Kilka pytań po porażce we Włocławku

flig
Częsty obrazek z meczu z Anwilem. Piłkę do kosza wsadza Seid Hajrić, obok bezradni Zbigniew Białek i Oliver Stević PIotr Kieplin
Po zwycięskim meczu z liderem w jego hali wydawało się, że wreszcie mamy zespół, który może pokonać każdego rywala. Spotkanie we Włocławku znów każe zweryfikować te opinie. Graliśmy źle, z wielką liczbą błędów i brakiem skuteczności. Dlaczego? Stelmet przegrał z Anwilem 84:85.

Niestety, na to pytanie ciągle brak odpowiedzi. Co, gorsza pojawiają się kolejne. Jak zespół w ciągu dosłownie pięciu dni może tak zmienić swoje oblicze? Czemu zadziorność, waleczność i pomysł na to by zdominować rywala pokazał dopiero w ostatnich trzech minutach, kiedy ten prowadził już 10 punktami? Jak to się dzieje, że drużyna mająca niższych graczy może tak wyraźnie dominować na deskach? Czemu ekipa z mocniejszą i chyba na dzisiaj najsilniejsza personalnie, nie potrafi tego wykorzystać w starciu z solidnym, ale słabszym kadrowo rywalem? W środowy wieczór Stelmet jako zespół pokazał się w pierwszej kwarcie i w trzech minutach ostatniej. W pozostałym czasie zdawał się ekipą, w której każdy ciągnie w swoją stronę. Mnożyły indywidualne błędy, zawodnicy mieli do siebie pretensje, w obronie jeden patrzył na drugiego, a w tym czasie rywale zbierali piłki po niecelnych rzutach. Czekamy na dobrze rozumiejący się zespół, mający jeden ważny cel, pokazujący pełnię swoich możliwości. Jeśli już go mamy, to w hali Mistrzów nie było tego widać. Co ciekawe, takim był właśnie Anwil...