Kiepski weekend naszych piłkarzy

Adam Janaszek
Tak kiepskich wyników nasze drużyny nie osiągnęły od bardzo dawna. Poza zawodnikami międzyrzeckiego Orła, jedynie As Pieski zdołał powiększyć swoje punktowe konto.

W okręgówce fatalną passę ciągną zawodnicy z Bledzewa i Pszczewa. GKS na własnym terenie uległ dotychczasowemu vice liderowi z Górzycy 2:5. W szeregach Odry instynkt strzelecki przebudził się u Daniela Tabaki, który trzykrotnie pokonał naszego bramkarza. Dwa kolejne trafienia dołożyli Michał Dereczenik i Rafał Strugarek, natomiast dla gospodarzy trafiali Jakub Ruman i Filip Herzog.
Punktowy bilans nie drgnął również ekipie z Pszczewa. GKP wrócił na tarczy z Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie uległ tamtejszej Warcie 4:1. Jedynego gola dla Krzyżaków zdobył w 6 minucie Filip Sawoch.

Zwycięską passę na własnym terenie zakończyli również zawodnicy z Przytocznej. Zjednoczeni w niedzielne popołudnie ulegli Radowiakowi Drezdenko 0:3. Podopieczni Arnolda Dymnickiego mają czego żałować, bowiem ich potencjalne zwycięstwo skutkowałoby awansem na drugie miejsce w tabeli.

W drugiej grupie gorzowskiej klasy A już po raz dziewiąty bez punktów mecz zakończyli zawodnicy FC Kursko. Beniaminek uległ tym razem na wyjeździe Pogoni Krzeszyce 3:2, choć po kwadransie gry to ,,Koguty” prowadziły 2:0 po trafieniach Rafała Bartnika i Sebastiana Gmiąta.

Wielkich szans nie dawano przed meczem ekipie Favoru. Zawodnicy z Bobowicka zgodnie z oczekiwaniami ulegli na wyjeździe Zniczowi Trzemeszno Lubuskie 4:1 a jedynego gola dla gości zdobył w samej końcówce Paweł Przepiórka.

Honor drużyn z naszej gminy uratowali gracze Asa Pieski, którzy zremisowali na wyjeździe z Zorzą Kowalów 1:1. Miejscowi na prowadzenie wyszli w 47 minucie po samobójczym trafieniu Mariusza Turka a wynik spotkania wyrównał 20 minut później Robert Sobota. As z dorobkiem 11 punktów jest również najlepszym naszym przedstawicielem w tej grupie.

Kolejny blamaż zanotowała skwierzyńska Pogoń, która przegrała na własnym terenie z Leśnikiem Buszów 1:4. W samej porażce nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że goście na ten mecz przyjechali w dziewięciu, zaś piłkarski pojedynek kończyli w ośmioosobowym składzie.

Liderowi z Rąpina nie sprostali również wysoko notowani Budowlani z Murzynowa. Faworyt spotkania zwyciężył pewnie 3:0.
W B klasie Obra Trzciel uległa u siebie Radości Staropole 2:4, natomiast Chrobry Brójce nie popisał się przed własnymi kibicami i przegrał wysoko 1:8 z Meteorem Jordanowo.