahadło "zlikwidowano", ale wkrótce ma ono powrócić. Jak informował krośnieński urząd miasta — już w lipcu...

Wahadło usunięte, ale powróci

- Otrzymaliśmy niedawno informację z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, że na przełomie czerwca i lipca ma powrócić ruch wahadłowy — mówił burmistrz Krosna Odrzańskiego, Grzegorz Garczyński.

Krośnieńscy urzędnicy informują, że ruch wahadłowy ma obowiązywać od dwóch do czterech miesięcy. Dokładne terminy nie są znane, ale wiele wskazuje na to, że utrudnienia będą występowały w Krośnie Odrzańskim do zakończenia inwestycji związanej z podniesieniem i remontem mostu, a także budową ronda.

Wahadło w lipcu czy później?

Lipiec już mamy, ale do tej pory nie wprowadzono zmian w ruchu drogowym przy moście na Odrze. Nadal nie ma też dokładnego terminu związanego z przywróceniem "wahadła". Wykonawcą inwestycji związanej z podniesieniem i remontem mostu jest firma Strabag. Przedstawiciele spółki mówią, że wprowadzenie ruchu wahadłowego jst nieuniknione. Zapytaliśmy, kiedy należy spodziewać się utrudnień.

- Cały czas prowadzimy prace i działamy w taki sposób, aby jak najpóźniej wprowadzić ruch wahadłowy przy moście w Krośnie Odrzańskim — mówi Dariusz Korpusiński z firmy Strabag, kierownik projektu przebudowy mostu w Krośnie Odrzańskim. - Chcemy, aby utrudnienia trwały jak najkrócej.

Przedstawiciel firmy Strabag dodaje, że nie ma jeszcze dokładnego terminu, w którym ruch wahadłowy przy przeprawie nad Odrą miałby zostać przywrócony.

- Możliwe, że uda nam się uniknąć utrudnień w lipcu i ruch wahadłowy wprowadzimy dopiero w sierpniu — mówi D. Korpusiński. - Staramy się zrobić tyle, ile tylko możemy, bez powodowania utrudnień na drodze.

Ile potrwa remont mostu?

- Według aktualnych założeń przełożenie ruchu na odrestaurowany i podniesiony most jest planowane latem tego roku — informuje rzecznik prasowy Wód Polskich, Jarosław Garbacz. - Musi to zostać poprzedzone wykonaniem prób obciążeniowych oraz uzyskaniem decyzji na użytkowanie przeprawy.

Gazeta Lubuska.Zabytkowy most w Krośnie podniesiony:

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska