Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kierowco, rusza remont ul. Sikorskiego w Gorzowie. Jazda po centrum miasta to będzie koszmar? Poznaj objazdy i trasy autobusów

Redakcja
- Ulica Sikorskiego jest w fatalnym stanie. Dobrze, że  =w końcu rusza jej remont - cieszy się kierowca Paweł Aleksandrowicz.
- Ulica Sikorskiego jest w fatalnym stanie. Dobrze, że =w końcu rusza jej remont - cieszy się kierowca Paweł Aleksandrowicz. Jarosław Miłkowski
W czwartek 15 lutego rozpoczyna się przebudowa ul. Sikorskiego. Najpierw wyłączony zostanie odcinek między ul. Młyńską a Kosynierów Gdyńskich. Sprawdźcie, jak go ominąć.

Kto jedzie na Zawarcie?
Kierowcy, który jadą do centrum od strony Wieprzyc i osiedla Słonecznego, powinni z al. 11 Listopada skręcić w ul. Jancarza (to na wysokości Szkoły Podstawowej nr 7).
Uwaga na skrzyżowanie z ul. Dworcową! Od 15 lutego na całej długości jest dwukierunkowa, więc w tym miejscu do ruchu będą się włączać inni kierowcy.
Do mostu Staromiejskiego dojedziemy dalej ulicami: Składową, Spichrzową i Nadbrzeżną. Pamiętajmy, że z mostu Staromiejskiego nie można skręcić w ul. Spichrzową w kierunku targowiska nad Wartą (remont estakady zajmuje drogę).  

Kto jedzie do centrum?
Kto jedzie od strony Wieprzyc lub zjeżdża do centrum al. Konstytucji 3 Maja, ma dwie opcje.
Może skorzystać z części objazdu przez ul. Jancarza i Składową. Ponieważ Garbary jest teraz ulicą ślepą (!), trzeba dojechać do skrzyżowania z ul. Młyńską, którą dotrzemy już do ul. Sikorskiego i dalej możemy jechać w wybranym kierunku. Tę trasę mogą wybrać m.in. ci, którzy chcą dojechać do galerii Park 111.
Druga opcja dojazdu do centrum to przejazd ulicami: Estkowskiego, rondem Kosynierów Gdyńskich, dalej Wybickiego i Łokietka do ul. Chrobrego.

Kto jedzie na dworzec?
Przypominamy, ul. Dworcowa jest teraz dwukierunkowa. Jeszcze wczoraj po wjechaniu w nią można było dojechać tylko pod dworzec autobusowy. Od dziś dojedziemy nią też pod kolejowy.
Możliwość przejazdu przez całą Dworcową to spore udogodnienie. By dojechać np. z okolic Askany na bulwar, nie trzeba będzie kluczyć. Wystarczy wjechać w ul. Orląt Lwowskich i pojechać prosto, by tuż przed dworcem skręcić w lewo.

Zmiany będą też na wysokości Zakładów Energetycznych. Ponieważ drogowcy będą pracować przy torowisku, autobusy komunikacji miejskiej będą wykorzystywały odcinek między pomnikiem Adama Mickiewicza a biblioteką wojewódzka jako swoją pętlę . Mogą sobie na to pozwolić, bo od strony centrum i tak w ten fragment ulicy nikt teraz nie dojedzie. Pozostałe samochody będą jeździły drugim pasem. Z odcinka przy Zakładach Energetycznych powinni korzystać ci, którzy chcą przejechać z ul. Dworcowej do ronda Kosynierów Gdyńskich.

Od samego rana przy ulicach w centrum prawdopodobnie spotkacie policjantów. - Będziemy przyglądać się ruchowi samochodów od rana. Jeśli trzeba będziemy sterować ruchem ręcznie - mówi Marek Waraksa, naczelnik drogówki w komendzie miejskiej.

Prace na ul. Sikorskiego wpłynęły na zamiany rozkładu jazdy przede wszystkim autobusów zastępujących tramwaje.
Informacje o zmianach MZK rozwiesiło m.in. na przystankach.

* Linia T1, która łączy Manhattan z Wieprzycami, w centrum miasta jeździła dotychczas m.in. przez skrzyżowanie koło katedry. Teraz z przystanku przy dawnej łaźni autobus jedzie ulicami: Wybickiego, Łokietka, rondem Kosynierów Gdyńskich i Estkowskiego. I tu zmiana: linia T1 nie zatrzymuje się już na przystanku koło Askany, ale skręcają w ul. Orląt Lwowskich i staje na przystanku na wysokości pomnika Mickiewicza. Potem skręcają w prawo koło Rolnika i od
skrzyżowania al. Konstytucji 3 Maja z ul. Estkowskiego wrócić na swoją stałą trasę.
a Linia T2. Autobusy nie jeżdżą już ulicami: Armii Polskiej i Łokietka, ale - w obie strony - ul. Borowskiego i Kosynierów Gdyńskich. T2 też z ul. Estkowskiego skręca w Orląt Lwowskich. Tu jest przedostatni przystanek tej linii. Końcowy - przy Zakładzie Energetycznym.

Zmiany to raczej dobra informacja dla pasażerów, którzy dotychczas musieli się przesiadać. Kto jechał z Piasków na Wieprzyce, musiał wysiąść z T2 koło Zakładu Energetycznego i przechodzić na przystanek T1 przy Askanie. Teraz przesiadka będzie w jednym miejscu. W kierunku Wieprzyc - na przystanku przy Orląt Lwowskich. W kierunku Piasków i Manhattanu - na przystanku przy Zakładzie Energetycznym. Ten przystanek będzie w nowym miejscu (po drugiej stronie wysepki, parę kroków od dotychczasowego).

Przypomnijmy, planowane remonty już parę miesięcy temu wyłączyły z ruchu tramwaje. Zastępują je autobusy. Bilety jednorazowe są ważne 45 min. i pozwalają na przesiadki.

Zobacz też wideo: Magazyn Informacyjny GL 09.02.2018

Polecamy również:

Nieobyczajne wybryki w miejscu publicznym, zakłócanie ciszy nocnej, niszczenie mienia publicznego - za te i inne wykroczenia grożą srogie mandaty. Sprawdziliśmy, jaki mandat grozi za konkretne wykroczenie. Zebraliśmy te najbardziej nietypowe. Znajdziesz je na kolejnych zdjęciach w galerii.W internecie bardzo często trwają dyskusje, czy policja lub straż miejska słusznie wystawiła konkretny mandat. Dotyczy to m. in. plucia w miejscu publicznym, czy poruszania się niewłaściwą stroną drogi poza terenem zabudowanym. Mandaty dostawały też osoby, które wyrwały kwiaty z klombu w miejscu publicznym. Zdarzało się, że mundurowi karali mandatami pary, uprawiające seks w miejscu publicznym. Niektóre przepisy są dość skomplikowane. Poznać je powinni m. in. właściciele psów. Jest wiele niuansów, które decydują o ostatecznej karze dla właściciela w zależności od tego, czy pies wyrządził jakąś szkodę, czy może kogoś pogryzł.Sprawdź na kolejnych zdjęciach w galerii za jakie nietypowe wykroczenia można dostać mandat. Przeczytaj też:  Ceny mandatów i punkty karne za wykroczenia [MANDATOWNIK 2017]Zobacz też wideo: Policja wypatruje kierowców przez lornetki i wystawia wysokie mandaty za używanie telefonów

Mandat możesz dostać za sikanie, albo uprawianie seksu w mie...

Kiedyś piękne i zadbane, dziś zniszczone i zapomniane. Takich miejsc w województwie lubuskim nie brakuje. Rozsiane po miastach i malutkich miejscowościach popadają w ruinę. Niektóre z nich powoli odzyskują swój dawny blask dzięki nowym właścicielom, którzy remontują. Jednak wiele z nich nie da się już uratować. Zapraszamy Was na wędrówkę po ciekawych miejscach na Ziemi Lubuskiej.Na zdjęciach pałac w Bojadłach dwa lata temu (2014 r.) widziany z zewnątrz. Zdjęcia z wnętrza zrobione w 2016 roku. Pałac ma prywatnego właściciela, który prowadzi w nim prace konserwatorskie.Zobacz: Tajemnice hitlerowskiej fabryki amunicji D.A.G Alfred Nobel w Nowogrodzie Bobrzańskim

Opuszczone i zapomniane miejsca na Ziemi Lubuskiej [ZDJĘCIA, CZ. 1]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska