Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kilka tysięcy maseczek dla zielonogórskiego szpitala od ZK w Krzywańcu. Dotarło też 40 kombinezonów i 700 maseczek dla OSP w Kożuchowie

Michał Korn
Michał Korn
Kilka tysięcy maseczek trafiło do zielonogórskiego szpitala. Ponadto 40 kombinezonów ochronnych i 700 maseczek przekazanych zostało także dla OSP w Kożuchowie i Nowej Soli.
Kilka tysięcy maseczek trafiło do zielonogórskiego szpitala. Ponadto 40 kombinezonów ochronnych i 700 maseczek przekazanych zostało także dla OSP w Kożuchowie i Nowej Soli. kpt. Ewa Igiel
Ponad 5 tysięcy maseczek trafiło do szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Ponadto 40 kombinezonów ochronnych i 700 maseczek przekazanych zostało Ochotniczej Straży Pożarnej w Kożuchowie i Nowej Soli.

Szyjemy maseczki i kombinezony

- W akcję zaangażowanych jest 30 skazanych - 29 kobiet i jeden mężczyzna. Szyją nie tylko maseczki, ale również ochraniacze i kombinezony ochronne. Praca odbywa się zespołowo i została podzielona na dwie zmiany. Doświadczone krawcowe szyją maseczki, natomiast osoby mające mniejsze doświadczenie wykrawają formy z materiału i przygotowują go do zszycia. Dwa stanowiska zajmują się naprzemiennie szyciem maseczek i kombinezonów ochronnych - wyjaśnia kpt. Ewa Igiel.

Kilka tysięcy maseczek i kombinezony

20 kwietnia po raz kolejny dyrektor ZK płk Daniel Janowski wraz z funkcjonariuszami kpt. Barbarą Dudzik-Moczulską - kierowniczką działu terapeutycznego, kpt. Ewą Igiel - starszym wychowawcą działu penitencjarnego, szer. Edytą Pawlik-Czapor - mł. psychologiem działu terapeutycznego i kpt. Rafałem Gackiem - kierownikiem działu kwatermistrzowskiego przekazali na ręce pani Karoliny Koziorowskiej, zastępcy kierownika działu administracyjno-gospodarczego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze pakiet 5 tys. maseczek ochronnych oraz 100 maseczek przeznaczonych dla oddziału dziecięcego. Maseczki wykorzystywane są w codziennej pracy przez personel medyczny.

Ponadto 40 kombinezonów ochronnych i 700 maseczek przekazanych zostało Andrzejowi Ogrodnik - prezesowi zarządu oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowej Soli, oraz Tomaszowi Walczakowi - prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Kożuchowie.

WAŻNE

Akcja realizowana jest w ramach programu ZA MUREM

"Za murem" to program resocjalizacji sprzyjający readaptacji społecznej osób pozbawionych wolności z zakresu kształtowania umiejętności społecznych i poznawczych. Głównym celem programu są między innymi oddziaływania mające na celu wzbudzenie w uczestnikach empatii i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Uczestnicy programu brali już udział w niejednej akcji, w których priorytetem było dobro drugiego człowieka i niesienie pomocy.

- Nie można pominąć faktu, że resort sprawiedliwości pomaga w walce koronawirusem. Kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy. Więzienne szwalnie przyłączyły się do akcji: "Resort Sprawiedliwości Pomaga".

W 83 jednostkach penitencjarnych na terenie całej Polski rozpoczęła się masowa produkcja środków zabezpieczających przed Covid-19. Blisko tysiąc więźniów zaangażowało się w szycie materiałów niezbędnych do walki z koronawirusem. Dzięki temu resort pomaga szpitalom, hospicjom, placówkom medycznym, DPS-om, część asortymentu przekazuje na potrzeby sądów, prokuratur, kuratorów, funkcjonariuszy służby więziennej i innych mundurowych.

- Produkcja rozwija się, a zaangażowanie nie maleje. „Chociaż tak możemy pomóc i się po prostu przydać” – mówią osadzeni. Ich zaangażowanie przekłada się na konkretnie liczby: niemal milion maseczek, 40 tys. fartuchów i 12 tys. kombinezonów ochronnych, a także 120 tys. litrów płynów dezynfekujących.

ZOBACZ TAKŻE: Jak własnoręcznie zrobić maseczkę?

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT MINUTA PO MINUCIE

lubuskie
  • Zakażonych114 408
    + 740
  • Zmarło2 736
    + 0

14. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
  • Zakażonych:+33 480(4 886 154)
  • Zmarło:+33(105 194)
  • Szczepienia:+19 509(51 564 403)
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia
od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska