Kilka tysięcy maseczek dla zielonogórskiego szpitala od ZK w Krzywańcu. Dotarło też 40 kombinezonów i 700 maseczek dla OSP w Kożuchowie

Michał Korn
Michał Korn
Kilka tysięcy maseczek trafiło do zielonogórskiego szpitala. Ponadto 40 kombinezonów ochronnych i 700 maseczek przekazanych zostało także dla OSP w Kożuchowie i Nowej Soli.
Kilka tysięcy maseczek trafiło do zielonogórskiego szpitala. Ponadto 40 kombinezonów ochronnych i 700 maseczek przekazanych zostało także dla OSP w Kożuchowie i Nowej Soli. kpt. Ewa Igiel
Udostępnij:
Ponad 5 tysięcy maseczek trafiło do szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Ponadto 40 kombinezonów ochronnych i 700 maseczek przekazanych zostało Ochotniczej Straży Pożarnej w Kożuchowie i Nowej Soli.

Szyjemy maseczki i kombinezony

- W akcję zaangażowanych jest 30 skazanych - 29 kobiet i jeden mężczyzna. Szyją nie tylko maseczki, ale również ochraniacze i kombinezony ochronne. Praca odbywa się zespołowo i została podzielona na dwie zmiany. Doświadczone krawcowe szyją maseczki, natomiast osoby mające mniejsze doświadczenie wykrawają formy z materiału i przygotowują go do zszycia. Dwa stanowiska zajmują się naprzemiennie szyciem maseczek i kombinezonów ochronnych - wyjaśnia kpt. Ewa Igiel.

Kilka tysięcy maseczek i kombinezony

20 kwietnia po raz kolejny dyrektor ZK płk Daniel Janowski wraz z funkcjonariuszami kpt. Barbarą Dudzik-Moczulską - kierowniczką działu terapeutycznego, kpt. Ewą Igiel - starszym wychowawcą działu penitencjarnego, szer. Edytą Pawlik-Czapor - mł. psychologiem działu terapeutycznego i kpt. Rafałem Gackiem - kierownikiem działu kwatermistrzowskiego przekazali na ręce pani Karoliny Koziorowskiej, zastępcy kierownika działu administracyjno-gospodarczego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze pakiet 5 tys. maseczek ochronnych oraz 100 maseczek przeznaczonych dla oddziału dziecięcego. Maseczki wykorzystywane są w codziennej pracy przez personel medyczny.

Ponadto 40 kombinezonów ochronnych i 700 maseczek przekazanych zostało Andrzejowi Ogrodnik - prezesowi zarządu oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowej Soli, oraz Tomaszowi Walczakowi - prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Kożuchowie.

WAŻNE

Akcja realizowana jest w ramach programu ZA MUREM

"Za murem" to program resocjalizacji sprzyjający readaptacji społecznej osób pozbawionych wolności z zakresu kształtowania umiejętności społecznych i poznawczych. Głównym celem programu są między innymi oddziaływania mające na celu wzbudzenie w uczestnikach empatii i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Uczestnicy programu brali już udział w niejednej akcji, w których priorytetem było dobro drugiego człowieka i niesienie pomocy.

- Nie można pominąć faktu, że resort sprawiedliwości pomaga w walce koronawirusem. Kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy. Więzienne szwalnie przyłączyły się do akcji: "Resort Sprawiedliwości Pomaga".

W 83 jednostkach penitencjarnych na terenie całej Polski rozpoczęła się masowa produkcja środków zabezpieczających przed Covid-19. Blisko tysiąc więźniów zaangażowało się w szycie materiałów niezbędnych do walki z koronawirusem. Dzięki temu resort pomaga szpitalom, hospicjom, placówkom medycznym, DPS-om, część asortymentu przekazuje na potrzeby sądów, prokuratur, kuratorów, funkcjonariuszy służby więziennej i innych mundurowych.

- Produkcja rozwija się, a zaangażowanie nie maleje. „Chociaż tak możemy pomóc i się po prostu przydać” – mówią osadzeni. Ich zaangażowanie przekłada się na konkretnie liczby: niemal milion maseczek, 40 tys. fartuchów i 12 tys. kombinezonów ochronnych, a także 120 tys. litrów płynów dezynfekujących.

ZOBACZ TAKŻE: Jak własnoręcznie zrobić maseczkę?

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT MINUTA PO MINUCIE

lubuskie
  • Zakażonych114 408
    + 740
  • Zmarło2 736
    + 0

14. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
  • Zakażonych:+33 480(4 886 154)
  • Zmarło:+33(105 194)
  • Szczepienia:+19 509(51 564 403)
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie